Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Obrona

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 14 paź 2016, o 15:57

Witam, chodzimy na od miesiąca na obronę z Młodą. I tu rodzi się pewnien problem, ćwiczymy w grupie i jak któryś z psów zaczyna ujadac w kierunku pozoranta czy nawet atakuje to ona zaczyna szczekać i wyrywać się w kierunku psow. Jak stoimy i rozmawiamy to jest okej, nie zwraca na nie uwagi, ale jak zaczynamy ćwiczenia to zaczyna być wobec nich agresywna. Nawet jeśli jest jej kolej ataku to ignoruje pozoranta i chce rzucać się na psy. Zaznaczę, ze normalnie olewa inne psy, czy to na spacerze czy gdziekolwiek.
2 tygodnie temu przy ataku z odległości bez smyczy poleciała w kierunku pozoranta i w ostatniej chwili ominęła go i poleciała w kierunku psów, na szczęście ją zlapalam i od tamtej pory ćwiczymy tylko na smyczy/lince.
Jak czekamy na swoją kolej i zaczyna ujadac i wyrywać się to próbuje odwrócić jej uwagę, dostaje komendę siad i cisza. Ale pomaga tylko na chwilę, tak jest podniecona szczekaniem.
Paulina16
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Pochwały: 2

Re: Obrona

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 14 paź 2016, o 18:55

Z ciekawości - i co na to szkoleniowiec, nic?
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 15 paź 2016, o 04:03

Każe mi wyciszyc psa, poprzez właśnie danie komendy, bo twierdzi, że zbyt nakręca się na coś a sama jeszcze nie wiem na co i swoja frustrację próbuje rozładować ujadaniem i rzucaniem się do innych psów..
Jak pracujemy sam na sam to jest dobrze, ładnie wszystko wykonuje ale nie wiem jak rozwiązać ten problem odnośnie innych psów.
Wczoraj będąc w domu cały dzień zauwazylam, ze jak np przechodzi jakiś pies koło okna to wskakuje na nie i zaczyna ujadac, jak słyszy jakieś szczekanie to tak samo, leci do okna a na spacerach jeży się na niektóre psy a niektóre olewa
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 15 paź 2016, o 09:10

Ale jakie danie komendy, czy to działa? Bo jak nie działa, to znaczy, że to nie jest właściwa rada w Waszym przypadku.
Jeśli pies zamiast skupić się na pozorancie wyładowuje frustrację na otoczeniu to jest to poważny sygnał ostrzegawczy, że szkolenie jest źle prowadzone, nie dopasowane do Twojego psa. Tego problemu nie wolno bagatelizować, bo trener wzruszy ramionami, że przecież on dawał rady, a to Twoja wina, bo nie umiałaś ich zastosować i zostaniesz z tym problemem sama!

Ja bym natychmiast przerwała udział we wszelkich sytuacjach, w których nie masz kontroli nad psem, a ten sam błąd się wciąż pojawia - nie daj szansy psu na utrwalenie bardzo złego nawyku i natychmiast go ukróć.

Jeśli trener nie potrafi sensownie i rzetelnie podejść do problemy, nie korzystałabym z jego usług. I jeśli zależałoby mi na obronie, to zaczęłabym cofając się do podstaw, do obrony w trybie zabawy, bez obciążeń, bo zapewne za duże obciążenia frustrują psa.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 15 paź 2016, o 14:21

Mam dac jej komendę, taką jaką wiem że na pewno wykona, w naszym przypadku jest to siad. I uspokaja się, dopóki któryś z psów nie zaczyna ataku na pozoranta, bowtedy się podrywa w gore, ale się hamuje bo ma komendę. Wydaje mi sie, że to frustracja z tego powodu że teraz chce ona a atakuje inny pies. Na ostatnich zajęciach była zdecydowana poprawa, bo ataku z odległości na pozoranta olała psy i zaatakowała rekaw.
Zauważyłam, że jak pozwalam jej szczekać na inne psy to wtedy jest bardziej zainteresowana nimi, a gdy siedzi i staram się ja skupić na sobie czy to na pozorancie, zależy od sytuacji, to wykonuje swoje zadanie i olewa inne psy.
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 29 paź 2016, o 15:44

https://youtu.be/8z_1N77rvEQ
Tutaj można zobaczyć Pana Janusza, czyli naszego instruktora od obrony :)
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 29 paź 2016, o 21:09

Jeśli Twojemu psu nie służy obrona w grupie bo się sadzi na inne psy to po co robić obronę grupową?
Rób obronę indywidualnie z pozorantem: Ty, pies i pozorant.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje