Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Obroża elektryczna

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 7 cze 2012, o 18:36

Ja też nie mam kota, czasem jakiegoś spotkałam, bo na osiedlu aż tak dużo kotów nie ma.
Głównie to ćwiczyłam odwoływanie od wszystkiego zaczynając od rzuconej piłki i w połowie drogi odwoływania go. :)

a ta suczka whippeta NIGDY nie goniła zwierzaczków? :))

okej ja już kończę tą dyskusję, bo ona nie ma sensu, a ja się tylko denerwuję. xp
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 cze 2012, o 19:40

Nakręcenie na zabawkę i odwoływanie w trakcie pościgu za zabawką nie ma porównania z zachowaniem psa o silnych popędach przy zwierzynie.

Naprawdę warto wiedzieć, że są psy, ktore NIE MOGĄ reagować na bodźce głosowe w czasie pościgu. Ich organizm to wyklucza. I to jest fakt, nie mity - tak jak bóbr automatycznie, odruchowo zasłania podczas nurkowania uszy fałdami skórnymi, tak są psy, które NIE SLYSZA podczas pościgu przywołania. Trans pościgu musi wtedy byc przerwany w inny sposób.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 7 cze 2012, o 19:52

Dominiko, z tego co mi wiadomo to nigdy. Co najwyżej nie chciało jej się wrócić na wołanie, ale nie że uparta, po prostu nie chciało. Jej Pan postanowił na spacerkach bawić się z nią - rzucać jej patyczek. Od razu zaczęła się słuchać. A jakie piękne "stój" robi... bez żadnego profesjonalnego szkolenia na jedno słowo stoi w miejscu! Naprawdę wspaniała suczka, wierna swojemu Panu baaardzo krok w krok za nim :).

Nazgul ją uwielbia
Obrazek

I nie denerwuj się Dominika, jeszcze zobaczysz natrafisz na łobuza co Ci sen z powiek spędzi ;-).

Ja jestem za zdaniem p. Zofii - bo widzę po swoim psie jak nie dochodzą do niego żadne bodźce dźwiękowe kiedy jest w transie za zającem czy świeżym tropem sarny...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 cze 2012, o 20:11

Najlepsza polska tenisistka powiedziała w jednym z wywiadów, że w czasie ważnego meczu jest w takim transie i napięciu, że nie wie już gdzie i z kim gra - widzi i czuje tylko piłeczkę. Podobnie jest z niektorymi psami w trakcie pościgu - klania sie nisko teoria stanów emocjonalnych zwierząt. Gdy bardzo emocjonalne, o skrajnie silnych popędach zwierzę jest w trakcie pościgu, docierają do niego z zewnątrz tylko te sygnały, które ułatwiają pościg. Albo pościg zostanie zrealizowany, i wtedy pies zacznie odbierac bodźce z otoczenia, albo przerwany trans. Impulsem dzialającym bezpośrednio na nerwy.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 7 cze 2012, o 20:35

Zofia napisał(a): Gdy bardzo emocjonalne, o skrajnie silnych popędach zwierzę jest w trakcie pościgu, docierają do niego z zewnątrz tylko te sygnały, które ułatwiają pościg.

Tak jakbym czytała opis V...pies, z którym ćwiczy się od pierwszych jego dni w domu, naprawdę trwale i zawzięcie, z którym udało się wypracować współpracę, która cieszy obie strony ( oczywiście nie obyło się od błędów, które też z czasem staraliśmy się naprawiać), ale pościg za zwierzyną jest tą rzeczą nad którą pracujemy najdłuższej, różnymi metodami i niestety z różnym skutkiem...zostało tylko wypróbować OE.
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 7 cze 2012, o 21:14

u mnie podziałało.
jak widać mało psów znam, bo z takim czyms na prawde nigdy sie nie spotkalam. :D

Niestety bardzo szybko się denerwuje i jestem kłótliwa, więc dyskusji dalej prowadzić nie będę.

Aga i N- mam nadzieję, że trafi mi się właśnie taki psiak, bo mój to jakiś dziwny chyba jest. XD
biegał za zającami, kotami jak szalony i nigdy na niego nic nie działało, a teraz nie gania. :)

nie popieram OE i nigdy tego popierać nie zamierzam, można mi tłuc do głowy, że to wcale nie takie złe, ja i tak jestem na nie. I mam nadzieję, że osoby które tego używają najpierw wypróbowały to na sobie. :)
ale to chyba dlatego, że zawsze byłam w innym towarzystwie, gdzie tępi się OE, kolczatki i inne tego typu rzeczy. ;-)
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 7 cze 2012, o 21:55

oczywiście że wypróbuje na sobie. Z reszta już raz nadziałam się na pastucha krowiego, miłe ciarki na udzie i nodze przez 10 min haha naprawdę TO DZIAŁA!!! ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 8 cze 2012, o 05:21

Nie chodzi o to by się kłócić ;-) chodzi o to, żeby zrozumieć fakt, że każdy pies jest inny i to co udaje się z jednym za pomocą zabawki z drugim niekoniecznie i po to są inne opcje, żeby wybrać najskuteczniejszą.
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 8 cze 2012, o 17:48

Dominika. napisał(a):nie popieram OE i nigdy tego popierać nie zamierzam, można mi tłuc do głowy, że to wcale nie takie złe, ja i tak jestem na nie. I mam nadzieję, że osoby które tego używają najpierw wypróbowały to na sobie. :)
ale to chyba dlatego, że zawsze byłam w innym towarzystwie, gdzie tępi się OE, kolczatki i inne tego typu rzeczy. ;-)

Pomiędzy niepopieraniem, a potępianiem moim zdaniem jest dość istotna różnica ;-)
Ja nie odważyłabym się napisać, że jakaś metoda działa na wszystkie psy, a inna jest beznadziejna. Owszem, są takie, które często się sprawdzają, ale na pewno znajdzie się i taki pies, który zmusi szkoleniowca, do opracowania nowego patentu. Gdyby była jedna uniwersalna metoda uczenia wszystkiego w pełni sprawdzalna nikt nie wysilałby się na czytanie, szukanie nowych pomysłów jak rozwiązać dany problem. Niestety nic nie jest do końca białe i do końca czarne. Coś co wydaje nam się z pozoru złe i niedorzeczne, może okazać się czymś co pozwoli na krok w przód w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Wcale nie mam misji przekonywania kogokolwiek, bo tu nie o to chodzi. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem takich urządzeń jak właśnie OE powinna używać wybrana grupa osób. Może nawet elitarna - mam tutaj na myśli, to, że taka osoba musi mieć niesamowite wyczucie, żeby zrobić więcej dobrego niż dobrego. A to wbrew pozorom nie jest takie łatwe.

Powtórzę, to co się już tutaj pojawiło - nie ma nic idealnego, pasującego i trafiającego do wszystkich! Na jednego psa podziała smaczek, a drugiemu nawet szkolenie z pomocą obroży elektrycznej nie wytłumi instynktu. Tak już po prostu jest ;-)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 8 cze 2012, o 20:06

nie, ja nie mówię, że trzeba używać tylko jednej metody, bo ja nie raz używam innych, ale nigdy nie użyłabym OE.
oni tępią, ja nie popieram, bo to nie moja sprawa co kto robi, używajcie sobie OE, jeżeli jest to dla was słuszne, dla mnie nie, kłócić się nie będę, ani również nikogo nie mam zamiaru przekonywać do mojego zdania. :)
ta metoda którą ja stosuję działa na wszystkie psy z jakimi miałam do czynienia/słyszałam o nich. nie chodziło mi o to, że każda taka sama metoda działa na wszystkie, bo jest ich na prawdę wiele, ja tu mówię, że z żadnym nie użyłam OE i nigdy tego użyć nie zamierzam, nawet jak nie wiadomo jaki mój pies by był. ;)
mój pies podczas takich zabaw smaka nie weźmie, tego używam podczas treningów gdzie nie trzeba dawać z siebie wszystkiego, za to nakręcam psa na piłkę podczas agi i to między innymi spowodowało, ze ja jestem bardziej atrakcyjna dla psa, niż jakiś tam zając czy kotek i jakoś nie mogę zrozumieć jak czyjś pies może zwiać do innego psa, ale to już zostawię.

ok,ok to już na serio mój ostatni post w tym temacie, jbc to zapraszam na pw. xP
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje