Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Volt » 08 cze 2012, 20:51

Dominika. napisał(a):ta metoda którą ja stosuję działa na wszystkie psy z jakimi miałam do czynienia/słyszałam o nich.

To naprawde mało psów poznałaś, dla odmiany moge Ci wypożyczyć moją eksterierową emerytke, krolika takze :yahoo:
Volt
Losowy avatar

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Dominika. » 08 cze 2012, 21:01

Volt napisał(a):
Dominika. napisał(a):ta metoda którą ja stosuję działa na wszystkie psy z jakimi miałam do czynienia/słyszałam o nich.

To naprawde mało psów poznałaś, dla odmiany moge Ci wypożyczyć moją eksterierową emerytke, krolika takze :yahoo:


zależy dla kogo to mało, a dużo.
chętnie wypożyczę. :):):) pocztą wyślesz? :lool:
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika
Wiek: 16
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 16 sie 2011, 10:33

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Ewa-Hunter » 09 cze 2012, 00:29

Hej, gorąco się zrobiło w tym temacie...a jednak.
Ponieważ ja zapoczątkowałam te burzę, to może wyjaśnię coś.
Zanim założyłam OE mojemu Huntkowi, najpierw sprawdziłam jak to działa. Nie odważyłabym się stosować wobec mojego zwierzaka urządzenia, którego najpierw nie wypróbowałam na sobie.
O wibracji w ogóle nie ma co mówić, po prostu jest. Szkody nie czyni.
Jeśli chodzi o impuls pola statycznego, to naczytałam się różnych opinii (np. cytat z netu - "sam sobie to załóż idioto" ) i byłam pewna, że jak sobie zapodam wstrząsik, to co najmniej rzuci mnie o ścianę - czego zresztą trochę się bałam. Ciekawość wzięła górę i spróbowałam z różnymi poziomami natężenia. Otóż żyję i mam się dobrze. Mózgu mi nie wypaliło. Zawału nie dostałam. Reszta też w porządku. Nie przestałam siebie lubić. Nie straciłam do siebie zaufania.
Moim zdaniem te opinie pisane są przez osoby, które w życiu nie miały OE w rękach. Owszem, od pewnego natężenia w górę jest to nieprzyjemne, ale bez przesady. Tyle jeśli chodzi o doświadczenia z pierwszej ręki.

Dominiko, jeśli Twoje metody są tak skuteczne jak twierdzisz , to opisz je dokładniej. Podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Kto wie, może okażą się pomocne. Będę Ci naprawdę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki (myślę, że nie tylko ja). Każdy z nas kocha swojego czworonoga i chciałby dla niego tylko tego co najlepsze, dlatego jeszcze raz proszę: jeśli możesz to opisz swoją metodę szkolenia.
Ewa-Hunter
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 57
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Zofia » 09 cze 2012, 05:28

Zdumiewające dla mnie jest to, że w wielu tak zwanych pozytywnych szkółkach, nie dopuszczających nawet mysli o OE, bez wahania zakłada się psu na pysk halter, choć to urządzenie daje trwaly i ustawiczny dyskomfort. Gorszy niż jednorazowy impuls OE.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
1 rok członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 70
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 126
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Dominika. » 09 cze 2012, 09:51

Opiszę, ale może kiedy indziej. :)

Ja używam haltera, ale zaczęłam używać po tym jak już pies umiał chodzić grzecznie na smyczy, zakładam go tylko po to aby ludzie nie zaczepiali o to, że pies nie ma kagańca, w końcu coś na tym pysku jest (tak, wiem, że to nie jest kaganiec, ale jest o wiele wygodniejszy dla mojego psa i ludzie się nie czepiają wiec czemu nie) i bardzo rzadko podpinam mu to pod smycz.

burza, jaka burza? przynajmniej ja tu żadnej nie widzę, na forum wspaniała atmosfera! :)
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika
Wiek: 16
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 16 sie 2011, 10:33

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Zofia » 09 cze 2012, 10:59

Jakie przepisy obowiązują w Kwidzyniu? W Krakowie i smycz i kaganiec obowiązuje tylko psy ras slusznie czy nie uznanych za agresywne, także psy zachowujące się agresywnie. Pies zachowujący się wobec ludzi obojętnie może chodzić na smyczy bez kagańca - na smyczy i w kagańcu musi być tylko w środkach komunikacji miejskiej i na dworcach.

Halter także bez smyczy jest dyskomfortem dla psa - to tak, jakby bez przerwy był karcony tzw. "chwytem kagańcowym". Kaganiec, w którym pies może dyszeć, otwierać pysk, jest mniej przykry dla psa.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
1 rok członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 70
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 126
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Hiku27 » 09 cze 2012, 13:45

Witam i czytam tutaj zalozony wątek na temat zasadnosci stosowania obrozy lub innych metod powodujacych ze nasze futra nie gonią za zwierzyną lub koteckiem ;-);-)popieram osoby ktore sie wypowiadaja ze nie na kazdego psa dzialaja te same metody,smakole,pileczki itp,kazdy jest inny i tak naprawde to trzeba duzo wody wypic z jeziora aby mowic ze sie zna metody ktore beda skutkowaly na naszym psie.Wiem ze moj jest bardzo uparty i naprawde potrzebuję duzo cierpliwoci i zaparcia aby na nim wymoc wszystko to czego oczekuję.
Tak jak Dominika ma awersje do obrozy to ja mam do kantarka i za nic go nie zaloze ale to przede wszystkim z powodu o ktorym pisze Pani Zofia ze pies ma dyskonfort oraz trudnosci jak musi ziajać.
Koncząc moją teze :-)zapraszam Dominike wraz z rodzicami bo jest jeszcze młoda osóbką na zlot do Krynicy gdzie bardzo chetnie poznam metody Dominiki jak skutecznie nauczyc mojego uparciucha zeby nie ragowal na kotecki i inne zwierzatka.Mam nadzieje ze sporo osob by tez chetnie to zobaczylo w realu jakie to sa metody Zlot wlasnie sluzy takim spotkaniom aby kazdy mogl sie pochwalic swoimi metodami pracy ktore prowadza do celu ktory chcemy osiagnąć przy szkoloeniu naszych futer.
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 2
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Dominika. » 09 cze 2012, 15:23

Anu gdy ma kaganiec ciąga pyskiem po ziemi, gdy ma halter, tego nie robi, więc sądzę, że to jest wygodniejsze i lżejsze, pies może w nim swobodnie dyszeć, jeść, pić, bawić się piłeczką. ;)oczywiscie dla mojego psa, bo nie znam psow na zywo ktore tego uzywaja.

Bardzo chętnie wybrałabym się na zlot, ale termin nie pasuje niestety moim rodzicom :(

i nie chodzi mi o to, że na każdego psa działa ta sama metoda, inny może za smaczki, inny za zabawkę, inny jeszcze za coś innego, na mojego psa podziałała akurat zabawka i to, że pokazałam mu, że to ja jestem najfajniejsza i warto skupić się na mnie, a nie iść pogonić zajączka.
Pies mojego dziadka, gania zające, koty, psy dosłownie wszystko i gdy już goni żadne wołania nie pomagają, lecz nie mam możliwości z nim pracować, więc na pewno się mylę, może akurat żadna z tych metod nie zadziała, bo to jest bardzo uparty i niezależny pies, jednak nigdy nie użyłabym na nim OE, pracowałabym do skutku, nawet jakby to miało mi zająć 5lat.
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika
Wiek: 16
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 16 sie 2011, 10:33

Re: Obroża elektryczna

Postprzez dariex » 09 cze 2012, 15:39

Dominiko,z racji swojego bardzo mlodego wieku,śmiem wątpić,ze masz duże doswiadczenie w kwestii wychowania psów,wszak to fizycznie nie możliwe - mówię to absolutnie bez żadnej złośliwości.
Po prostu tak młodej osobie jak Ty latek by zabrakło .
Masz fantastycznego psa,zazdroszczę ,miej jednak świadomośc,ze takich psiakow jak Anu jest na prawdę niewiele.
To co piszesz o kantarku kłóci się z psią fizjologią,niestety i nie uwierzę nigdy,ze psu jest lepiej z opaską na mega wrażliwiej kufie niż np w fizjologicznym kagańcu.
Zaproszenie na zlot ma swój sens,rozumiem jednak,ze nie od Ciebie to zalezy,zapraszamy jednakowoż na jakieś spotkanie - jesli faktycznie masz taki niesamowity wpływ na zwierzęta,to zarobisz na tym kupę kasy - CM się nie umywa.
Tymczasem,borem lasem,opieramy się wyłącznie na Twoich zapewnieniach,więc nie dziw się,ze niedowierzamy,zwłaszcza,ze doświadczenie wielu osób,a czasami OGROMNE doświadczenie (vide p.Zofia) osób,które w swoim życiu wychowały conajmniej 3 psy ( od szczeniaka do dorosłego) i zajmowały się szkoleniem i socjalizacją psów - mówią co innego.


Dominika. napisał(a):Pies mojego dziadka, gania zające, koty, psy dosłownie wszystko i gdy już goni żadne wołania nie pomagają, lecz nie mam możliwości z nim pracować, więc na pewno się mylę, może akurat żadna z tych metod nie zadziała, bo to jest bardzo uparty i niezależny pies, jednak nigdy nie użyłabym na nim OE, pracowałabym do skutku, nawet jakby to miało mi zająć 5lat.


Zakładając,ze miałabyś te 5 lat na to,zeby móc go wyszkolić.Niestety psy podczas takiego pościgu bardzo często giną .Wolalabym swojego psa ( który nie gania zwierzyny ale widocznie taki jego charakter,za to ma inne przywary) pierdyknąć prądem ( od tego się nie umiera - sprawdziłam na sobie kilkukrotnie) i być spokojną o jego życie i zdrowie.

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 34
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 16
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Obroża elektryczna

Postprzez Dominika. » 09 cze 2012, 15:51

Ja rozumiem, że nie dowierzacie, nie musicie. Mówię na razie to co wiem, a wiem niewiele w porównaniu do was i może faktycznie macie racje, a ja się mylę, może OE nie jest wcale takie złe, tak jak wszyscy mi mówili? 'Wychowywałam' się na forum gdzie OE to zło i tak mówię, bo tak zostałam nauczona..
Może faktycznie Anu jest jakiś niezwykły i tak strasznie łatwo go się szkoli, że poradziłam sobie ja, a gdy mój tata chciał spróbować Anu zamieniał się w diabła.

Akurat pies mieszka na wsi, gdzie samochody baaardzo rzadko jeżdżą, a on teraz uważa na samochody, bo niestety podczas pogoni za motorem został potrącony.

Nie wychowałam 3 psów od szczeniaka, jednak pracowałam ze starszymi psami, ale też nie osiągnełam z nimi tego co z Anulem, bo po prostu się nie da, kiedy widzę psa 1 w tyg, pies babci jej uciekał, jak był ze mną zachowywał się okej i przychodził na zawołanie.

Nie mogę również tak o wziąć czyjegoś psa na smycz i od razu zacząć szkolenie, ja z moim psem na początku zaczęłam pracować w cichym miejscu, trochę agility, frisbee, potem zaczęłam przenosić się w miejsca gdzie jest więcej ludzi i zwierząt, i to codziennie, więc raczej pokazanie tego na czyimś psie, jest niemożliwe.

Mam też inne doświadczenie, bo głównie obracam się w towarzystwie borderowców, którzy mają problemy z tym, że ich psy zaganiają samochody i ich instynkt jest ogromny, bo ich rodzice paśli, dziadkowe.. i nie znam jeszcze osoby która nie poradziła sobie z takim czymś, albo użyła OE.
Przeraziłam się też filmikami, które widziałam, gdy wkręcono jedną osobę trzymającą OE, aż ją przewróciła.

CM nie lubię, stosuje OE na psach które się czegoś boją, a chyba nie o to chodzi?

Ja wierze pani Zofii, ma milion razy większe doświadczenie ode mnie i nawet bym nie śmiała się kłócić, bo ja tu piszę tylko o mojej opinii o tym i o tym jak ja pracuje z psami, nawet bez uzycia OE, nie mogę też wierzyć wam, bo nie znam waszych psów i może dałoby radę iść inną drogą, ale to wymaga czasu, a jeżeli chcecie szybciej, to się mieszać nie będę.

kończę już, bo boję się, ze ta rozmowa pójdzie troszkę za daleko, dla was OE jest słuszne OK, dla mnie nie i uważam, że po sprawdzeniu wielu metod i zaczęciu robić coś z psem, wymęczeniem go codziennie fizycznie i psychicznie da się to osiągnąć.

Dziękuję wszystkim, bo czegoś nowego się dowiedziałam :yahoo:i POZDRAWIAM! :):dzięki:
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika
Wiek: 16
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 16 sie 2011, 10:33

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post