Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Obroża Foresto

Nieprzeczytany postprzez meme512 » 12 wrz 2018, o 15:50

Witam ☺️
Mam 11 miesięczną sunię owczarka niemieckiego długowłosego. Zastanawiam się nad kupnem obroży Foresto dla psów powyżej 8kg, czy ktoś stosuje ją właśnie u ON-ka długowłosego. Jak działa, jak się sprawuje?
meme512
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Blanka
Imię: Karolina

Re: Obroża Foresto

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 12 wrz 2018, o 20:37

meme512 napisał(a):Witam ☺️
Mam 11 miesięczną sunię owczarka niemieckiego długowłosego. Zastanawiam się nad kupnem obroży Foresto dla psów powyżej 8kg, czy ktoś stosuje ją właśnie u ON-ka długowłosego. Jak działa, jak się sprawuje?

My swego czasu stosowaliśmy, na początku było ok potem dodatkowo musiałam psikać swoje psy sprejem fiprex a na kolejny rok jakby nagle przestała działać na moje psy więc zrezygnowałam. Ilość kleszczów jakie miał mój pies wbite po jednym spacerze mnie przeraziła, nie zawsze wszystkie znalazłam aby wyciągnąć i znajdowałam po kilka sztuk napitych na podłodze. Wiele osób poleca te obroże a dużo nie.
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez meme512 » 13 wrz 2018, o 10:14

Paulina K. napisał(a):

My swego czasu stosowaliśmy, na początku było ok potem dodatkowo musiałam psikać swoje psy sprejem fiprex a na kolejny rok jakby nagle przestała działać na moje psy więc zrezygnowałam. Ilość kleszczów jakie miał mój pies wbite po jednym spacerze mnie przeraziła, nie zawsze wszystkie znalazłam aby wyciągnąć i znajdowałam po kilka sztuk napitych na podłodze. Wiele osób poleca te obroże a dużo nie.

Dziękuję za odpowiedź, przede wszystkim zależy mi na tym, aby była skuteczna na kleszcze. Używałam do tej pory beaphar obroża ochronna działa przez cztery miesiące i tylko raz pies miał kleszcza. Myślałam, że foresto załatwi sprawę dużo lepiej niż tańsza obroża.
meme512
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Blanka
Imię: Karolina

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 13 wrz 2018, o 10:38

meme512 napisał(a):
Paulina K. napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź, przede wszystkim zależy mi na tym, aby była skuteczna na kleszcze. Używałam do tej pory beaphar obroża ochronna działa przez cztery miesiące i tylko raz pies miał kleszcza. Myślałam, że foresto załatwi sprawę dużo lepiej niż tańsza obroża.

Ciężko mi doradzić bo widocznie mój pies był wybitny z łapaniem kleszczy :D dostał ksywkę kleszczu hehe :P my bardzo dużo po lasach i polach chodzimy więc zmieniliśmy na coś innego i mam spokój. Pierwszy rok co używaliśmy foresto było ok, drugi foresto i sprej fiprex a trzeci rok foresto i fiprex zero rezultatów. Nie dość że wbite to jeszcze znajdowałam po kilka na podłodze i nie wiedziałam czy to z Dantego spadło czy z Nixi. Pozdrawiamy :)
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 wrz 2018, o 12:55

U nas się nie sprawdziła. Miałam wrażenie,że kleszczydła lezą do psa, jak muchy do miodu. Postawiliśmy na Pess z permetryną i olejkami zapachowymi. Mamy od maja i na razie zero dziadostwa. Przez pierwszy tydzień od założenia wyciągnęłam może ze trzy i wszystkie były nienapite i martwe. Radziłam się weta, czy przy Falkowej alergii i padaczce nie będzie to zbyt obciążające, okazało się,że to był strzał w 10. Obroża tania, jak przysłowiowy barszcz. Należy jeszcze wziąć pod uwagę region Polski, bo z tego,co rozmawiałam z doktorem,to w różnych regionach co innego działa na te pajęczaki.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje