Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 1 mar 2012, o 22:55

Onka napisał(a):No w koncu nie wiem czy kupywać to obroże czy nie

kupuj, obroży nigdy za wiele :lool:
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 1 mar 2012, o 23:38

a ja mam obroze a zastanawiam sie nad szelkami. Z tym ze te ktore mi odpowiadaja dla mojego psa sa tak drogie ze rece opadaja.
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 2 mar 2012, o 10:59

ja mam chęć na manmata, sezon rowerowo-biegajacy się zbliża i by nam się coś takiego przydało. a Ty o jakich myślisz/?
beatrx
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Onka » 5 mar 2012, o 17:04

Ja tam wolę jogging smycz od dawna jest czekam tylko na pogodę :)
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 7 mar 2012, o 15:22

ja jeszcze dopisze ze niektorzy posiadacze ON/DONow chyba nie wiedza jakie maja psy- widzialam dorosla suke DON z rozowa obroza wysadzana krysztalkami, prowadzona na rozowej smyczy.... :głupol:
Albo to cale "przystrajanie" owczarka w jakies apaszki, bombelki zwisajace ze smyczy- jak dla mnie robienie z tej pieknej rasy choinki i smiech na sali!

Moze nie na temat ale: tak samo jak noszenie Yorkow w torebeczkach, ubieranie im jakichs idiotycznych kubraczkow, ubranek, robienie kitek z kokardkami na glowie- no zenada! Tym bardzie ze york to pies na polowania pies, swietny i inteligentny, bardzo ruchliwy (jak by nie bylo: TERIER!) Zalosne to uczlowieczanie zwierzat na sile.
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 7 mar 2012, o 16:37

o gustach się ponoć nie dyskutuje ;) ale wiem że potrafi to irytować... ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez niya » 7 mar 2012, o 17:05

Pierwszą obroże miała taką szmacianą zwykłą, potem kupiłam śliczną czerwoną skórzaną i był to strzał w stopę :/, obroża z twardej skóry, szeroka no widać jak pies się w niej męczył, odłożyłam na półkę i kupiłam zwykła parcianą, która służy do dziś :). Na pierwsze spacery prowadzałam ją w szelkach, a dopiero po szkoleniu gdy zaczęła słuchać to sama obroża i smycz wystarczały :). Cane Lupo a jakich szelek szukasz? może ja bym Ci podesłała nasze? nie używamy ich już
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Onka » 7 mar 2012, o 18:26

No też się zgadzam takie strojenie to głupota to w końcu pies, a nie maskotka.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 7 mar 2012, o 19:30

a mój pies samiec chodzi w różowej obroży i na różowej smyczy. i wygląda w niej przecudownie. to, ze jest owczarem nie znaczy, że ma mieć brzydką obrożę czy smycz.
i zapomniałam dodać, ze do tego mamy identyfikator w kształcie serduszka :-)
beatrx
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 7 mar 2012, o 20:32

CaneLupo napisał(a):ja jeszcze dopisze ze niektorzy posiadacze ON/DONow chyba nie wiedza jakie maja psy- widzialam dorosla suke DON z rozowa obroza wysadzana krysztalkami, prowadzona na rozowej smyczy.... :głupol:

JA doskonale zdaje sobie sprawę jaką sukę mam w domu :)
a marzy mi się różowa i to rzucająca się w oczy obroża :)

w jednym temacie dotyczącym zdjęć obroży wstawiłam nawet link do niej... nie podobają mi się kolce do niej, coby na nie się nie nadziać. One są tępe, ale różnie to bywa i jest zbyt szeroka chyba, ale będę dalej jej poszukiwać. Wersja oryginalna jest dla psów o krótkich włosach...na różową smycz się nie zdecyduję, bo oba psiaki są wyprowadzane na każdej smyczy w zależności od okoliczności i Ciap wyglądałby dość groteskowo zważając, że to samiec :D poza tym i tak nikt nie traktuje go poważnie :-(( :-(( :-((

Ja rozumiem, ze to jest pies, ale nie znaczy, że ma chodzić tylko w czarnych obrożach i smyczach, gdy rynek akcesoriów dla psów produkuje takie cuda :zakochany: :zakochany:
popieram ubieranie psów, które tego potrzebują. Ale noszenia w torebkach nieeeeeee... psy, które nie mają podszerstka marzną kiedy na dworze jest konkretny mróz. I wolałabym psa ubrać niż patrzeć jak trzęsie się jak galareta a już czad, jak potem jest chory, bo przeziębienie.. Kitki psy mają, bo te włosy wchodzą im do oczu.. nie każdy kto zakłada psu ubranka czy gumki traktuje psy jak zabawki itp.
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje