Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Obroża i smycz.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 7 mar 2012, o 22:24

ja tam mam sama jasno-różowy pokrowiec na telefon bo też nie lubię ciemnych rzeczy... wręcz lubię róż, ale ostatnio się przeniosłam na czerwień :D
Ale Ania - CaneLupo przestawiła sprawę bardziej jako "patrzcie wszyscy na mojego owczarka, za smycz dałam 900zł, za obrożę 700zł, a za niego 99999,99zł ;-)" można mieć różową smycz i obrożę i nie rzucać się w oczy, a można iść niczym na paradzie. Ja z moim psem zdecydowanie chodzę tak żeby nie rzucać się w oczy mimo że zdarza się że ktoś powie że mój pies jest piękny to mnie to nie rusza bo on jest piękny tylko dla mnie za to kiedy pięknie ze mną współpracuje i jego oczka wtedy się błyszczą i cieszą :-).

[OT]
Wiecie no... byłam świadkiem jak młoda matka chciała kupić swojemu 4mieś. chłopcu coś na chrzest... "BO ON JEST TAKI MĘSKI, ON MUSI MĘSKO WYGLĄDAĆ!!!!" Jest teraz moda na garniturki do chrztu, ale ona przebiła wszystko swoją natarczywością, nawet najpiękniejsze komplety do chrztu, bo ten jej maluch jest MĘSKI i czego to ona dla niego nie szuka..... chyba szukała zamiast błękitnego lub białego garniturku czarny gajer w prążki z góry na dół, serio, niektórym blichtr przewraca klepki w mózgu... Najmodniejsze niemowlęce gajerki jej się nie podobały bo wg niej ten 4mieś maluch jest MĘSKI... widziałam że jej matce było już głupio za swoją córkę... wstyd, siara, obciach... wreszcie jej się oberwało pół żartem pół serio - "może Pani wyśle go już do pracy?" :P [/koniec OT]
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 7 mar 2012, o 23:11

oczywiscie moje mile owczarkowe mamusie :-) - o gustach sie nie dyskutuje. Ja wyrazilam jedynie swoje zdanie. W dalszym ciegu uwazam ze kolor obrozy i smyczy powinny (!) "wspolgrac" z psem. Owszem rozowa obrozka wysadzana krysztalkami dla Yorka czy maltanczyka..ok- ale juz dla ONa wcale. Moim marzeniem jest obroza ciemno czerwona, szeroka na jakies 3 cm i ma krzyze biale (flaga Szwajcarii) pieknie wykonana, solidna- ale kosztuje 59 EURO!! :nea:
do tego pleciona smycz- tez swietnie wykonana taka solidna i co najwazniejsze: nie farbuje!
No zobaczymy, moze sprawie Padielowi na urodziny :lool:
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 8 mar 2012, o 09:25

CaneLupo napisał(a):oczywiscie moje mile owczarkowe mamusie :-) - o gustach sie nie dyskutuje. Ja wyrazilam jedynie swoje zdanie. W dalszym ciegu uwazam ze kolor obrozy i smyczy powinny (!) "wspolgrac" z psem.

a co jeśli z moim współgra pastelowo różowa obroża na jasno szarym polarku? :lool:
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 8 mar 2012, o 11:57

beatrx- moze zle napisalam: obroza powinna "wspolgrac" z psem chodzi mi o rase! dlatego celowo napisalam ze rozowy kolor pasuje mi do yorka czy maltanczyka.
A jesli Tobie rozowy "pasuje" do Twojego psa...to juz tylko Twoja sprawa.
Mnie kolor rozowy u ONka smieszy. :lool:
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 mar 2012, o 12:54

Kolor i wzornictwo ma pasować właścicielowi a nie innym ludziom czy psu. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 mar 2012, o 13:08

Ja wśród moich znajomych rowerzystów jestem znana z tego że lubię wszystko różowe.... ale zawsze mieliśmy do tego dystans, był i jest to powód żeby się pośmiać :-) Chociaż już po takim czasie się znudziło żartowanie sobie z tego ;-)
Jak brałam Nazgula to Dorota też się śmiała że N dostał czerwoną obróżkę odstraszającą potwory czy jakoś tak ;-) Jeśli ktoś wypatrzy sobie ciekawe różowe cuś dla ON'ka, no to niech ma, byleby ta rzecz nie stała się ważniejszą rzeczą na drugim końcu smyczy niż np. ogon naszego psa :-) Bo pies jest najważniejszy, a nie to co ma na sobie i ONek powinien reprezentować wspaniałąpostawę i charakter a nie codziennie inny gadżet :-) Także ja błyskotkom dla błyszczenia i chwalenia się mówię NIE, a jako akcesoria które się podobają właścicielowi i nie wnosza nic po za po prostu byciem obrożą czy smyczą - tak ;-)
Np. Alinie wpadła w oko różowa obroża - a to przecież nie oznacza że zrobi z Sonii choinkę, po prostu podoba jej się ta obroża a że poprzednią musi wymienić to czemu nie :-) I nie ma w tym nic blichciarskiego :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 8 mar 2012, o 17:28

Tomek napisał(a):Kolor i wzornictwo ma pasować właścicielowi a nie innym ludziom czy psu. ;)

noi wszystko na ten temat :-)

Aga, to od uroków czerwone obroże się zakłada albo czerwone tasiemki się przyczepia :-P

-- 8 mar 2012, o 17:31 --

CaneLupo napisał(a):beatrx- moze zle napisalam: obroza powinna "wspolgrac" z psem chodzi mi o rase! dlatego celowo napisalam ze rozowy kolor pasuje mi do yorka czy maltanczyka.
A jesli Tobie rozowy "pasuje" do Twojego psa...to juz tylko Twoja sprawa.
Mnie kolor rozowy u ONka smieszy. :lool:

to, ze Tobie u ONka nie pasuje to nie znaczy, ze ONkom nie pasuje;)
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 8 mar 2012, o 18:06

mojemu nie pasuje! powiedzial mi :lool:

rozowy dobry dla Dody i pekinczykow. :roftl:
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez dariex » 8 mar 2012, o 18:21

My też niebałdzo gustujemy w różu :ooops: ale wolnoć Tomku w swoim domku :lool:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Onka » 8 mar 2012, o 18:35

No różowy dla psa przesada. Tak w ogóle to co tu gadać nam najbardziej zależy na obrożach itp bo psy były by najszczęśliwsze bez nich.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje