Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Obroża z obciążeniem

Nieprzeczytany postprzez horman » 20 sie 2013, o 07:08

też się zastanawiałem nad taką obrożą dla mojego Kazana ale weterynarz odradził mi, że to nie dla tej rasy...posłuchałem..chyba dobrze?
liko09 napisał(a):Ale po co taką obroże stosować jeśli pies dużo się rusza i jest w dobrej kondycji?
horman
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 20 sie 2013, o 12:31

a ja znowu rozmawiałam z wetem i nam akurat polecił :D no ale on na bierząco ogląda K widzi jak nam idzie ;) podobne efekty do obroży oraz szelek z obciążeniem daje ćwiczenie WP i CP ;) tyle ze wiadomo ze są wolniejsze rezultaty bo pies nie może ćwiczyć codziennie i musi być zdrowy i np. w przypadku ONa konieczne jest prześwietlenie stawów ;) u ONa np. niebędzie też widać efektów na pierwszy rzut oka jak na bullowatych bo jest sierść :) jak sie ma jakies pytania to najlepiej uderzyc do uzytkowników tego sprzetu ;) na astowym forum sporo psów ma a to obroże a to szelki :)
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 1 wrz 2013, o 20:37

xxxkaluniaxxx napisał(a):To nie chodzi o to by kręgi szyjne zdeformować tylko by wzmocnić mięśnie szyi ;) jakby psu wrzucić od razu te 2kg to by przyniosło więcej szkody niż pożytku :) z obciążeniówką trza trenować z głową zaczyna się z jedną sztabką i z biegiem czasu się zwiększa ilość sztabek :) sama czaje się na obroże z el perro od dobrego roku ;) na razie K ma łańcuch i u K widać efekty co mnie bardzo cieszy bo nie "zatyka" się tak jak rok temu ;)

Wiem, wiem :-) tylko owczarkowi to naprawdę do niczego niepotrzebne. Zdrowy i prawidłowo rozwinięty owczarek będzie miał też prawidłowo rozwinięte mięśnie szyi i bez takiej obroży. Nie znajduję sportu odpowiedniego dla owczarka, gdzie by potrzebował nadmiernie rozwinąć akurat mięśnie szyi. Psy północnych ras do zaprzęgu też nie trenują z obciążoną obrożą.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 1 wrz 2013, o 20:44

No tak z resztą i tak mięśni o ONka widać nie będzie przez sierść :D
xxxkaluniaxxx
Moderator

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 1 wrz 2013, o 20:56

:roftl:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 1 wrz 2013, o 21:39

stwierdziłam fakt :lool:
xxxkaluniaxxx
Moderator

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 8 wrz 2013, o 09:24

jak ktoś chce mieć silnego, umięśnionego psa i zakłada mu taką obrożę z sensem to co w tym złego?
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 8 wrz 2013, o 15:49

Dla mnie to nic złego ale dla niektórych to katowanie pieska :roftl: :roftl: :roftl: Dla niektórych normalny psi sprzęt jest bee :roftl: np. na wystawie we Włocławku okazało się że przepinana smycz służy do znęcania się nad pieskami :głupol: jak ktoś jest tym bliżej zainteresowany dam linka do FB można zobaczyć kilka ciekawych zdjęć :lool:
xxxkaluniaxxx
Moderator

Nieprzeczytany postprzez konwalia » 8 wrz 2013, o 16:05

No cóż, dla niektórych najwłaściwszy dla psa jest krótki łańcuch do budy :mur:
konwalia
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez NastkaPo4 » 9 wrz 2014, o 21:00

Tylko po co? Ja w tych obrożach nie widzę żadnego sensu. Szczególnie u owczarków.. Ale to moja osobista opinia.
NastkaPo4
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Ola

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje