Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez kasia30 » 27 mar 2017, 08:39

Cześć. Mam zamiar wziąć psa ze schroniska i chciałam się zorientować, jak skutecznie chronić go przed pchłami? To będzie mój pierwszy pies i chcę żeby był zdrowy. :lool::lool:
kasia30
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Kasia
Wiek: 34
Lokalizacja: Lublin
Dołączył(a): 27 mar 2017, 08:37

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 27 mar 2017, 09:44

my stosujemy obrożę bayer foresto do tego spray fiprex
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 mar 2017, 12:34

My fiprex w kroplach, czasem, w razie konieczności i spray. Jako,że ostatnio u nas nie było fiprexa,to skusiłam się na fiproclear-cena zadowalająca,coś ok 22 zł na 6 tygodni.
Ważne jest, przy zastosowaniu obroży,by raz w miesiącu ją rozciągnąć, aby uwolnić preparat.
W przypadku kropli-regularne kropienie co 4-6 tygodni, zależnie od zaleceń producenta.
Dodatkowo, przy pojawieniu się pcheł, wszoł, warto wykąpać psa w szamponie z naturalnymi olejkami odstraszającymi i zabijającymi towarzystwo.
Takie zabiegi w zupełności wystarczą.
Czasem, przy ogromnym wysypie pcheł i kleszczy, idąc w las,czy na łąki dodatkowo pryskam sprayem z olejkami naturalnymi, działającymi odstraszająco. Psikam brzuch, pachy, trochę grzbiet i to raczej punktowo.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 27 mar 2017, 21:46

Witam...Ja a raczej moja Kora używa obroży Foresto, sprawdza się genialnie, polecam.
danuta waniek
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Wiek: 61
Lokalizacja: slaskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, 21:06

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez PatrickBateman » 29 mar 2017, 19:41

obroze sa raczej malo skuteczne. Jak pies się zamoczy na spacerze to nie dzialaja juz tak dobrze. Ja od veta dostalem pigulki nexGARD SPECRA, ponoc sa najskuteczniejsze.
PatrickBateman
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Patryk
Wiek: 40
Lokalizacja: góra kalwaria
Dołączył(a): 29 mar 2017, 19:35

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez Czarny65 » 30 mar 2017, 15:44

Od niedawna właśnie podaję mojemu psu ten środek. Jestem mile zaskoczona, że tabletki mogą zabijać pchły. :ok::ok::ok::ok:
Czarny65
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Marcin
Wiek: 29
Lokalizacja: Warszwa
Dołączył(a): 30 mar 2017, 15:43

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez Loczek12 » 03 kwi 2017, 12:22

Mega sprawa z tymi tabletkami nextgard zostały mi polecone przez mojego
dobrego przyjaciela i jestem bardzo zadowolony i już nie mam problemu z pchłami
Loczek12
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Waldek
Wiek: 17
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 03 kwi 2017, 12:21

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 05 kwi 2017, 10:24

Do tabletek pchło-kleszczowych podchodzę bardzo ostrożnie. Nasz wet średnio je poleca ze względu na to,że mogą bardzo źle działać na układ pokarmowy, nerki i wątrobę. Nie jestem pewna nawet,czy były robione badania na ten temat.
Wolę co 4 tygodnie zakropić lub założyć obrożę, niż stosować taką ostrą chemię wewnętrznie.
Co do ich działania,to zdania są podzielone.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez drakon10 » 08 kwi 2017, 13:46

Preparat Nexgard spectra dobrze się sprawdza na kleszcze i pchły. Nie mam problemów jak narazie z pasożytami
drakon10
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Mateucz
Wiek: 22
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 08 kwi 2017, 13:44

Re: Ochrona przed pchłami

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 09 kwi 2017, 19:19

drakon10 napisał(a):Preparat Nexgard spectra dobrze się sprawdza na kleszcze i pchły. Nie mam problemów jak narazie z pasożytami

Sprawdzać,to się może i sprawdza,ale czy masz pewność,że nie zniszczy psu wątroby,nerek...? Ja do takich "wynalazków" podchodzę ostrożnie i cały czas mam w głowie słowa naszego weta,że lepiej używać rzeczy sprawdzonych i bezpiecznych, jak krople,czy obroże.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post