Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Oczy

Nieprzeczytany postprzez Rex » 05 maja 2011, 22:54

Na prośbe znajomej mam pytanie bo w yej chwili nie ma dostępu do neta :)a ma problem tzn. pytanie bo nie wie czy to normalne jej pies miał zaczerwienione oczka dostawał jakieś krople niby mu przeszło ale problem i tak powraca czy owczary mają skłonności do zaczerwienionych oczek i co może być powodem,że w oczkach ma takie kuleczki galaretki małe ja nie wiem co mam jej odpowiedzieć bo nie miałam takich problemów z moim psem może coś poradzicie. 8--)
Rex
Losowy avatar

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 05 maja 2011, 23:10

Niech znajoma z psem śmigają do veta, bo przyczyn zaczerwienionej białkówki jest sporo i zwykle nie obywa się bez leczenia. Galaretka, to prawdopodobnie ropa. Może to być zapalenie spojówek np. na tle alergicznym lub zgudkowe zapalenie trzeciej powieki.
Tak czy owak bez veta się nie obejdzie.
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 34
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 06 maja 2011, 07:49

u nas takie coś się pojawia jak oko mocno się zanieczyści, najczęściej po pływaniu w jeziorze :pala
najlepszy na to jest Dicortinef Vet ale diabelstwo ma gwarancje tylko do 4 tygodni po otwarciu... a co zrobić z takim psem co się kąpie co miesiąc żeby było ekonomicznie :palachyba tylko kąpać go częściej? :-PJak nie mam tego leku biorę psa na mocne wybieganie i samo z oka wylatuje tak, że wystarczy tylko przetrzeć chusteczką :)ale w gruncie rzeczy przydałoby się jakaś metoda domowa na coś takiego...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 06 maja 2011, 08:41

Świetlik w kropelkach też świetnie łagodzi podrażnienia, ale jego okres przydatności od otwarcia z tego co pamiętam 11 (!) dni. W ogóle większość kropli do oczu ma taki krótki termin. Gdzieś coś kiedyś czytałam, że herbatą można oczy przemywać, ale sama osobiście nigdy tego nie robiłam.
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 34
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 06 maja 2011, 11:01

Ja czytałam też właśnie, że herbatą bądź rumiankiem, ale potem słyszałam że lepiej rumiankiem nie przemywać, sama już nie wiem. My też czasem mamy problemy więc kropelek używamy, a że się kończą trza iść po receptę na zapas znowu :D
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez Rex » 06 maja 2011, 12:16

Ropy w oczach nie ma dziś go widziałam to jest normalnie białe hmm niewiem jak do dokładnie opisać w każdym razie mówiłam,że ma iść do weta. :)
Rex
Losowy avatar

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 06 maja 2011, 12:30

No najlepiej do weta, gówniarz jak miał jakieś 7-8 miesięcy to dopadło go zapalenie grudkowe trzeciej powieki, ale na szczęście po kroplach przeszło, a teraz te czerwone oczy co czasami ma to od kurzu, od piasku na plaży lub po prostu alergia na pyłki traw i innych paskudztw, ostatnio tez miał czerwone ale kropelki w ruch parę dni i jest wszystko ok.
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 25 mar 2012, 17:25

Moja sunia za to cały czas płacze prawym oczkiem.. Myślę że to objawa alergii, chodź na pewno dowiem się dopiero w piątek.
blaaa
Losowy avatar

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 25 mar 2012, 22:17

Zgodnie z medycyną chińską problemy z oczami mają swoje źródło w wątrobie. Lecząc przyczynę wyleczy się skutek.
Wzmacniając psu wątrobę (a owczarki mają często właśnie ją słabą, podobnie jak trzustkę) pomagamy oczom, a więc ich stanom zapalnym. Grudkowate zapalenie trzeciej powieki to właśnie stan zapalny spowodowany zanieczyszczeniami,kurzem, błotem itp. jedne psy zapadają na to inne nie. Tora od kilku dni jest leczona ziołami wzmacniającymi wątrobę, stan oczu diametralnie się poprawił. Białka nie są już tak mocno zaczerwienione, wycieku ropnego coraz mniej. A było okropnie i terapia kroplami (homeopatycznymi ze świetlika) nie pomogła.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 16
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Oczy

Nieprzeczytany postprzez myszo1skoczek » 26 mar 2012, 13:42

mój 3,5 miesięczny ONek na zapalenie spojówek i stwierdzone przez okulistę grudkowe zapalenie trzeciej powieki, w tym tygodniu umawiamy sie na usuwanie grudek i mamy nadzieję, że po tym problem minie
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
trzymaj się mocno swoich chmur
http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=1320466
myszo1skoczek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Monika
Wiek: 37
Lokalizacja: Świdnik
Dołączył(a): 16 lut 2012, 09:29

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post