Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Odpinanie swojego psa ze smyczy

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 25 kwi 2018, o 20:21

Witam państwa,mam paru znajomych ktory spuszczaja swoje psy ze smyczy chociaż mają po 3-8 miesięcy,a.od innych słyszałem ze dopiero swoje psy spuszczają jak mają 2 lata około i tak mi doradzaja
A wy kiedy swoje psiny szpuszczaliście
Ps:moja sunia ma 10miesięcy
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Gracjan

Re: Odpinanie swojego psa ze smyczy

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 27 kwi 2018, o 20:15

Możesz spokojnie spuszczać psa ze smyczy. Nie ma takich ograniczeń, że musi skończyć 2 lata. W ogóle to jakaś bzdura. Kto to wymyślił? Chyba, że coś źle zrozumiałem. W każdym razie moje psisko jest puszczane luzem odkąd z nami zamieszkał. No chyba że jest problem z zapięciem z powrotem psa na smycz (np. nie chce wrócić), ale tego można (trzeba) nauczyć, a na pewno nie czeka się dwóch lat.
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 27 kwi 2018, o 21:16

Właśnie mam z tym problem bo nie wiem czy ona przyjdzie do mnie,ale mam ogród to przyjdzie normalni i się boje ze mi ucieknie .dużo osob mi proponowano spuszczenie jej ale nie jestem pewien tego
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 28 kwi 2018, o 09:41

Proponuję spacery z linką treningową... jest długa zazwyczaj, pozwala na odejście psa od właściciela stosunkowo daleko i trzeba poćwiczyć przywoływanie... jak nie wróci psiak to zawsze w ręku lub pod nogą jest linka która uniemożliwi ucieczkę, kontroluje psiaka ... jak wróci, ale nie tylko jeden raz a parę spacerów z rzędu nie ma problemu z uciekaniem i przywoływaniem wtedy można psa puszczać
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 28 kwi 2018, o 13:08

Mam taką smycz 8 metrów może być taka?
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 maja 2018, o 06:44

Jak najbardziej,choć proponowała bym dłuższą. Od pierwszych dni psa w domu trzeba ćwiczyć i nagradzać każde dobre zachowanie. Nie wyobrażam sobie nie spuszczać psa ze smyczy. Od pierwszych chwil w domu Falko chodził luzem. Robiliśmy wszystko,żeby przychodził do nas i żebyśmy byli dla niego najważniejsi, dużo nagradzaliśmy. Teraz, zdarza się, zwłaszcza wieczorem,że chodzimy na flexi,a to dlatego,że Rudzielec niekoniecznie pozwala do mnie podchodzić obcym,a już samo podpięcie smyczy u niego powoduje zmianę myślenia i wyłączenie samowolki, a przy tym daje stosunkowo dużo swobody. Długa linka jak najbardziej,a po każdym zwróceniu uwagi na Ciebie nagroda, po przyjściu- super nagroda, ogarniecie bardzo szybko.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez adamoantos » 23 maja 2018, o 14:50

Mój ma pół roku, ale wg boję się go kiedykolwiek spuścić... to mój pierwszy pies. Jaka wyuczyć psa, żeby wracał?
;)
adamoantos
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Adam

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 24 maja 2018, o 12:47

Zacznijmy od tego,że pies musi znać pojęcie nagrody i pochwały, tego uczymy osobno. Zaczynamy od psa przypiętego na dłuższej smyczy, leciutko przyciągamy do siebie na niej i jak pies zaczyna podchodzić,to już chwalimy i po dojściu kaskada smakołyków, jak to ogarniecie,to podpina się linkę i robi tak samo, próbując tylko wabić i znowu nagrody. Jak to ogarniecie bez komend,to wprowadzasz np. "do mnie". Zasada taka sama. Jak to utrwalicie na bank,to możesz próbować odpiąć linkę i ćwiczyć najpierw w spokojnych miejscach, potem w większych rozproszeniach. Widzę jednak,że nie masz bladego pojęcia o nauczaniu psa i radziła bym (żeby uniknąć rażących błędów) nawiązać przyjaźń i współpracę z dobrą szkółką, tam krok po kroku nauczysz się pracować z psem, nawiążesz bliską relację, zrozumiecie sygnały wysyłane względem siebie.
Nie puszczanie psa,to ograniczanie mu wolności, takie zwierze musi węszyć, penetrować, coś robić, co go zmęczy fizycznie i psychicznie, rozładuje energię i da satysfakcję.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje