Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Odpowiednia waga psa

Nieprzeczytany postprzez Perun » 24 wrz 2013, o 21:41

Dzięki za odpowiedź. :-)
Perun
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kratos » 3 paź 2013, o 15:36

Cześć!
Przeczytałam Wasze wypowiedzi o wadze i się trochę przeraziłam. Nasz psiak bardzo długo i poważnie chorował i jego waga mocno się wahała. Jak go wzięliśmy miał 4 miesiące i ważył 25kg. W ciągu choroby schudł do 19-20kg - wyglądał jak kościotrup. Dzisiaj go ważyłam i ma w tej chwili 9,5 miesiąca i waży 35,1kg. Wygląda normalnie...ja szczerze mówiąc (przez to, że widzę go codziennie), to nawet bym nie zauważyłam tego przyrostu 15kg...
To nie za dużo w tym wieku?
Je 3 posiłki dziennie. Rano i na obiad purinę pro plan dla szczeniąt ras atletycznych po niecałe 200 gram (czyli 400g) (dawkowanie w tym wieku jest ok 600g), a na kolację dostaje mokrą, ugotowaną przeze mnie, objętościowo ciut więcej niż tej suchej.
Kratos
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez pawel2502 » 5 paź 2013, o 17:05

Cześć a z kolei mój psiak 4.5miesiąca 18kg 52 kłąb raczej jest mały czy mi się zdaje?
pawel2502
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PIORUN
Imię: Paweł

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 5 paź 2013, o 17:21

Wydaje mi się, że Ci się wydaje :D Drago w wieku 5 miesięcy ważył 20kg, teraz ma 6,5 miesiąca i waży jakieś 26, dokładnie nie wiem, bo nie ważyłam go ostatnio.
Każdy jest inny, ludzie też, przecież nie wszyscy wyglądają tak samo :)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez pawel2502 » 5 paź 2013, o 17:34

może i tak tylko się tak zastanawiam bo ostatnio widziałem dwoje z rodzeństwa i mój taki mały przy nich i to suki a to wybarwienie mój jeszcze cały w puchu a one prawie już całe w sierści ? czy to możliwe że w miocie może się zdarzyć ułomek?
pawel2502
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 5 paź 2013, o 17:48

Nie wiem, czy może się zdarzyć ułomek :D Na to pytanie powinien odpowiedzieć ktoś bardziej doświadczony. Ja jedynie mam porownanie między moimi psami. Aria jak miała trzy miesiące ważyła zaledwie 5kg, a to dlatego, że dostawała bezwartościowe jedzenie. Drago natomiast, w wieku 3 miesięcy ważył 10kg, później już tylko więcej i więcej, a puch w sierściuchę zamienil się dość czybko, nie pamiętam dokladnie kiedy, ale chyba coś koło 4-5 miesiąca zmienił się z biszkopta na wilczastego ;)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez pawel2502 » 5 paź 2013, o 17:56

co do jedzenia to Piorun je Brit Premium dla szczeniaka L co dwa dni gotowane mięso z kurczaka ,makaronem lub ryżem +warzywa starte,i co dziennie CAN VIT zielony,3 żółtka na tydzień wet powiedział że dobrze żywiony jest sam nie wiem?
pawel2502
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez minia » 5 paź 2013, o 18:35

W takim razie nie szukaj dziury w całym i ciesz się psiakiem. :)
minia
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez MaZzI13 » 8 paź 2013, o 12:58

Witajcie mam pytanie moja suczka ma teraz 10 miesięcy i waży około 27 kg czy to normalna wagi u suczki ? :)
MaZzI13
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bella
Imię: Damian

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 8 paź 2013, o 13:33

Myślę, że to Wam wszystkim pomoże rozwiać wątpliwości.

Tabelka wagowa ze strony jacentus.com

Obrazek
Bejti
Zaawansowany owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje