Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Odrobaczanie

Nieprzeczytany postprzez Graszka » 11 gru 2017, o 20:15

Mam 5 msc. suczkę, kupiłam ją w wieku 10 tygodni. Wesoła, żywiołowa tylko jest jeden problem odnośnie pasożytów. Odrobaczam ją dosłownie co dwa tygodnie bo cały czas wychodzą robale. Czy ktoś miał taki sam problem bo już nie wiem co robić
Graszka
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Kasia

Re: Odrobaczanie

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 12 gru 2017, o 09:57

Graszka napisał(a):Mam 5 msc. suczkę, kupiłam ją w wieku 10 tygodni. Wesoła, żywiołowa tylko jest jeden problem odnośnie pasożytów. Odrobaczam ją dosłownie co dwa tygodnie bo cały czas wychodzą robale. Czy ktoś miał taki sam problem bo już nie wiem co robić

niech Pani zrobi badanie kału i wtedy wyjdzie co ma bo lamblię się leczy inaczej tak samo jak kokcydia czy też toxocara canis jeżeli w badaniu wyjdzie co jej jest to weterynarz Pani powie jak leczyć.
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Graszka » 12 gru 2017, o 11:10

Hodowca odrobaczał środkiem Pratel a ja Cestal Plus

-- 12 gru 2017, o 11:16 --

Graszka
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Kasia

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 12 gru 2017, o 13:40

Graszka napisał(a):Hodowca odrobaczał środkiem Pratel a ja Cestal Plus

-- 12 gru 2017, o 11:16 --

jeżeli jej wychodzą robale to jest źle odrobaczona i jeżeli nie zrobi Pani badania kału to Pani nie będzie wiedziała co ona ma i jak leczyć... Ja swoje szczeniaki zawsze za każdym razem odrobaczam innym środkiem i szczeniak do dnia wydania jest u mnie odrobaczony 3 razy. Proszę zrobić badanie kału bo np. lamblie się leczy przeważnie aniprazolem i ona będzie musiała dostawać codziennie przynajmniej przez 5 dni aniprazol. Kokcydia leczą przeważnie procox. Badanie kału to podstawa...
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez jancio » 12 gru 2017, o 17:46

Absolutnie konieczne badanie kału. Podawanie środków odrobaczających jest ogólnie szkodliwe, dlatego też szprycowanie czworonoga "uniwersalnymi" tabletkami to duży błąd. Tu potrzebujesz diagnozy - co dolega Twojemu czworonogowi.

Szczenię powinno być przed wydaniem odrobaczane minimum trzy razy, profilaktycznie. Następnie - możesz psa odrobaczać "na zaś", lub badać i robić to wtedy, gdy jest to konieczne - w końcu, tego typu środki nie są przyjazne dla organizmu psa.
jancio
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Adi
Imię: Jan

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje