Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Okrucieństwo ludzi...Czas to ukrócić?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 11 sty 2014, o 19:12

Skąd ta statystyka?
Równie dobrze można by sugerować, że 99% ludzi, którzy maja dom z ogrodrem nie szkoli psa, po prostu z lenistwa, bo wystarczy im, że pies boi się wlaściciela i albo siedzi w kojcu, albo biega po ogrodzie ujadając na każdego, kto przechodzi. I byłaby to równie nieuprawniona sugestia.
Pies jest zwierzęciem współpracującym w grupie rodzinnej - współpraca jest potrzebą emocjonalną, czymś, co jest niezbędne dla zapewnienia zwierzęciu dobrostanu. Samotne bieganie po dzialce czy ogrodzie nie zaspokaja tej potrzeby. Tak samo, jak nie wystarcza 15-minutowy spacerek dookoła bloku, Pies potrzebuje pracy razem z opiekunem - i to jest najwazniejsze.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 11 sty 2014, o 19:23

W tym przypadku masz rację,no ale takich ludzi to ja bym nie nazwala właścicielami a tyranami.W tym zgadzam sie z Tobą.
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 11 sty 2014, o 19:36

Powtarzanie w kółko, że pies czuje ból i nie należy się nad nim znęcać to jak mówienie nałogowemu palaczowi, że palenie jest niezdrowe. Wszyscy to wiedzą, a ilu mamy palaczy?
Jednym ze sposobów jest szkolenie psów i pokazywanie społeczeństwu, że są one madre i przydatne.
Gdyby było więcej takich organizacji jak STORAT i gdyby trąbiono o ich sukcesach (zamiast o pogryzieniach w okolicznościach ewidentnie sprowokowanych przez ludzi) nikomu nie trzeba byłoby tłumaczyć, że ssak czuje ból. Odnoszonoby się do psów z szacunkiem.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez benek » 11 sty 2014, o 20:00

Szkolenie psa kosztuje sam nawet nie wiem ile ale to nie są tanie rzeczy , większość ludzi pozostaje na ...podaj łapę , siad i leżec, to i bez szkolenia nawet najdurniejszy pies się nauczy, ja również nie mam zamiaru dać ani złotówki na dziwne szkolenia naciągaczy .

-- 11 sty 2014, o 20:08 --

Zofia napisał(a):Skąd ta statystyka?
Równie dobrze można by sugerować, że 99% ludzi, którzy maja dom z ogrodrem nie szkoli psa, po prostu z lenistwa, bo wystarczy im, że pies boi się wlaściciela i albo siedzi w kojcu, albo biega po ogrodzie ujadając na każdego, kto przechodzi. I byłaby to równie nieuprawniona sugestia.
Pies jest zwierzęciem współpracującym w grupie rodzinnej - współpraca jest potrzebą emocjonalną, czymś, co jest niezbędne dla zapewnienia zwierzęciu dobrostanu. Samotne bieganie po dzialce czy ogrodzie nie zaspokaja tej potrzeby. Tak samo, jak nie wystarcza 15-minutowy spacerek dookoła bloku, Pies potrzebuje pracy razem z opiekunem - i to jest najwazniejsze.

Zofia Mrzewińska

Pani Zofio , pisze Pani jak by Pani była z marsa , kto szkoli swoje owczarki ? ci tutaj na forum ? i to nie do końca można dać wiarę temu czy to jest prawda, ja też mogę napisać że mój pies jest szkolony i co wierzy mi Pani czy nie ? Pani pisze różne rzeczy a ci tu na forum łykają to jak pelikany , jest Pani jedną jedyną na świecie która się tak zna na psach że trzeba panią słuchać i Pani wierzyć? Na innych forach dotyczących ON jak wkleiłem Pani porady to mnie wyśmiano , to co gdzie jest prawda ?
benek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 11 sty 2014, o 20:49

Wiele owczarków tutaj ma osiągnięcia jako psy tropiące, w sporcie i do towarzystwa - wystarczy przejrzeć wątki psiaków, obejrzeć filmiki, poczytać...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 11 sty 2014, o 21:03

benek napisał(a):Szkolenie psa kosztuje sam nawet nie wiem ile ale to nie są tanie rzeczy , większość ludzi pozostaje na ...podaj łapę , siad i leżec, to i bez szkolenia nawet najdurniejszy pies się nauczy, ja również nie mam zamiaru dać ani złotówki na dziwne szkolenia naciągaczy .

-- 11 sty 2014, o 20:08 --

Zofia napisał(a):Skąd ta statystyka?

Zofia Mrzewińska

Pani Zofio , pisze Pani jak by Pani była z marsa , kto szkoli swoje owczarki ? ci tutaj na forum ? i to nie do końca można dać wiarę temu czy to jest prawda, ja też mogę napisać że mój pies jest szkolony i co wierzy mi Pani czy nie ? Pani pisze różne rzeczy a ci tu na forum łykają to jak pelikany , jest Pani jedną jedyną na świecie która się tak zna na psach że trzeba panią słuchać i Pani wierzyć? Na innych forach dotyczących ON jak wkleiłem Pani porady to mnie wyśmiano , to co gdzie jest prawda ?

Baaaardzo ciekawa jestem na jakich forach zostało co wyśmiane i w jakim kontekście.
A ja nie piszę o szkoleniu przez naciągaczy tylko o choćby samodzielnie trenowanym posłuszeństwie. Jest również wiele grup posiadaczy psów, które spotykają się na treningo-spacerach, tropieniu, posłuszeństwie itd.
Wiem po sobie , jakim przyjaznym okiem ludzie potrafią patrzeć na zwykłego kundla, który po prostu jest ułożony, nie skacze na ludzi, siada kiedy trzeba. Nie mówię o szkoleniu do sportu, mam na myśli szkolenie psa do życia z ludźmi.
To kosztuje jedynie odrobinę czasu i trochę więcej chęci.
Po co tu jesteś, benek?

P. S.
Hobby kosztuje, czy to żeglowanie, jazda konna czy pies. Takie życie...
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez anita » 12 sty 2014, o 09:25

benek napisał(a):Szkolenie psa kosztuje sam nawet nie wiem ile ale to nie są tanie rzeczy , większość ludzi pozostaje na ...podaj łapę , siad i leżec, to i bez szkolenia nawet najdurniejszy pies się nauczy, ja również nie mam zamiaru dać ani złotówki na dziwne szkolenia naciągaczy .

sorry ale jaja sobie robisz? to pomyliłeś forum bo tutaj pod-puszczalskich nich wyzywać nie będzie ..
a co do twojej zacytowanej wypowiedzi mam dwie refleksje, po pierwsze bardzo "ładnie" napisałeś ze w zasadzie masz w nosie swojego psa bo przecież masz domek z ogródkiem to się wybiega, sam, bo ty nie masz pojęcia ile kosztuje wyszkolenie psa i wystarczy ci "podaj łapę i leżeć" ,
a po drugie panie najmądrzejszy to na prawdę NIE życzę Ci aby twoje dziecko, matka, zona czy ktokolwiek się zgubił bo wtedy będziesz BŁAGAĆ o każda formę pomocy nawet o "naciągaczy" z psami SZKOLONYMI, na których wyszkolenie "idioci" wydaja kupę swojej kasy rocznie, ale nie ty nawet nie masz pojęcia ze to żeby ktoś mógł żyć to wydatek ok 35 tys zl rocznie, nie licząc setek godzin spędzonych z tym psem, co ciebie to obchodzi, po co to komu, nie?

a pies w bloku, no cóż, myślisz ze w schronisku maja lepiej? a noo wg ciebie pewnie tak, w końcu sa na dworze cały dzień, a twoje porównanie z wiezieniem jest co najmniej nie trafione, jak już chcesz uczłowieczać psa to porównanie powinno być: człowiek mieszkający w bloku z rodzina ( straszne co, tak mieszkać w bloku z fajna kochającą sie rodziną?) i do bezdomnego, na którego tylko czasem ktoś zwraca uwagę, da na jedzenie, zagai albo i nie dobrym lub złym słowem ale jest WOLNY, może sobie pohasać po parku ..
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Myszka » 12 sty 2014, o 19:11

Benek,pani Zofii nie znam osobiscie-i tego bardzo zaluje...Czytalam jednak wiele jej wypowiedzi,ksiazki,ktore napisala i-nie interesuje mnie,czy uwierzysz -to osoba o wielkiej wiedzy i doswiadczeniu...Nie moge wyobrazic sobie forum,na ktorym by Cie wysmiano z takiego powodu,ze "podpierasz sie" wiedza pani Zofii...Powinienes sie cieszyc i docenic fakt,ze chce sie ona doswiadczeniem dzielic z innymi ! I to ZA DARMO !!!!

Jak nie masz ochoty -nikt Cie nie zmusza,zebys Twojego psa szkolil ,jezeli potrafisz sam -Twoja sprawa...Tylko niekoniecznie musisz o tym pisac...

Mozna mieszkac w bloku i znakomicie wypelnic zycie swojego psa. Mozna mieszkac w domu z ogrodem i nie rozumiec podstawowych psich potrzeb.
Myszka
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Jolanta

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 12 sty 2014, o 19:15

Benek został wysłany przed moderatora po banany :lool: . Raczej już do nas nie wróci.

-- 12 sty 2014, o 19:22 --

Wadera napisał(a):Wiele owczarków tutaj ma osiągnięcia jako psy tropiące, w sporcie i do towarzystwa - wystarczy przejrzeć wątki psiaków, obejrzeć filmiki, poczytać...

To jedno, a drugie, że wiele forumowych owczarów ma po prostu fajne życie, fajnych właścicieli, którzy troszczą się nie tylko o michę, ale również o psychiczne i fizyczne potrzeby psa. I o to chodzi. Nie każdy pies musi wygrywać zawody albo pracować w służbach. Niech znajduje zgubione klucze lub rękawiczkę.
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 12 sty 2014, o 19:58

Ale przecież nawet wykonanie komendy siad, czy podaj łapę to "praca", którą pies wykonuje dla swojego "pana". I dostaje za to albo smakołyka, albo zabawkę, albo nagrodę w postaci wielkiej radości swojego "pana". I to już jest wspólne spędzanie czasu.
Jedni walczą o centymetry w przywołaniu, inni uczą "sztuczek". Nieważne co, ważne żeby razem.
nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że szkolenie psa to tylko i wyłącznie jeżdżenie na seminaria i praca pod okiem jakiegoś mega szkoleniowca za wielkie pieniądze i tylko w kierunku sportu i zawodów. wg mnie to każda nauka: zostawania na miescu, podawania łapy czy robienia przewrotek, to spokojne chodzenie na spacery.

Ja jestem dziwna, bo mieszkając w domu z ogrodem psa trzymam w domu. I jakoś pies po 10 godzinach spędzonych "na ogrodzie" (tam zostaje kiedy idziemy do pracy) wcale nie jest zmęczony i uszczęśliwiony. On czeka aż w końcu będzie coś mógł zrobić - dla mnie, ze mną.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje