Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Okrucieństwo ludzi...Czas to ukrócić?

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 12 sty 2014, o 21:37

AnnaJagna napisał(a):Baaaardzo ciekawa jestem na jakich forach zostało co wyśmiane i w jakim kontekście.
(...)

Pewnie tam, gdzie boją się psa przepuścić w drzwiach by ich nie zdominował :lool:

Carmella napisał(a):Ale przecież nawet wykonanie komendy siad, czy podaj łapę to "praca", którą pies wykonuje dla swojego "pana". I dostaje za to albo smakołyka, albo zabawkę, albo nagrodę w postaci wielkiej radości swojego "pana". I to już jest wspólne spędzanie czasu.
Jedni walczą o centymetry w przywołaniu, inni uczą "sztuczek". Nieważne co, ważne żeby razem.
nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że szkolenie psa to tylko i wyłącznie jeżdżenie na seminaria i praca pod okiem jakiegoś mega szkoleniowca za wielkie pieniądze i tylko w kierunku sportu i zawodów. wg mnie to każda nauka: zostawania na miescu, podawania łapy czy robienia przewrotek, to spokojne chodzenie na spacery. (...)

Oczywiście. To, że mój pies nie nadaje się do służb nie znaczy, że mam machnąć ręką i niczego go nie uczyć :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 13 sty 2014, o 09:59

Pani Myszko, jeszcze nie za późno, abyśmy sie poznały:-)) Jeszcze jakoś funkcjonuję i i uczestniczę w spotkaniach psiarzy. Zostalam w tym roku zaproszona do Rzeszowa na wystawę, do Tarnowskich Gór (warsztaty szkoleniowe), do Gdańska także:-)))

A teraz pytanie do wszystkich Państwa - czy ktoś widział w niedziele relacje TV - podobno Polsatu - z treningu storatowskich psów-ratowników? Podobno materialy były emitowane na zywo.
Ja po pierwsze nie mam telewizora, a po drugie - choc to pierwsze mogloby wystarczyć - ostatnią niedzielę spędziłam z Będzinie z przemiłym 5-miesięcznym szczeniakiem owczarka niemieckiego.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 13 sty 2014, o 11:00

Pani Zofio, a czy można poprosić o więcej szczegółów na temat spotkania w Gdańsku?
poziomka
Losowy avatar
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 sty 2014, o 11:14

Również nie mam tv, ale może relacja pojawi się w sieci...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 13 sty 2014, o 13:56

Panie Benek :)

Jestem całym sercem za zakazem trzymania dzieci w blokach :lool:

Hammmerykańscy naukowcy (wszyscy bijemy brawa :brawo: ) już dawno udowodnili, że człowiek, do normalnego rozwoju i funkcjonowania potrzebuje minimum 30 m2 WŁASNEJ nie dzielonej z nikim innym przestrzeni. Którą rodzinę z jednym dzieckiem stać na minimum 90m2 mieszkania, który komplet 2+2 stać na 120 m2 mieszkania?

Przecież nie można decydować się na potomka z własnej, egoistycznej chęci posiadania "bo chcemy mieć dziecko" - nie potrafiąc zapewnić mu minimum własnej przestrzeni :roftl:

Mało tego - z obserwacji moich sąsiadów, jak również kolegów i koleżanek posiadających dzieci, wynika, że czas wolny ich dzieci spędzany na ŚWIEŻYM POWIETRZU, można policzyć w minutach - w drodze do szkoły i ze szkoły :-P Bo przecież po pracy rodzice nie mają siły na spacer - sadzają przed telewizorem, i zajmij się dziecko sobą :lool: W BLOKOWISKACH NIE MA PODWÓREK, a na plac zabaw dziecka samego już posłać nie można (kidnaperzy, pedofile, pijani kierowcy, nożownicy, kibole i te de....). DZIECI SĄ WIĘŹNIAMI CIASNYCH BLOKÓW, ŚWIEŻE POWIETRZE JEST DLA NICH OBCE :lool:

Z obserwacji moich wynika, że mój pies czuje się o niebo lepiej niż przeciętne dziecko w moim bloku :D
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 17 sty 2014, o 10:26

CanisFamiliaris napisał(a):
Z obserwacji moich wynika, że mój pies czuje się o niebo lepiej niż przeciętne dziecko w moim bloku :D

Ciiiiicho :lool:
Niedawno, przed wielkoświateczną/wielkoorkiestrową zbiórką usłyszałam w TV, że więcej pieniedzy zbiera się na potrzeby zwierząt niż ludzi. To mówiła osoba w koloratce...
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 17 sty 2014, o 12:11

Pani Marzeno, szkoda, że troll benek nie może przeczytać Pani wypowiedzi. Popieram w 100%!
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 17 sty 2014, o 12:59

Oj tam, oj tam - osoby w koloratkach różne rzeczy mówią. Pamiętam, jak za czasów szkolnych starałam się udowodnić, że zwierzęta też potrafią myśleć, a my też posiadamy instynkty. I nasze mózgi zawierają te same struktury. Jakoś strasznie ciężko im było przyjąć takie coś do wiadomości...

AnnaJaga - nie pani Marzeno :P Marzena wystarczy :lool:
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 17 sty 2014, o 13:17

CanisFamiliaris napisał(a):AnnaJaga - nie pani Marzeno :P Marzena wystarczy :lool:

Korekta przyjęta :lool: .
Wracając do tematu, ukazało się ostatnio w Brazylii opracowanie, w którym ( z recenzji , bo jeszcze nie czytałam) można znaleźć dowody na to, że kto jest okrutny dla zwierząt, będzie również okrutny dla ludzi. Innymi słowy, należy strzec się osób krzywdzących zwierzęta, bo i nam mogą oni zrobić krzywdę.
Jest w tym logika, bo okrucieństwo to okrucieństwo, brak wrażliwości, empatii. Problem tkwi w domu, w rodzinie, w szkole, być może w jakichś zaburzeniach psychiki.
Myślę sobie, że jeśli ludziom będzie się działo dobrze (nie tylko finansowo) to i psom im towarzyszącym również.
W moim sąsiedztwie ludzie pozostawiają często plastikowe talerzyki z jedzeniem i wodą właśnie z myślą o psach. Nie mieszkam w faveli, ale sąsiadom się nie przelewa.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje