Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Okrucieństwo ludzi...Czas to ukrócić?

Nieprzeczytany postprzez ion » 8 lut 2013, o 16:22

Witajcie,

Patrząc na takie informacje http://www.tvn24.pl/wrzucili-go-w-worku-do-rzeki-przechodnie-uratowali-psa,305012,s.html lub takie http://www.tvn24.pl/pomorze,42/skatowany-pies-znaleziony-w-smietniku,302655.html nóż się w kieszeni otwiera. Niestety - większość właścicieli psów jest bezkarna, bo psy są nieoznakowane.
Ba, nawet, gdy są czipowane, bazy danych i tak nie są wymieniane między gminą, lekarzami, policją, strażą miejską/gminną, fundacjami.

Powiedzcie mi, jakie macie pomysły, aby skutecznie karać tego typu zachowania i w ogóle wykrywać sprawców?
Wiadomo, że najprostsze byłoby obowiązkowe czipowanie psów i stworzenie bazy danych z adresami i nazwiskami właścicieli, ale nie wiem, czy to nie utopia.

No bo niby grozi 2 lata więzienia i grzywna, ale nikt tego nie egzekwuje, nawet sądy (Przykład: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12313033,Wyrzucil_psa_z_drugiego_pietra__Sad__To_nie_okrucienstwo.html).

Jak sądzicie, jak walczyć skutecznie o zmianę mentalności ludzi i przy okazji zabezpieczać zwierzaki, żeby coraz rzadziej zdarzały się takie sytuacje?
Jak egzekwować prawo? Jak przekonywać ludzi, że pies też czuje ból psychiczny i fizyczny? Że kot potrzebuje opieki? Że mysz, żółw, królik, chomik to nie zabawki? I ostatnie, ale najważniejsze pytanie - jak wykrywać sprawców, gdy wyrzucają zwierzęta w opuszczonych rejonach, zazwyczaj rano lub w nocy?
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Pochwały: 3

Re: Okrucieństwo ludzi...Czas to ukrócić?

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 9 lut 2013, o 19:01

Nigdy i w żaden sposób nie ukrócisz okrucieństwa. I tak naprawdę nie ma znaczenia czy jest to okrucieństwo wobec zwierząt czy też ludzi. Nieuchronność kary jest tak naprawdę mrzonką. Niestety niektórzy mają w głębokim poważaniu uczucia innych, ich życie i zdrowie. Żadna kara nie jest w stanie wpłynąć na postępowanie niektórych osobników. Zasady etyczne są nieznane degeneratom różnej maści, kara dla nich to chwilowa przeszkoda. Możemy próbować, ale świata nie zmienimy.
Szpak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 9 lut 2013, o 22:41

Mówić otwarcie o tym jakie zwierze ma potrzeby. Uświadamiać ludzi i obalać im mity. Ja jestem czasami w tym nazbyt perfidna, ale cóż, boli mnie krzywda zwierząt... chciałabym dla wszystkich jak najlepiej.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 10 lut 2013, o 12:03

Jedyną metodą na zmianę mentalności ludzkiej jest edukować, edukować i jeszcze raz edukować. Jest to proces żmudny i czasami przypominający orkę na ugorze, niestety jednak jedyny, który w perspektywie czasu może odnieść skutek.
W chwili obecnej mamy bowiem i tak jedne z bardziej restrykcyjnych przepisów odnośnie ochrony zwierząt, tyle tylko, że niewiele z nich wynika, aby bowiem mogło dojść do skazania delikwenta, ktoś musi fakt znęcania się zgłosić, ktoś musi się tym zgłoszeniem przejąć, ktoś musi zebrać dowody i wreszcie na końcu sędzia musi być miłośnikiem zwierząt, aby nie odstąpił od wymierzenia kary ze względu na niską szkodliwość społeczną.
Swego czasu poważnie się zastanawiałem, czy rozwiązaniem problemu porzucanych czy wprost mordowanych zwierząt nie byłoby wprowadzenie czegoś na kształt "prawa jazdy" na psa, kota czy chomika. Problem w tym, że byłoby to niezmiernie trudne i kosztowne, a ponadto niestety w niektórych warunkach nie do wyegzekwowania.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 10 lut 2013, o 20:26

Ludzie katują własne dzieci,a co dopiero zwierzęta. Nawet ciężka do przebycia "rekrutacja" na rodzica zastępczego nie daje gwarancji,że rodzic będzie ok(wszyscy znamy sprawę matki zastępczej,która uśmierciła 2 dzieci).Nasze przepisy są nie życiowe,nie do egzekwowania,mentalność Polaków jest o kant d..y rozbić.Ludzie boją się zeznawać,nie zgłaszają się jeśli są świadkami.Już nie mogę słuchać tekstów typu" Tam się źle działo,ale nie zgłosiłem,nie słyszałem,nie widziałem".Obojętnie czy chodzi o psa czy dziecko.Dopiero jak coś się wydarzy każdy pcha ryj do TV żeby ze łzami w oczach całej Polsce powiedzieć,że mu przykro,albo "JA????NIC NIE WIEM".A potem ogląda się w TV z całą rodziną i każdy jest mądrzejszy od policji i prokuratury :przerażenie:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez benek » 11 sty 2014, o 17:57

Każdy pies bez względu na rasę który mieszka w mieszkaniu w blokowisku to już to jest znęcanie się nad zwierzętami, i każdy kto zaprzeczy jest w błędzie.
benek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 11 sty 2014, o 18:16

Ja zaprzeczę,a jak myslisz czy pies który bedzie gdzies w kojcu na wolnym powietrzu a nie będzie dziennie karmiony i bez dostępu wody to nie znecanie.Moim zdaniem lepiej jak jest w mieszkaniu,ma pokarm i opieke...co Ty na to?
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez benek » 11 sty 2014, o 18:32

Czyli jak człowiek , ten w wiezieniu co ma wikt i opierunek ma lepiej niż ten co jest na wolnym powietrzu w ogrodzie i biega po całym podwórku. Pies w bloku na 60 metrach cały dzień sam , od 7 do 15-tej jak dobrze idzie bo i nadgodziny są to to jest humanitarne wychowanie psa, potem przychodzi zjechana pani domu z pracy wraz z mężem i co ? no pies chce wyjść w końcu a tu zonk on nie ma siły ona też bo obiad trzeba gotować a pies co tam pies dostanie do miski suchej karmy i ma się naprawdę dobrze.
benek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 11 sty 2014, o 18:53

Zgoda,ale nie każdy pies jest w domu tyle godzin sam,są emeryci co gros czasu spedzają na spacerach ze swoimi pupilami prawda?,a co do tych co to zostawiaja psa na tyle godzin samego to taki czlowiek nie powinien wogóle miec psa,jezeli nie potrafi mu zapewnic odpowiednich spacerów.Ja też osobiście pracuje w szpitalu na 3 zmiany,ale kiedy mnie nie ma to mąż wychodzi z naszą sunią,przynajmiej ze 2 razy aż Ja wrócę do domu.A od wiosny do jesieni jesteśmy na naszej dzialce.Pozdrawiam serdecznie.
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez benek » 11 sty 2014, o 19:01

Powiem tak , gdyby pies potrafił się wysikać lub zrobić kupkę w łazience w muszli klozetowej to 99% właścicieli psów w blokowisku tygodniami by ich z domu nie wyprowadzali tak o po prostu z lenistwa.
benek
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje