Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lis 2013, o 21:46

Taaa... to zakładanie sleedów i rozprowadzanie kłaków między przednimi łapami a taśmą szelek żeby nigdzie go nie ciągnęło... to zdejmowanie guardów uniemożliwione przez zlepienie się kłaków rzepami...
Kupiłam mu w nagrodę szeroką skórzaną obrożę - jak to się masakrycznie na nim zapina - ciągle muszę odgarniać kłaki przy wkładaniu pina w dziurkę, uważać przy przekręcaniu czy w pomiędzy paski obroży nie są wkręcone kłaki...

Marudzę... żyć nie umierać. :lool:

Będę miała kasę to zobaczycie... ogolę go u psiego fryzjera na ONka :lool: - na pół roku będzie luksus. :lool:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM, Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 14 lis 2013, o 21:50

Ale to przekładanie kłaków jest przeszkadzajace Tobie,a nie psu :lool: On z tym usierścieniem daje radę pracować :-)
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lis 2013, o 21:57

Dla niego ból chyba "nie istnieje". :mur: Jest na tyle opanowany, że nie pokazuje tego po sobie.
Nawet dał sobie boleśnie wyczyścić uszko kiedy było w nim zapalenie - bez zająknięcia. Nie raz i nie dwa ktoś mu nadepnął na ogon zostawiając na dywanie tuzin kłaków - a on tylko ewakuował się z miejsca zdarzenia.
Żal mi go strasznie przez to. Dlatego opiekuję się nim i staram się odgarniać te wszystkie kłaki, bo jak przypadkiem się nacierpi jak gdzieś mu kłaczek się zahaczy, to po co ma cierpieć non stop np. kiedy te kłaki są wplątane w obroże i ciągle go ciągną. Bez sensu. :buziak: :friends

Chciałaś hrabiego to rób na niego (czyt. odgarniaj kłaki za niego) :lool: .
Marzy mi się krótkowłosy ON. :ooops:
Ostatnio edytowano 14 lis 2013, o 22:06 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 lis 2013, o 22:06

MarzenaG napisał(a):Filmik jest prywatny i mogę go pokazać jedynie przy jakimś spotkaniu.

Szkoda, ale może będzie okazja.

Aga nie rozumiem Cię. Nigdy nie narzekałam na nasze kudłacze choć jednego dostałam gdy miałam 10 lat, drugiego gdy 15. I sama się nimi zajmowałam (tym starszym początkowo pomagał mi tata), czesałam, kapałam, odpchlałam (wtedy to nie było takie proste jak dziś), wybierałam różne świństwa itd. Kłaki obcinałam im tylko latem, bo wtedy wierzyłam, że będzie im chłodniej, ale nigdy nie zamieniłabym ich na psy krótkowłose. Nie jest to taka straszna męczarnia jak piszesz, ale mamy odpowiedź dlaczego kłaków mniej w służbach - bo nie każdemu się chce. Ale jak się n9ie chce to trzeba o tym myśleć przez zakupem :)
Ostatnio edytowano 14 lis 2013, o 22:13 przez Wadera, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 14 lis 2013, o 22:08

Oj tam,oj tam. :-) Chcesz to Ci prześlę trochę tych krótkowłosych kłaków -wbiją Ci się w pościel,potem w plecy,wszystko Cię będzie swędzieć :lool:
A potem będziesz godzinę czesać ten wspaniały krótki włos i portki i normalnie po tygodniu bicki będziesz miała jak być stejki jadła :roftl:
P.s.A moda prosimy o wydzielenie tematu na Zalety i wady DON :-)
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lis 2013, o 22:18

Grażynko - no właśnie, przepięknie podsumowałaś - nie każdemu się chce.

Tam, gdzie potrzebny jest pies, a nie jego futerko - to nie chce mi się x3. ;-)

Asiu - mój pies nie śpi na moim łóżku, a nawet w moim pokoju. Nie mam tu zbyt wiele jego sierści :). A jak go wyczesuję po zimie, to 3h to mało. 5-6h optymalnie z powtórką za 2-3 tygodnie ok. godzinną.

Wiem, że marudzę. Ale skoro ja jestem wygodnicka, to tym bardziej wygodnicki w obsłudze powinien być pies pracujący. :lool:

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 lis 2013, o 22:27

Wadera napisał(a): Nie jest to taka straszna męczarnia jak piszesz, ale mamy odpowiedź dlaczego kłaków mniej w służbach - bo nie każdemu się chce.

Raczej nie o to chodzi :lool: .

Kłaków jest niewiele z wielu przyczyn: bo nie te popędy, bo nie taka budowa, bo nie ta zwinność.

Służby jednak najchętniej kupują psy z linii użytkowych, ale bolesna prawda jest taka, że nie zawsze polskie służby na to stać. Bo w miarę dobrego, rocznego użytka można sprzedać "na Zachód" za kilka tysięcy euro i to bez ruszania się z domu. A w Polsce dostanie się kilka tysięcy złotych i jeszcze trzeba jechać z nim na testy. Na Zachód raczej nikt nie kupuje do służb psów z linii eksterierowych, pozostają więc one w Polsce i te z przyzwoitymi popędami mogą trafić do służb.

Autor postu otrzymał pochwałę
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Joan » 14 lis 2013, o 23:46

Bozena napisał(a):(...)
Na przyszłość raz jeszcze radzę upewnić się, że pisane na forach zarzuty mają pokrycie w rzeczywistości. Pozdrawiam.

Niestety, fora mają to do siebie, że "pracują" jak głuchy telefon. Ktoś coś rzuci od niechcenia ( albo z chceniem), nikt rzeczywistego stanu nie sprawdzi, ale kłamstwo leci w świat. Powinnaś to dobrze wiedzieć, bo sama też puszczałaś różne, niesprawdzone informacje.
PKPR też nieźle potrafi szkalować innych.
MarzenaG napisał(a):(...)
Kłaków jest niewiele z wielu przyczyn: bo nie te popędy, bo nie taka budowa, bo nie ta zwinność.

To też było na wykładach z genetyki dr Elżbiety Junikiewicz?

Najwyraźniej ktoś się nie może zdecydować, czy kłak różni się tylko długością sierści, czy jeszcze czymś. :roftl:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2013, o 07:12

Joan - wszyscy dobrze wiemy że jest "kłak" i "kłak" :P.

A może teraz czas na fakty. Poprosimy zdjęcia na wadze i przy miarze klakow spoza ZKwP a ja wrzuce dane mojego.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 15 lis 2013, o 08:29

Joan napisał(a):
MarzenaG napisał(a):(...)

To też było na wykładach z genetyki dr Elżbiety Junikiewicz?

Wiesz Joan, lubię dowcipne złośliwości, ale Twoich czasami nie rozumiem tym bardziej, gdy odnoszą się do osoby trzeciej.

Mogłabym Twoim zwyczajem skopiować tutaj sto stron jakiegoś artykułu, za chwilę jeszcze kolejnego i niechaj sobie ludziska czytają, ale napiszę tylko, jak poniżej:

Joan napisał(a):
Najwyraźniej ktoś się nie może zdecydować, czy kłak różni się tylko długością sierści, czy jeszcze czymś. :roftl:

Jeśli masz na myśli mnie, to ja się już lata temu zdecydowałam: przeciętny eskterier (czy to krótko-, czy długowłosy) nie dorasta do pięt przeciętnemu użytkowi. I nie potrzebuję do tego ani wykładów z genetyki, ani setki opracowań. Wystarczą mi moje 17-letnie obserwacje i doświadczenie.

Napisałam zgodnie z prawdą, że kłaki bywają wykorzystywane w służbach. Napisałam też, dlaczego :roftl: .
Tak się składa bowiem, że z racji wykonywanego przez mojego Męża zawodu, całkiem sporo o tym wiem, a nawet zdarza mi się obserwować szkolenia w służbach. A hodowca naszej suki był (od niedawna na emeryturze) przewodnikiem psa służbowego w Straży Granicznej i też sporo wiedzy mi przekazał. Znam też psy ratownicze. Na co dzień widzę psy przychodzące na plac treningowy. Organizuję egzaminy i zawody, podczas których wnikliwie obserwuję startujących.

A jakie Ty masz doświadczenie w tym temacie?
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje