Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 lis 2012, 13:06

Oczywiście, że każdy pies wymaga opieki, wychowania itp ale o ile z niewielkim pieskiem nawet dziecko sobie poradzi, o tyle z podrostkiem dużej rasy już nie i nagle okazuje się, że "idealny do dzieci" ON czy Labek może być dla nich realnym zagrożeniem.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 27 lis 2012, 13:32

Nie każdy może zostać "posiadaczem" jakiegokolwiek psa - ja już niektórzy tu napisali. Znam dwie osoby, które swoje psy w domu upinają do kaloryferów - żeby się nie szwędały, nie brudziły i niczego nie zniszczyły. Psy z wyglądu zadbane, ale psycha zryta. Tłumaczenia nic nie dają, bo to ja przecież jestem nienormalna, że trzy psy po domu się szwendają :przerażenie:

Już pisałam, że to w gestii hodowców (ludzi wydających psy do adopcji) jest dobór odpowiedniego właściciela. Ja jak chciałam kupić pierwsze corso, hodowca wypytał się mnie czy miałam psa, po co mi pies tej rasy, dlaczego właśnie corso, co wiem o rasie, gdzie będzie mieszkał, co będę z nim robić, opowiedział o charakterze rasy, wymaganiach i kazał się dobrze zastanowić, czy aby na pewno chcę corsiaka - zanim kupiłam odbyłam parę takich rozmów z właścicielami hodowli. Tak samo było w przypadku owczarzycy. Takie rozmowy studzą zapędy, otrzeźwiają, dają do myślenia - pies to nie chwilowa zachcianka, trzeba mieć w głowie business plan na całe wspólne życie, nie można żyć chwilą, że jakoś to będzie.
Szpak
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Lokalizacja: PL
Pochwały: 13
Dołączył(a): 20 lip 2012, 08:35

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 27 lis 2012, 14:12

...hmmm, z tym ze jestem pewna ze wielu "posiadaczy" ONow, kupuje z dziwnego zrodla szczeniaka...nie majac kompletnie pojecia ile TAK WLASCIWIE...pies kosztuje. (Prosze poczytac temat pt."przygarne DONa..." czy jakos tak...najpierw facet rejestruje sie na forum i posyla w eter "wiadomosc" ze zamierza przygarnac owczarka. A po jakims czasie dwiadujemy sie ze "se kupil...za 250zl") i co? Czy taki ktos zastanowil sie PO CO MU OWCZAREK (tak jak tutaj piszemy!) ile ma wiadomosci na temat specyfiki tej rasy...CO wie o zywieniu, wychowaniu...skoro potem stwierdza ze "szkolenie to glupota..." :nea:

Dobrze tutaj ktos napisal ze kazdy potencjalny nabywca OWCZARKA (i nie tylko: kazdego psa) powinien NAJPIERW PRZEJSC TESTY (i nie chodzi tu o to czy ma...warunki mieszkaniowe, zaraz odpowie nam "oczywiscie, mam dom wielki ogrod i...kojec z ciepla buda :głupol:) i TYLKO TYLE................
Tylko spytam retorycznie: kto by takie testy przeprowadzal???, skoro w wielu (niestety!) hodowlach chodzi tylko o to zeby sie psy...dobrze i szybko sprzedaly.
Bazooka
Losowy avatar

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 lis 2012, 16:05

Niektórzy hodowcy mają kilka miotów w roku - nie wierzę by przy takiej "produkcji" (bo jak to inaczej nazwać?) mieli czas by wypytawać i edukować każdego nabywcę... :-(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Czy ON to pies dla każdego?

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 27 lis 2012, 18:21

MarzenaG napisał(a): My, tzn. ja lub mój Mąż, poświęcamy na pracę z psem co najmniej 3 godziny dziennie. Przez pracę rozumiem różną formę aktywności, zarówno tradycyjny trening, jak i tropienie, rewiry, przeszkody, ale też zabawy węchowe w domu, uczenie nowych rzeczy itp. I robimy to po powrocie z pracy. W week-endy, lub gdy mam wolne, poświęcam o wiele więcej czasu. Bo tak lubię. Bo sprawia mi to przyjemność. Bo sprawia to przyjemność mojemu psu.


Witaj w klubie :hi:

U nas spacer jest zawsze połączony z treningiem posłuszeństwa. Wiele krótkich sesji, po kilka powtórzeń.
Czasem mamy atrakcje w postaci "ruchów wojennych" drużyn wojskowych na terenach popoligonowych na Zdrowiu. Takie rozproszenie jest ekstra. Czarna chodzi ślicznieeeeeeeeeeeeeeeeeeee :-P

Jeśli chodzi o uświadamianie, to o czym my mówimy. Jeżeli amstaffy, rottweilery kupują mało odpowiedzialni ludzie, to gdzie tu miejsce na jakiekolwiek uświadamianie.
Testy dla przewodników - jak najbardziej jestem za. Tylko tak naprawdę, kto je by miał przeprowadzać, gdzie, kiedy. Niestety nie jesteśmy na to przygotowani. :nea:
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez rysnek » 16 gru 2012, 17:57

Aha... przeczytałem wszystko ale połowy nie rozumiem. Jakie ma znaczenie czy ktoś kupi psa za 250zł czy za 2500zł???
Będzie gorszy??? Brzydszy??? A może głupszy??? A który pies się n adaje jako pierwszy??? Czyli co??? Na próbę jamnika?Ja mam herę przez przypadek bo miałem wziąć kundla większego z azylu.
Nie jestem więc specjalistą, nie jestem nawet kimś kto wie cokolwiek na temat owczarków.... Ale się dowiem!!!
Wszyscy piszecie o wiedzy i przygotowaniu a ja wam powiem że moja Hera będzie szczęśliwa bo mam serce. Nauczę się jej. Będę czytał, pytał i prosił o rady. Biegał z nią, bawił się, karmił i sprzątał puki się nie nauczy. Jesteśmy już razem i oboje się bedziemy uczyć. Życzcie nam powodzenia.
rysnek
Losowy avatar

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 16 gru 2012, 18:34

rysnek napisał(a):Aha... przeczytałem wszystko ale połowy nie rozumiem. Jakie ma znaczenie czy ktoś kupi psa za 250zł czy za 2500zł???
Będzie gorszy??? Brzydszy??? A może głupszy??? A który pies się n adaje jako pierwszy??? Czyli co??? Na próbę jamnika?Ja mam herę przez przypadek bo miałem wziąć kundla większego z azylu.
Nie jestem więc specjalistą, nie jestem nawet kimś kto wie cokolwiek na temat owczarków.... Ale się dowiem!!!
Wszyscy piszecie o wiedzy i przygotowaniu a ja wam powiem że moja Hera będzie szczęśliwa bo mam serce. Nauczę się jej. Będę czytał, pytał i prosił o rady. Biegał z nią, bawił się, karmił i sprzątał puki się nie nauczy. Jesteśmy już razem i oboje się bedziemy uczyć. Życzcie nam powodzenia.


duże znaczenie żadna hodowla nie sprzeda Ci psa za 250zł. nie będzie gorszy ale jest duże ryzyko że jest skrzywdzony przez pseudo hodowcę wadami genetycznymi i innymi chorobami. bardzo dużo osób płacąc za psa te 200zł potem płaci 2500zł za leczenie psa (daleko nie musimy szukać bo Amon od Anetki jest z pseudo i zdrowiem niestety nie może się pochwalić :(). na tym forum nie popieramy pseudohodowli i kupowania psa bez papierów. adopcja psa to inna inszość.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 21
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 16 gru 2012, 19:14

Rysnek, to nie cena jest wyznacznikiem, nie o to chodziło. Raczej o to, że tylko kupując psa w sprawdzonej, renomowanej hodowli mamy szansę mieć zdrowego pupila (choć do pewności wciąż daleko). Ja za Amona zapłaciłam duuużo więcej niż przytoczone przez Ciebie 250zł, ale w "pseudohodowli". I mam kalekę. I psa dożywotnio skazanego na leki. Przekochanego, przeuroczego, schorowanego owczarka niemieckiego.
Edit:
I z całej siły trzymam kciuki za Ciebie i Twoje maleństwo, bo z Twoich postów wynika, że jesteś poważnym, odpowiedzialnym człowiekiem, pełnym zapału i świadomości, więc MUSI być DOBRZE! :)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez rysnek » 16 gru 2012, 20:18

Dziękuję Brawurka. Będę się starał być dla niej jak najlepszy bo wiem że wróci to do mnie ze zdwojoną siłą.
Wziąłem ją na dobre i złe więc będę się modlił zeby była zdrowa ale jeśli tak nie będzie będę się cieszył że trafiła do mnie a nie do kogoś kto by ją porzucił. Nalezy się jej to samo co psu z najlepszej hodowli.
rysnek
Losowy avatar

Re: ON/DON to nie pies dla każdego! Uświadamiajmy ludzi!

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 16 gru 2012, 21:08

To bezdyskusyjnie! Każdemu psu należy się od człowieka wszystko co najlepsze.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 43
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post