Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez eagle » 23 lut 2011, 00:16

Jak oceniacie kłopotliwość lub zalety Onków i Donków w odniesieniu do innych ras w codziennym życiu.
- agresja
- podporządkowanie człowiekowi
- zachowanie wobec ludzi, psów
Nie chodzi mi o ranking ale o realne różnice wynikające nie tyle z wychowania, ale wrodzonych cech rasy.
eagle
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 17 lut 2011, 20:27

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 lut 2011, 09:25

Nie mam żadnego doświadczenia z innymi rasami (jedynie tyle co z obserwacji), ale mogę opisać jaki mój jest:
1.agresja: potrafi zaczepiony szybko wpaść w gniew, dodajmy do tego bardzo silny terytorializm i potrzebę stróżowania.
2. podporządkowanie człowiekowi: absolutne.
3. zachowanie wobec ludzi, psów: z tym było na początku źle, wykazywał dużą agresję zarówno w stosunku do obcych ludzi jak i do psów. To głównie nasza sprawka, troszkę zaniedbana została socjalizacja. Obecnie zero problemów w tej mierze, pod warunkiem, że nikt obcy nie próbuje wejść do naszego mieszkania lub/i nie zachowuje się agresywnie czy podejrzanie w stosunku do Agi czy do mnie. Do psów jego stosunek zmienił się wręcz diametralnie, bardzo dobrze się zachowuje w ich towarzystwie, jest przyjacielski. Obcemu dwunogowi, nie pozwoli się dotknąć bez odpowiedniego przygotowania.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 19
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 23 lut 2011, 11:18

Tomku proszę podpowiedz jak wyglądała Twoja praca, z nadrobieniem socjalizacji w stosunku do innych psów. Rio do 11 miesiąca był w hodowli, kiedy ze mna 5 miesięcy temu zamieszkał w mieście na osiedlu, gdzie jest mnóstwo psów i ludzi, wszystko go przerażało. Agresja, warczenie itd. Obecnie jest duża zmiana, największym problemem są jednak inne psy, zwłaszcza te które biegają luzem, i te które zupełnie wyglądem odbiegają od tradycyjnego wyglądu psa, np. jak z daleka widzi czaw czawa, to włos mu staje dęba :)też stresują go małe szczekające pieski.
KasiaMagdalena
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 20 lut 2011, 20:49

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 23 lut 2011, 11:23

Z innych ras miałem tylko boksera do 15-roku życia.

a do innych psów zachowuję dystans na zasadzie "nie mój pies - co mnie to obchodzi" czy robi dobrze czy źle. Chociaż nóż sam do ręki wskakuje :o:shock:
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 52
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 10
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 lut 2011, 12:10

KasiaMagdalena napisał(a):Tomku proszę podpowiedz jak wyglądała Twoja praca, z nadrobieniem socjalizacji w stosunku do innych psów.

Pomogły nadzorowane kontakty z innymi psami. Psiaki były dobrane pod kątem charakteru (łagodne) i wielkości (większe od V.). Viggulec początkowo miał zawsze założony kaganiec i był na lince. Dominował psiaki, wszystkie jak leci, nawet te o wiele większe. Jedynie jeden golden retriever zdominował (raz) V. i to on jest dzisiaj jego najlepszym przyjacielem. :lol:Po jakimś czasie zdjęliśmy mu kaganiec i mógł bawić się luzem. Nie dopuszczamy go do mniejszych od niego psów, bo jak się rozbucha potrafi być (nieumyślnie) niedelikatny.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 19
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 23 lut 2011, 18:39

dzięki, pewno odbywało się to na szkoleniu?
KasiaMagdalena
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 20 lut 2011, 20:49

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 lut 2011, 18:56

Również na szkoleniu, ale głównie były to samodzielnie aranżowane spotkania z właścicielami psów.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 19
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 24 lut 2011, 20:43

U mnie owczarki nienawidzą innych owczarków. Serio, mój pies nienawidzi tylko dwóch psów. Jakiegoś owczarka i czarnego, kulawego kundla sąsiadów. Ogólnie zauważyłam ze owczarki najbardziej się rzucają, ze wszystkich psów w moim mieście.
Adela555
Losowy avatar

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 24 lut 2011, 22:22

Adela555 napisał(a):U mnie owczarki nienawidzą innych owczarków. Serio, mój pies nienawidzi tylko dwóch psów. Jakiegoś owczarka i czarnego, kulawego kundla sąsiadów. Ogólnie zauważyłam ze owczarki najbardziej się rzucają, ze wszystkich psów w moim mieście.


Może to nieodpowiednie miejsce, ale serio... czytam już któryś z kolei Twój post i się zastanawiam... dlaczego Ty masz owczarka?? :shock:
Wyjątek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: GAMA
Wiek: 25
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 lut 2011, 12:44

Re: Onki i Donki vs inne rasy

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 25 lut 2011, 01:32

Owszem owczarki potrafią być jazgoczące (jak i pozostałe rasy), z resztą sama mam "agresora" do innych psów w chwili pierwszego kontaktu, ale później jak się już zapozna to jest w miarę ok, niestety do czasu gdy drugi pies nie próbuje zdominować mojego.. Chociaż z Hikarim (hiku27) dogaduje się bez problemu, a pierwsze spotkanie było bardzo krzykliwe.
Obecnie dzięki wspólnym codziennym spacerom chłopak się uspokaja i juz nie jest aż taki nie miły dla innych psów jak je mijamy (ale u nas to kwestia pogryzienia w wieku szczenięcym + charakterek)..
U mnie na osiedlu jest nawet jamnik, który się bardzo mocno rzuca na inne psy, więc nie można powiedzieć, że to owczarki rzucają się najbardziej..

edit. literówka
Ostatnio edytowano 26 lut 2011, 15:54 przez Kay'owa, łącznie edytowano 1 raz
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Wiek: 26
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post