Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: owczarek czeski i labrador

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 7 gru 2011, o 23:53

Bardzo udana para :ok
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 8 gru 2011, o 10:59

Nie znałam wczesniej rasy owczarek czeski, ale widzę, że jest przeurocza. Barbi do schrupania po prostu.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 8 gru 2011, o 11:53

Dość powszechne jest twierdzenie, że chodaki są podobne do ON ("skundlony ON"). Ja uważam, że gdyby te psy były inaczej umaszczone to nikomu by takie podobieństwo nie przyszło do głowy. Zupełnie inna głowa, uszy, ogon (niesiony czasem powyżej linii grzbietu), wzrost, waga, proporcje no i charakter, też zupełnie inny.
Może jeszcze warto dodać, że chociaż owszem, jest to pies lubiący aktywność to nie jest męczącym pracoholikiem. Jest dość plastyczny, tzn. błędy popełnione w szkoleniu łatwiej jest naprawić niż w przypadku niektórych innych ras. Początkujący czy młody przewodnik poradzi sobie z takim pieskiem. Nadają się do różnego rodzaju psich sportów, może najmniej do IPO, choć są tu wyjątki, np. sunia z pierwszego miotu Barbisiowej mamusi Arven od Perloveho Potoka
Zapał do pracy węchowej tych psów Czesi wykorzystują w służbach ratowniczych, celnych itp. Życzliwy stosunek do ludzi, zwłaszcza do dzieci, przydaje się w dogoterapii.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 8 gru 2011, o 13:08

Z tego co piszesz, to bardzo ciekawe psiaki. Podoba mi się ;)
Basiu, a jak z dostępnością szczeniaków w Polsce?
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 8 gru 2011, o 14:16

Najłatwiej kupić w Czechach, na stronie klubu są ogłoszenia o nowych miotach ("pridano nowe inzeraty", ostatnio np.5 grudnia)
http://www.kpchp.org/
W Polsce są już dwie hodowle
http://www.zcoyoacan.pl/
http://www.kuceszetlandzkie.pl/

Uprzedzę może pytania o cenę - w Czechach kosztują 500-800 euro, w Polsce między 1600 a 2000zł.
Ja zapłaciłam za Barborkę 500euro (i przejechałam około 800km w te i nazad ;)) Wydaje się niemało jak na psa rasy nieuznanej przez FCI, z czeskim rodowodem. Ale nie żałuję :D
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 8 gru 2011, o 14:41

Tak tylko orientacyjnie pytam, bo raczej nie mam szans na drugiego psiaka, a wiedzieć nic nie zaszkodzi ;)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 8 gru 2011, o 19:26

Ja tak dla orientacji piszę to wszystko bo niewiele wiadomo o tych psach, niewielu też wie, że taki czeski wynalazek istnieje.
Na stronie klubu jest zakładka "chodski pies w mediach", są do poczytania artykuły, jakie o rasie ukazały się w czasopismach. Jest artykuł z "Mojego psa" napisany swego czasu przez Urszulę Charytonik "Pracowity kumpel z Czech". Wszystko co napisała Urszula mogę potwierdzić. Jak ktoś ma ochotę może sobie poczytać (trzeba otworzyć ten plik w PDF-ie)
http://www.kpchp.org/pes_media_cz.php
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 8 gru 2011, o 21:19

Szczerze mówiąc, to też dowiedziałam się, że istnieje taka rasa po przeczytaniu wątku założonym tutaj przez Jangcego o Chodyskim Psie ;-)
Tajgowa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 9 gru 2011, o 21:49

Ja się dowiedziałam od koleżanek z placu szkoleniowego po ich powrocie z obozu w Czechach. Oznajmiły wówczas, że znalazły psa w sam raz dla mnie. Jak mi opowiadały - przyjrzały się jakiemuś chodaczkowi, spojrzały na siebie i równocześnie powiedziały - Basia!!! :D Bardzo to miłe, że pomyślały o mnie tylko ja wcale o drugim psie nie myślałam. W dodatku jak zobaczyłam zdjęcie w wikipedii to absolutnie odrzuciłam myśl o jakimś tam chodskim. Takie to jakieś, hmm, pomyślałam i zapomniałam. Przypomniałam sobie za dwa lata gdy Figa zaczęła przejawiać pewne spowolnienie, jakby rozleniwienie. Właściwie to miała po czym odpocząć, trochę ją eksploatowałam na treningach, zawodach czy pokazach. Przyszedł czas na zmiany :) Ja mam nowy materiał do szkolenia a Figuśka się przygląda albo też uczestniczy jak widzę, że ma ochotę.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 9 gru 2011, o 22:16

Basiu fotografuj dziewczynki , ślicznie się prezentują :D
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje