Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez dominikxd1314 » 28 sie 2012, 06:18

Witam mam problem bo jestem od wczoraj posiadaczem psa 3 miesięcznego owczarka niemieckiego i problem polega na ty ze nie wiem co on (RAMBO) może jeść i pić bo jak dam mu samą wołowine to ją całą wysruwa ale zmieloną .Mam też kota 2,5 miesięcznego który ma talerz z mlekiem jak pies przeszedł i się napił mleka 3.2% to mu się nic nie stanie?
PROSZE O POMOC PILNIE .
DZIĘKKI Z GÓRY OD RAZU.
dominikxd1314
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 28 sie 2012, 08:21

Jest duza szansa, ze bedzie mial rozwolnienie po mleku. Ja swojemu daje do picia tylko wode. Mleka nie daje tylko raz na tydzien kostke bialego sera :)
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez Chupacabra » 28 sie 2012, 08:56

Mój pies ma nieco ponad 3 miesiące :)
Od samego początku mieliśmy problemy z karmieniem go, bo nie chciał jesc, miał biegunki, wymiotował. Pamiętam, jaka bylam zmartwiona. Ale wypracowaliśmy sobie z czasem jadłospis, ktory w miare lubi (zjada zazwyczaj wszystko, co mu podamy) i po którym nie ma rozwolnienia, tylko robi ładne kupki w regularych odstępach czasu.
Na chwilę dzisiwejszą daje mu jeść gotowanego kurczaka i indyka (mięso z udek zazwyczaj, bez kości), dostaje też wygotowane podroby (zołądki, serca, małe ilości watróbki i płucek, nerki, wszystko kurze), dostaje do obgryzania dobrze wygotowane kurze łapki. Ponadto mieszam mu to z ryżem, badź makaronem (tego drugiego nie chce zbyt wiele jesc, dlatego zazwyczaj jest ryż). Do tego mamy karmę suchą (ROYAL CANIN German Shepherd Junior), ale to traktujemy jak przekąskę, którą czasem dosypujemy do miski jak nie chce jesc, gdy spróbuje z karmą zazwyczaj pucuje do dna :)), albo jako nagrody za wykonane polecenia. Jak naprawdę zasłuży, to kupujemy mu saszetkę mokrej karmy dla szczeniaków - za to chyba dusze by zaprzedał :)
Ponadto raz dziennie dostaje kurze jajko (najpierw dostawał samo żółtko, ale po kilku dniach obserwacji, bez zauważalnych rewolucji żołądkowych zaczął dostawać również z białkiem i wszystko jest w porządku), uwielbia je. Oraz ser biały - raz dziennie, pucuje, aż się uszy trzęsą.
Do picia tylko wodę, żadych mlecznych wynalazków.
I oczywiście dawkuję mu witaminy przypisane przez weterynarza.
Chupacabra
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 28 sie 2012, 09:28

A co radzi hodowca?
Wydając z hodowli szczeniaka z reguły daje się jakieś rady nowemu opiekunowi właśnie co psiak jadł do tej pory, jak przestawiać na inne jedzenie, jeżeli nowy opiekun inaczej widzi sposób odżywiania (inna karma, inny sposób karmienia, np. BARF).
Obrazek Obrazek
Carmella
Avatar użytkownika
Kociara, która zeszła na psy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Lokalizacja: Podbeskidzie
Pochwały: 11
Dołączył(a): 16 cze 2011, 13:12

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez jagoda » 05 wrz 2012, 08:57

Chyba mogę się wypowiedzieć co do rad od hodowcy bo w niedziele 2 września zakupiłam pieska od hodowcy i dostałam dokładne wytyczne co do żywienia owczarka. Przez pierwszy tydzień pobytu w domu piesek ma dostawać 3/4 kubka (180g np po jogurcie) suchej karmy 2xdziennie (Ja mam mieszanke dwóch zakupionych u hodowcy) +100 gram surowej wołowiny przemielonej= 3 razy w tyg surowe żółtko.. Przez kolejne 2 tygodnie 1 cały kubek 2xdziennie i 200 g wołowiny (wołowina już zostaje do końca w prpoprcji 200g do każdego posiłku)i tak do 6 mies. Od 6 do 9 mies 400-450g. karmy plus wołowina. Do tego mam witaminy dla psa. Również od hodowcy. No i tylko i wyłącznie woda do picia. Mam nadzieje że pomogłam. Pozdrawiam :)
jagoda
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez marta123456 » 05 wrz 2012, 09:21

jagoda napisał(a):Chyba mogę się wypowiedzieć co do rad od hodowcy bo w niedziele 2 września zakupiłam pieska od hodowcy i dostałam dokładne wytyczne co do żywienia owczarka. Przez pierwszy tydzień pobytu w domu piesek ma dostawać 3/4 kubka (180g np po jogurcie) suchej karmy 2xdziennie (Ja mam mieszanke dwóch zakupionych u hodowcy) +100 gram surowej wołowiny przemielonej= 3 razy w tyg surowe żółtko.. Przez kolejne 2 tygodnie 1 cały kubek 2xdziennie i 200 g wołowiny (wołowina już zostaje do końca w prpoprcji 200g do każdego posiłku)i tak do 6 mies. Od 6 do 9 mies 400-450g. karmy plus wołowina. Do tego mam witaminy dla psa. Również od hodowcy. No i tylko i wyłącznie woda do picia. Mam nadzieje że pomogłam. Pozdrawiam :)


Pies parę tysięcy lat zjadał surowe mięso i resztki ze stołu i wiedzie co ? ŻYŁ i był zdrowy.A karma weszła nie dawno.Aż tak nie trzeba wydziwiać.Ja mojego psa od szczeniaka żywiłam łbami kurzymi - gotowanymi i surowymi.Jest pełen życia , ma bardzo mocne stawy , zęby , lśniącą sierść itp.
A nie jakieś super karmy , wołowina , jogurty ... ludzie błagam pies pochodzi od wilka - a on żywił się tym co upolował.Myślę , że wystarczy jak dasz mu łapki lub łby kurze , jak podrośnie to raz w tyg surowa kość , również raz na tydz. surowe jajko.
Wracając do łbów póki jest młody to gotuj mu - to same mięso i chsząstki będzie miał mocne i zdrowe stawy. :on:
marta123456
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 05 wrz 2012, 09:48

Każdy karmi swojego psa takim mięsem, jakiego się nie brzydzi...
Jeśli ktoś nie brzydzi się podawania... głów... :(no to ja odpadam i nie chcę tego widzieć. Wolę już czytać o tej wołowinie i podawać właśnie takie "czyste" mięso, aczkolwiek i tak zawsze mam przed oczyma niewinne zwierzęta które giną na rzezi a hodowane i przewożone są w męczarniach... :(
Dla zobrazowania - mojemu psu nawet nie podałabym nigdy szprotki, lub innej ryby w całości tak wrażliwa jestem. :/

Jagoda podała bardzo dobre podstawowe menu dla szczylusia, z dobrą karmą która jest poprawnie zbilansowana szczyluś będzie miał dostarczone wszystko co potrzebne do prawidłowego rozwoju.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 05 wrz 2012, 10:02

Ja podaje sucha karme zmieszana z puszka, czasem bialy ser i raz w tygodniu jajko. To tyle, a i tak wczoraj prawie poklocilem sie z tesciem bo stwierdzil, ze sie cackamy z psem. Prostak, cham i pijak. Karmilby go resztkami ze stolu. Powstrzymala mnie zona, ale nadejdzie kiedys ten piekny dzien, ze zony nie bedzie w poblizu i wygarne dziadowi co o nim mysle :pała:
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 05 wrz 2012, 10:12

:pała:łączymy się w bólu ;-)
P.S. Pewnie powinieneś jemu dołożyć do jego "pasji" zamiast tak marnować pieniądze na jakiegoś darmozjada :przerażenie:. Ale jak przyjdzie taki dzień i się teść zgubi tfu tfu gdzieś w lesie będąc chorym i go Twój pies odnajdzie to wtedy będzie dobrze? Ludzie nie zdają sobie sprawy ile pies potrafi uczynić dla człowieka za pełną miskę, współdzielony z ludźmi kąt i wspólne godziny bycia razem... tragiczne musi być życie w niewiedzy jak wspaniała i radosna potrafi być więź z psem... a smutne wtedy kiedy się to docenia a ktoś stracił właśnie swojego psiaka... life is brutal...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Owczarek niemiecki 3miesięczny co może jeść i pić.

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 05 wrz 2012, 14:01

Aga i N napisał(a):Każdy karmi swojego psa takim mięsem, jakiego się nie brzydzi...
Jeśli ktoś nie brzydzi się podawania... głów... :(no to ja odpadam i nie chcę tego widzieć. Wolę już czytać o tej wołowinie i podawać właśnie takie "czyste" mięso, aczkolwiek i tak zawsze mam przed oczyma niewinne zwierzęta które giną na rzezi a hodowane i przewożone są w męczarniach... :(
Dla zobrazowania - mojemu psu nawet nie podałabym nigdy szprotki, lub innej ryby w całości tak wrażliwa jestem. :/

Jagoda podała bardzo dobre podstawowe menu dla szczylusia, z dobrą karmą która jest poprawnie zbilansowana szczyluś będzie miał dostarczone wszystko co potrzebne do prawidłowego rozwoju.


sorry Aga, ale to co piszesz jest nieco...smieszne.
pisanie o tym, ze majac psa podajesz to"czego sie NIE brzydzisz"- to jakby lekarz operowal pacjenta w masce tlenowej i uzywal rekawiczek bo...sie brzydzi/ bo mu cos "smierdzi".
Majac psa niejednokrotnie trzeba i w tylek psu zagladnac i w odchodach pogrzebac (jak wet zaleci sprawdzenie czy nie ma pies robakow), wiec nie wyobrazam sobie czym moglabym sie brzydzic... a czy wiesz jak smierdza suszone flaki? albo jesli karmie BARFem jak wali czesto taka mieszanka: nieczyszczone jelita plus maczka kostna.... :przerażenie:
Sam pies jako zwierze tez niezle cuchnie- (mnie tam ten zapach wogole nie przeszkadza) wiec nie rozumiem tak rozumianej milosci do zwierzat cyt:mojemu psu nawet nie podałabym nigdy szprotki, lub innej ryby w całości tak wrażliwa jestem. coz...moze powinnas miec psa wegetarianina- albo zamiast psa ktory jest zwierzeciem miesozernym ...jakies zwierze zywiace sie roslinami (moze kroliczek?). :niewiem:


co do tematu: kazdy kto ma zamiar miec psa, powinien najpierw dowiedziec sie jak najwiecej na jego temat (rasa, wychowanie, szkolenie itd) a 1szym podstawowym tematem powinno byc zywienie....ksiazki, czy net jak kto woli.

-- 5 wrz 2012, o 15:06 --

Kalten napisał(a):Ja podaje sucha karme zmieszana z puszka, czasem bialy ser i raz w tygodniu jajko. To tyle, a i tak wczoraj prawie poklocilem sie z tesciem bo stwierdzil, ze sie cackamy z psem. Prostak, cham i pijak. Karmilby go resztkami ze stolu. Powstrzymala mnie zona, ale nadejdzie kiedys ten piekny dzien, ze zony nie bedzie w poblizu i wygarne dziadowi co o nim mysle :pała:


uuu nieladnie...niecierpie agresji. Nawet "dziadowi, pijakowi itd..." mozna wytlumaczyc (niekoniecznie recznie) o co chodzi w zywieniu psa. Chyba ze zyjecie we wspolnycm gospodarstwie i zywisz sie "ze stolu" tescia... to niestety: geba na klodke i schodzic sobie z drogi...
Bazooka
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post