Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Kamil » 31 paź 2012, o 13:43

W pierwszym pytaniu pytałem tylko do jakiej temperatury można a tu od razu "jak macie sumienie..". Dodam, że buda jest ocieplana i stoi w miejscu które chroni ją przed wiatrem i opadami atmosferycznymi (coś a'la szopa). Przez ostatnie dni pies nawet mając otwarte drzwi do piwnicy wolał iść do swojego mieszkanka.

Jeśli chodzi o drugie pytanie to problem sam się rozwiązał, ciepła woda mu po prostu nie smakuje.
Kamil
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 31 paź 2012, o 16:27

Kamil napisał(a):W pierwszym pytaniu pytałem tylko do jakiej temperatury można a tu od razu "jak macie sumienie..". Dodam, że buda jest ocieplana i stoi w miejscu które chroni ją przed wiatrem i opadami atmosferycznymi (coś a'la szopa). Przez ostatnie dni pies nawet mając otwarte drzwi do piwnicy wolał iść do swojego mieszkanka.

Jeśli chodzi o drugie pytanie to problem sam się rozwiązał, ciepła woda mu po prostu nie smakuje.

Kamil bez przesady prosze! Pytales- wiec my odpowiadamy! Napisze jeszcze raz: ja nie mialabym sumienia szczeniaka 6scio miesiecznego zamykac w jakims kojcu z buda (to moje zdanie!)
A Ty jesli kupiles owczarka zeby go trzymac w kojcu - pomysl ze twoj pies to jeszcze szczeniaczek-psie dziecko, wiec inaczej reaguje na chlody niz dorosly pies. Co chce przez to powiedziec: poki masz szczeniaka zapewnij mu spanie w zimne noce w jakims pomieszczeniu a nie w budzie. I chocbys nie wiem ile zapewnial jak to ta buda jest ocieplana...to jednak jest tylko buda stojaca na dworze!

A propos cieplej wody...nikt tu nie mial na mysli zebys psu podawal wode ciepla...a letnia. Chodzi przede wszystkim o ciagly dostep do wody nawet podczas mrozow (chyba wiadomo: woda na mrozie zamarza!)
I ...tylko tyle. A pewnie i tak zrobisz jak zechcesz. Wiec strzelanie focha nie ma sensu!
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Joan » 31 paź 2012, o 17:17

Pies, nawet chowany w domu, nie jest tak wrażliwy na zmianę temperatury, jak na przeciągi. Ja tylko się zastanawiam, jaka radość jest z trzymania psa w kojcu... Nigdy człowiek nie będzie w stanie, ani nawiązać takiego kontaktu, ani odkryć, czym naprawdę jest pies, jeśli kontakty ograniczają się do spacerów, do spędzania nawet długiego czasu na dworze a nawet szkolenia, a nie ma się psa u boku w wielu innych, codziennych sytuacjach.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 1 lis 2012, o 12:32

Joan napisał(a):Ja tylko się zastanawiam, jaka radość jest z trzymania psa w kojcu... Nigdy człowiek nie będzie w stanie, ani nawiązać takiego kontaktu, ani odkryć, czym naprawdę jest pies, jeśli kontakty ograniczają się do spacerów, do spędzania nawet długiego czasu na dworze a nawet szkolenia, a nie ma się psa u boku w wielu innych, codziennych sytuacjach.

DOKLADNIE TAK!!! (pozwolilam sobie zacytowac posta Joan, bowiem wlasnie TO mialam na mysli!- codzienny, ciagly kontakt z psem)
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez MataHari » 21 lis 2014, o 21:25

My mamy taki problem, że nasz 9 tyg maluch (o. długowłosy) uwielbia przesiadywać na balkonie. W domu mu dobrze, bawi się z nami, ale długo na materacu czy legowisku nie wyleży, woli na podłodze, a już najbardziej na balkonie. Dzisiaj są 2 stopnie, ale ostatniej nocy było już -1 i mimo kilkukrotnego wołania nie chciał spać w domu. Patrzy tylko swoimi pięknymi oczyskami, stroszy uszy i na tym się kończy. Chęć powrotu do domu komunikuje drapaniem w drzwi, ostatnio zadrapał o 7.36 rano :) Co robić? Brać go do domu czy pozwolić leżeć? Dodam, że ma legowisko więc od spodu jest mu ciepło. Sierść ma ciepłą jak wraca, nie trzęsie się z zimna, jest zadowolony i wypoczęty. Ale czy to dobre dla zdrowia, zwłaszcza takiego malucha?

-- 22 lis 2014, o 19:37 --

Odpowie ktoś? Proszęę :)

-- 22 lis 2014, o 19:53 --

Odpowie ktoś? Proszęę :)
MataHari
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Ola

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 22 lis 2014, o 20:31

Jeśli muu ciepło i w karzdej chwili może wrucic do domu .To chyba nic mu sie nie stanie a u chodowcy szczeniaki gdzie przebywały w domu czy w kojcach na dworze .
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 23 lis 2014, o 00:04

Jeśli na balkonie ma schronienie, które pozwoli mu uciec przed zimnem to ok, bez tego zawsze istnieje ryzyko, że nie usłyszycie jak będzie chciał się ogrzać...
Ja bym jednak przyzwyczajała psa do spania w domu, bo będzie coraz zimniej. Może w mieszkaniu przykręcić kaloryfery?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez MataHari » 23 lis 2014, o 03:03

U hodowcy psiaki spały w kojcu. Na noc szły do domu ale po paru h ponoć wszystkie zgodnie wyrażały chęć powrotu na dwór.
Grzejniki skręcone są na minimum, mimo to nawet kiedy psiak śpi w domu idzie pod drzwi balkonowe i tam leży, a balkon to dla niego istny raj. Ma tam tylko grube legowisko (ok 10 cm), czasem przykrywamy go kocykiem ale się rozkopuje :) Nie wiem, moze te długowłose tak mają...?
MataHari
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Ola

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 23 lis 2014, o 10:53

Wszystkie psy lubią spać pod drzwiami balkonowymi. :lool:
Ja bym jednak przyzwyczajała go do spania w mieszkaniu, zwłaszcza że to maluszek.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje