Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Kamil » 28 paź 2012, 16:56

Witam, mam długowłosego owczarka niemieckiego (aktualnie 6 miesięcy), który od początku mieszka na świeżym powietrzu. Chciałbym zapytać:
1) do jakiej temperatury owczarek może sobie spokojnie mieszkać na dworze i nie trzeba go zabierać do ciepłego pomieszczenia na noc,
2) czy w zimniejsze dni (tak jak np. dziś) należy mu dawać wodę do picia o normalnej temperaturze pokojowej, czy może o dużo cieplejszą aby się ewentualnie trochę zagrzał?
Kamil
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 28 paź 2012, 18:05

Sparrow śpi w altanie, ale jak w zeszłym roku były temperatury poniżej -10*C to sam pakował się na noc do chatki :)
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Tufus » 29 paź 2012, 13:29

Przyłączam się do pytania. Moja ma 9 miesięcy i średniej długości sierść. Ma ocieploną styropianem budę, dodatkowo budę wyłożyłem słomą.
Ale czy ona tam będzie chciała spać? Ale słyszałem że nie wolno w czasie mrozów brać psa do gorącego pomieszczenia i wypuszczać go ponownie na mróz.
Może niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
Tufus
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 29 paź 2012, 15:11

No coz; ja jestem przeciwniczka trzymania psa zima na zewnatrz.
A juz takie maluchy jak w powyzszych postach- to nie rozumiem jak macie sumienie szczeniaka trzymac w zimne noce na dworze :nea:
Moge zrozumiec ze pies biega zima w dzien po podworzu, zajmujecie sie nim, poswiecacie mu czas... ale nie widze przeszkod zeby na noc pies mial w jakims przedsionku czy szopie swoje miejsce do spania. To nie musza byc zaraz pokoje, tapczany i dywany....
Moj pies nawet przy temp. -25 stopni podczas ostatniej zimy.,..biegal po ogrodzie, chodzil z nami na spacery- ale noc spedza jak zawsze: przy naszym lozku...i jakos takie zmiany temperatury mu nie zaszkodzily. To raczej my przystosowalismy temperature w mieszkaniu do tego zeby pies czul sie dobrze...obnizylismy ja do 19 stopni i jest calkiem ok.
Bazooka
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 paź 2012, 16:32

Ja tam też psa, a szczeniora szczególnie nie trzymałabym na dworze...
Woda nie powinna być zbyt zimna, ale na zewnątrz i tak zamarznie i do niczego się psu nie przyda.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Tufus » 30 paź 2012, 07:35

Bazooka napisał(a):No coz; ja jestem przeciwniczka trzymania psa zima na zewnatrz.
A juz takie maluchy jak w powyzszych postach- to nie rozumiem jak macie sumienie szczeniaka trzymac w zimne noce na dworze :nea:
Moge zrozumiec ze pies biega zima w dzien po podworzu, zajmujecie sie nim, poswiecacie mu czas... ale nie widze przeszkod zeby na noc pies mial w jakims przedsionku czy szopie swoje miejsce do spania. To nie musza byc zaraz pokoje, tapczany i dywany....
Moj pies nawet przy temp. -25 stopni podczas ostatniej zimy.,..biegal po ogrodzie, chodzil z nami na spacery- ale noc spedza jak zawsze: przy naszym lozku...i jakos takie zmiany temperatury mu nie zaszkodzily. To raczej my przystosowalismy temperature w mieszkaniu do tego zeby pies czul sie dobrze...obnizylismy ja do 19 stopni i jest calkiem ok.


Witam,

Jeśli ktoś ma dwumiesięczne dziecko to też ma obniżać temperaturę. Dziękuję za taką odpowiedź!
Tufus
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 30 paź 2012, 07:46

Zawsze możesz to zrobić w pomieszczeniu przez dziecko nieużywanym, np. łazience. My tak mamy i nikt Sparrowa nie musi ciągać tam siłą, sam sobie wybrał gdzie śpi zimą.

P.S. We wcześniejszym poście nie napisałeś, że masz małe dziecko, więc nie oczekuj, że Bazooka będzie Ci czytać w myślach :nea:
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 paź 2012, 07:59

Z własnych doświadczeń: pies śpiący w dobrze ocieplonej i osłoniętej przed wiatrem budzie to nic złego, pod warunkiem,że mrozy nie są trzaskające, a pies nie jest szczeniakiem. W naprawdę silne mrozy dobrze jest psa wziąć do domu i tak jak w postach wyżej- to wcale nie muszą być salony i dywany. Ważne żeby miał posłanie izolujące od podłoża i wodę,która nie zamarznie w misce.
Nasze psy zawsze mieszkały w domu,ale na wyjazdach, czy w pracy (nasz kaukaz stróżował)mieszkały w budzie. Muszę przyznać,że nawet w pracy jak był duży mróz, to kaukaz był brany do stróżówki, żeby mu doopka nie zmarzła i się nie rozchorował.
O ile kaukazowi jakoś strasznie mróz nie przeszkadzał(potrafił zakopać się w śniegu i zignorować budę), to owczarek niemiecki nie jest psem, który w duże zimno powinien być na dworze.
Nie chcę się wymądrzać, ale to nie jest pies do tego specjalnie przystosowany i dlatego będę się upierać nad tym, co napisałam powyżej.
Zresztą, czy wy dobrze czulibyście się w budzie w trzaskające mrozy , nawet gdybyście mieli futro ?
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 21
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 30 paź 2012, 08:10

Nie wiem jak to jest ze szczeniakami (choć 6 miesięcy, to już podrastak), ale moja Sookie na początku mieszkała na dworze w kojcu, miała budę w budynku do którego przylegał kojec, więc było jej ciepło. Ale i tak jak temperatura spadała do -10 to zabierałam ją do domu, jeden pokój specjalnie dla niej był nieogrzewany. W ciągu dnia wędrowała do kojca. Później przy -5 pies śmigała do domu :lool:No i pod koniec pierwszej zimy u nas mieszkała już całkowicie na salonach :lool:
Co do wody, miskę z letnią wodą dostawała do jedzenia, później jej zabieraliśmy. Na spacerach jadła śnieg, karmę miala zwykle podlewaną mięsnym wywarem, starałam się nie zostawiać jej miski z wodą.
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 35
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Owczarek niemiecki a zima

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 30 paź 2012, 13:21

Tufus napisał(a):Witam,

Jeśli ktoś ma dwumiesięczne dziecko to też ma obniżać temperaturę. Dziękuję za taką odpowiedź!


mysle ze zawsze w mieszkaniu znajdzie sie jedno pomieszczenie mniej ogrzewane od innych (jesli to blok) a jasli mieszkacie w domku to tym bardziej!

ps. jeszcze dodam: majac male dziecko tez nie jest wskazane wygrzewanie go jak przyslowiowego kurczaka... Ja tez mam syna (nieco wyrosnietego :lool:) ale jak byl niemowleciem, temperatura w mieszkaniu nie przekraczala 20° chlopak byl zdrowy i nie chorowal.
Bazooka
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post