Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Anu

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 wrz 2011, o 21:33

ten bialutki to terierek czy sznaucerek? widziałam niedawno w tv sznaucera szorstko-włosego przypominającego wyglądem baaardzo jack russel teriera dlatego pytam... :>

a że tak wcisnę nochala między drzwi, ale nie miej mi tego za złe... z jakiej okazji Twoje psisko kantarka się dorobiło? ;-) ja tam jestem anty-kantarek, anty-kaganiec, byłabym też anty-kolce ale tego ostatniego jak na razie nie mogę zrealizować, ale nie tracę nadziei że dopnę swego :-P :twisted:
także podziel się z czym walczysz, powalczymy może razem, bo może o kotecki chodzi? :lool:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 17 wrz 2011, o 21:54

ten bialutki to Parson russell terrier :)

psisko nosi go tylko gdy wychodzimy do miasta, żeby jak by co nikt sie nie przyczepił, że nie ma nic na pysiu (a wole kantarek, na którym łatwo go utrzymam niż kaganiec który jest dla nie niewygodny ;)). Łatwiej jest mi też go utrzymać, bo jak kotecka zobaczy to się rwie , a boje sie, że na zwykłej obroży go nie utrzymam. Ja jestem anty-kolce, bo w sumie to nic złego w kantarkach nie widzę, a kagańce to wgl super są :D muszę się w jakiś dobry uzbroić , bo mamy materiałowy, który jest dla Anula niewygodny i ciąga pyskiem po ziemi, potem musze czyścić, myślę nad fiziologicznym(?), ale nie wiem gdzie kupić :( mam też zwykły metalowy, anu tez go nie lubi, i sie rozwalił xD.

a Anulek właśnie śpi sobie na moim łóżku cały wywalony i jeszcze łepek na poduszce ma! :ireful ciekawe gdzie mam spać ja? :scratch
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 wrz 2011, o 22:17

tu jest coś nie coś o doborze kagańca... http://forum.owczarkopedia.pl/dobor-kaganca-fizjo-dla-on-t935.html
najlepiej to kupić w sklepie producenta, u mnie w Bydgoszczy takie się znajdą, może i u Ciebie? :-)

u mnie na szczęście nie ma przepisu że pies który nie należy do rasy agresywnej musi mieć kaganiec... ufff...
na kotecki ja też kiedyś próbowałam kantarek, ale po kilku razach urządzenie to zagubiło się celowo w czeluściach mego pokoju. pies i tak miał mnie w nosie, a kantarek dodatkowo przegryzał, czyli denerwował się jeszcze bardziej. Dobra kolczatka robi mniejszą krzywdę psu niż ten właśnie kantarek. Ja tak kilkanaście dni pochodziłam z psem na szelkach... kiedy zapięłam mu kolce i przypadkowo nadzialiśmy się na kotecka, pies się mocno zdziwił i... odpuścił wtedy zainteresowanie koteckiem :--o jeszcze kilka takich sesji i zakuma o co mi chodzi.
W ogóle to wzięłam do ręki niedawno moje stare kolce trixie - przeraziłam się - mój pies ma gęste futro, ale na bank krótkowłosemu psu zrobiły by krzywdę swoimi źle wyprofilowanymi końcówkami!!! Od dłuższego czasu mam kolce dla psów długowłosych, o długich ogniwkach, ale za to ich końce są przepięknie wyprofilowane na pół okrągło - nie ranią psa przy prawidłowo wykonanej korekcie...
Po małym epizodzie z kantarkiem stwierdzam że kantarki są dla kuniów - psy są bardziej inteligentniejsze od nich i myślę że nie potrzebują być prowadzone na tym :-) Kurczę, ale mnie wena na noc wzięła :ooops:
Ale teraz to już w ogóle wzięłam się za mojego psa... wyprowadzam go na nóżkę na działce i nakazuję równać bez smyczy (i na parcianej obroży)....... pomalutku do przodu i nie będą potrzebne mi żadne kolce ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 17 wrz 2011, o 22:27

u mnie wystarczy, że lekko go szarpne w kantarku i już spokój, idzie dalej spokojnie. :) On idzie grzecznie i zazwyczaj nie zwaraca uwagi, ale zawsze może mu coś odwalić i może nagle pociągnąć. Anu kolczatke kiedyś miał i nic nie dawała, ciągnął tak samo jak na zwykłej... a od momentu kiedy kupiłam kantarek jest spokój :)
U mnie takich kagańców nie ma, są takie które dla Anula są niewygodne, a czytałam, że te fiziologiczne wygodne są. :> Może znajde jakiś sklep internetowy i kupię, zawsze się przyda jak gdzieś idę. Chciałabym mu też kupić obróżkę z activdog, ze wzorem agility :D więc muszę wybrać XD u mnie też nikt nie zwraca uwagi, że pies nie ma kagańca, ale zawsze bede czuła sie bezpieczniej, że żadnemu psu krzywdy nie zrobi, ani człowiekowi. (jest bardzo nieufny
dziękuję za podanie tematu o kagańcach :)
Ostatnio edytowano 1 lut 2015, o 22:25 przez Dominika., łącznie edytowano 1 raz
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 wrz 2011, o 22:41

fizjologiczne są bardzo dobre, pies może w nich swobodnie oddychać :)

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 26 wrz 2011, o 18:02

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:D
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 26 wrz 2011, o 20:07

Słodki ten Twój Anu ;)
Dominika. napisał(a):Obrazek
A tu: czyżby spojrzenie, mówiące no rzuć, rzuć, rzuć, prooosze?!
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 28 wrz 2011, o 11:49

A ja myślałam, że pańcia na drzewie i psisko niedowierza :-P
gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 6 lis 2011, o 10:18

dziękuję.
taak, tak to spojrzenie mówiące rzuć, prooooooosze. A wtedy chodziło o kamyczka :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:-P
Obrazek
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 6 lis 2011, o 12:04

Obrazek
genialne poza, hrabia po prostu :D
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje