Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Owczarek Niemiecki Bruner

Nieprzeczytany postprzez monika » 22 lut 2012, o 21:49

:roftl: A no widzisz, a ja myslałam, że u mnie coś szwankuje :lool:
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Abior » 23 lut 2012, o 10:58

do tej miski już nie wchodzi, także muszę coś innego wymyślić na ważenie ;)
Abior
Świeżak
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruner
Imię: Krystyna

Nieprzeczytany postprzez monika » 23 lut 2012, o 12:02

Ja robiłam tak, najpierw sama się ważyłam :przerażenie: potem psiaka na rece i ważyłam się z nim :ok:
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Abior » 27 lut 2012, o 22:33

Bruner ma alergie na "smakołyki", ma wysypkę i cały czas się drapie/iska :( nawet uszka ma zaczerwienione i widać że cierpi, nie mam pojęcia co zrobić żeby mu ulżyć. Wapno się nie sprawdza, a wet się tym niespecjalnie przejął i kazał odstawić: "samo przejdzie", ale jakoś nie mogę patrzeć jak pies się tak męczy :(

Macie jakieś sprawdzone sposoby? Jak mu ulżyć po domowemu?
Abior
Świeżak
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez monika » 27 lut 2012, o 23:26

A może szmpon leczniczy jakiś?
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Abior » 27 lut 2012, o 23:44

w sklepie odradzali szampon w tym wieku, wykąpałam go w herbacie rumiankowej i zobaczymy co z tego będzie, narazie mam wrażenie że nie iska już tak pupki. Zobaczymy jutro co z tego wyjdzie ;)
Abior
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 lut 2012, o 06:37

Może mieć uczulenie na kurczaka lub/i zboże zawarte w karmie. Zmień testowo karmę na taką bez zboża i z jagnięciną lub rybą - powinno samo przejść. U nas szybko nastąpiła poprawa.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Abior » 28 lut 2012, o 09:31

karme ma już zmienioną od 2 tygodni i przestał się tak drapać, podrapywał się sporadycznie - jak każdy pies.

Od 2-3 dni ma nowe snaki nagrodowe (royal szkoleniowe, nie pamiętam nazwy) i zaczela się paranoja, pies aż płakał podczas drapania - snaki odstawione.

Po kąpieli rumiankowej jest lepiej, przestał się tak mocno gryźć po pupie, dzisiaj umyjemy brzuszek i jesli da to reszte pieska ;) muszę to robić na raty bo w Brunera diabeł wstępuje w wannie :)
Abior
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 28 lut 2012, o 16:32

hmmm a może to wina robali że się tak po tyłku gryzie? był odrobaczany?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Abior » 28 lut 2012, o 19:58

był odrobaczany 2 razy, iska się po biodrach/miednicy "strefe pod ogonem" zostawia w spokoju ;) drapie się głównie po łopatkach

Wydaje mi się że miał wysypkę, tylko że daje się obejrzeć raz na ruski rok i ciężko określić czy nadal ją ma. Stan uszek się nieznacznie poprawił i ma tylko kilka czerwonawych kropek.
Abior
Świeżak

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje