Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Owczarek niemiecki długowłosy - można strzyc?

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 08 lip 2013, 08:11

Hej

mam jednego średniowłosego i drugiego długowłosego i widzę, że ten drugiemu przy dużych upałach jest baaardzo gorąco... psy dostają zwilżone ręczniki z zamrażarki i włączony klimatyzator w domu ale na spacerach nic nie poradzę:( Nie chce go strzyc, ale w ogóle można czy zrobię mu tym krzywdę? I nie mam na myśli golenia na łyso tylko skrócenie sierści.

Nie odnalazłam takiego pytania w temacie pielęgnacja, więc chyba nie powielam tematu.
Ryszawa
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki długowłosy - można strzyc?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 08 lip 2013, 09:15

ostrzyżeniem psu krzywdy niezrobisz ;)jedyne co może się stać to nieco może się zmienić faktura? włosa :nea:Kala po matce odziedziczyła włos okrywowy kilka razy miała ściętą sierść na karku przez rzepy i raz na całych plecach przez moja troche nieudolną próbe z trymerem :Dja akurat zauważyłam ze okrywówka nieco "zmiękła" zmieniła kolor :nea:u ostzyżonego DONa może się pojawić zaś problem z rozczesywaniem sierści ;)taki tu przykład cocker spaniele się trymuje a sporo ludzi idzie. na łatwizne i psa strzyże i co? odrośnięta sierść robi się miękka prawie wełnista i robią sie loczki podobnie jest u sznaucerów :)
ja bym psa zostawiła tak jak jest czyłi zero maszynki :Dlepiej porzadnie wyczesać podszerstek ;)długa sierśc przecież. oprócz izolacji przed zimnem izoluje tez przed ciepłem :)


ale długi post :lool:
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Owczarek niemiecki długowłosy - można strzyc?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 08 lip 2013, 14:58

Już tak z przyzwyczajenia - nie ma średniowłosych owczarków ;)są albo długowłose albo krótkowłose.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Owczarek niemiecki długowłosy - można strzyc?

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 13 lip 2013, 19:59

Owczarków niemieckich (i innych psów z podszerstkiem) się nie strzyże. Chodzi o to, że warstwa podszerstka pełni różne role izolujące - nie tylko ociepla w zimie i chroni przed utratą ciepła, ale i w lato chroni przed przegrzaniem. Psy nie mają gruczołów potowych w skórze (poza podeszwami łap), także zgolenie sierści niewiele zmienia. Dodatkowo, gdy odrasta podszerstek zwyczajnie psa to łaskocze i denerwuje, wierzchnia warstwa pełni również ważną rolę jako izolacja przed deszczem i wilgocią. Jedyne wskazanie do strzyżenia, to wskazania medyczne. Jeśli psu jest bardzo gorąco, to można po prostu go porządnie wyszczotkować trymerem, który skróci trochę włos okrywowy i pozbędzie się martwego podszerstka.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Owczarek niemiecki długowłosy - można strzyc?

Nieprzeczytany postprzez katasha1 » 04 paź 2013, 23:06

Nie strzyz dlugowlosego owczarka!!! Ma byc taki jak natura go stworzyla.
katasha1
Losowy avatar

Re: Owczarek niemiecki długowłosy - można strzyc?

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 05 paź 2013, 12:32

Ja mam DONkę, w lecie nie strzygłam jej,ale można powiedzieć,że podstrzygłam-skróciłam na krótsze, długie włosy na brzuchu,łapach przednich,portkach i trochę ogon, odrobinę coś to dało.
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Wiek: 26
Lokalizacja: prawie rzeszów
Pochwały: 3
Dołączył(a): 09 lip 2012, 13:06

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post