Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 29 lis 2014, 22:21

K nie owczar ale poszukałam jak sierść wyglądała jeszcze przed ruszaniem jej maszynką. Między długością sierści na karku a grzbietu różnicy nie było :-)
Obrazek
słabo widać ale tu ma zgolone i kark i grzbiet ot mój wybitny pomysł jak w rzepy psa obrosło
Obrazek
kark po maszynce
http://img839.imageshack.us/img839/2396/img0312wu.jpg
i jak się zmieniła
Obrazek

Sierść może zmienić barwę, fakturę po ścięciu. Może się zacząć kręcić, lokować zrobić się dosłownie baranek (wystarczy spojrzeć choćby na cocker spaniele) :-P
Ja tylko ostrzegam zrobisz jak zechcesz :-PŁatwo coś popsuć, gorzej to naprawić :D
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 lis 2014, 22:42

Wszelkie tego typu narzędzia mają za zadanie wyczesać martwy włos, dlatego trzeba uważać z podróbami, bo - z tego co się dowiedziałam - wiele z nich niszczy włos, podcina go lub wyrywa. Tu nie o to chodzi.
Mój pies ma piękną kryzę i nie rozumiem, co Wam przeszkadza u psów krótkowłosych? (A takiego psa widzę w awatarze Aleksandry, nie DONka ;))
To co byście, drogie Panie, powiedziały na to? :lool:

Obrazek

Kafka nosi miękką obrożę półzaciskową i/lub szelki. Moim skromnym zdaniem cała uroda psa w jego kryzie :P
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 29 lis 2014, 23:12

Kryza pięknau Kafki ,ja Zuli na zime zawsze szelki zakładam bo długowłosa jest .A furminatorem wiosną jak linieje i jesienią .
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Rocio » 29 lis 2014, 23:14

Wadera napisał(a):Wszelkie tego typu narzędzia mają za zadanie wyczesać martwy włos, dlatego trzeba uważać z podróbami, bo - z tego co się dowiedziałam - wiele z nich niszczy włos, podcina go lub wyrywa. Tu nie o to chodzi.
Mój pies ma piękną kryzę i nie rozumiem, co Wam przeszkadza u psów krótkowłosych? (A takiego psa widzę w awatarze Aleksandry, nie DONka ;))
To co byście, drogie Panie, powiedziały na to? :lool:

Obrazek

Kafka nosi miękką obrożę półzaciskową i/lub szelki. Moim skromnym zdaniem cała uroda psa w jego kryzie :P

Pies z avataru nie należy do mnie, zdjęcie pochodzi z internetu :-)Ja mam DON'ka. Może i taka kryza wygląda atrakcyjnie, ale dla wygody mojej i psa wolałabym, żeby było jej mniej. Nie chcę go strzyc do samego podszerstka, a jedynie popodcinać.
Rocio
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Aleksandra
Wiek: 19
Lokalizacja: łódzkie
Dołączył(a): 26 lis 2014, 21:29

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 29 lis 2014, 23:49

Próbowałaś może obroży półzaciskowej, materiałowej? ja taką mam dla mojej suki w typie DON, która chodzi w niej 24/7. Nic się nie wyciera, nic się nie kołtuni, kłaki też nigdzie nie wchodzą.
Moim zdaniem szkoda ruszać pięknej kryzy u psa, w tym jego urok.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Rocio » 30 lis 2014, 09:33

kalyna napisał(a):Próbowałaś może obroży półzaciskowej, materiałowej? ja taką mam dla mojej suki w typie DON, która chodzi w niej 24/7. Nic się nie wyciera, nic się nie kołtuni, kłaki też nigdzie nie wchodzą.
Moim zdaniem szkoda ruszać pięknej kryzy u psa, w tym jego urok.

Półzaciskowej nie miałam, ale były za to zatrzaskowe. Zmiana obroży czy szelki niewiele zmienią, bo to sierści jest za dużo i czego by na sobie nie miał, i tak będzie to samo. Może źle zaczęłam i zawiniło też moje profilowe zdjęcie z krótkowłosym owczarkiem, mój pies jest długowłosy, można powiedzieć, że przypomina trochę lwa. Denerwuje mnie nie tylko ta gęstość, ale też długość szaty. Chciałabym skrócić warstwę okrywową do takiego stanujak u pieska poniżej i jestem ciekawa, czy w takim przypadku struktura sierści by została taka sama.
http://www.k9puppy.co.uk/members/Nela1/ ... 102712.jpg
Rocio
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Aleksandra
Wiek: 19
Lokalizacja: łódzkie
Dołączył(a): 26 lis 2014, 21:29

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 30 lis 2014, 11:12

Nasuwa się pytanie - po co kupowałaś kłaka? Można oczywiście przyciąć, ale aż tak? Na pewno zmieni to sierść...
Obroża półzaciskowa zwisa luźno, więc nie gniecie i nie kołtuni. Przez większość czasu leży jak na zdjęciu, a dzięki zaciskowi, nie zsuwa się gdy pies potrząśnie głową, lub szarpnie się w tył:

Obrazek
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Rocio » 30 lis 2014, 12:11

Wadera napisał(a):Nasuwa się pytanie - po co kupowałaś kłaka? Można oczywiście przyciąć, ale aż tak? Na pewno zmieni to sierść...
Obroża półzaciskowa zwisa luźno, więc nie gniecie i nie kołtuni. Przez większość czasu leży jak na zdjęciu, a dzięki zaciskowi, nie zsuwa się gdy pies potrząśnie głową, lub szarpnie się w tył:

Obrazek

Mieliśmy brać początkowo krótkowłosego owczarka, ale psy z hodowli, którą upatrzył mój tata były jak na mój gust za wielkie. Ja preferuję mniejsze psy. Tata koniecznie chciał masywnego, niedźwiedziowatego psa, więc wybór padł na DON'ka. DON nie ma jakiejś tej sierści bardzo długiej, raczej gęsta i niewiele dłuższa od tej u psa ze zdjęcia, a wydawało mi się, że taka byłaby wygodniejsza i łatwiejsza do ogarnięcia.
Rocio
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Aleksandra
Wiek: 19
Lokalizacja: łódzkie
Dołączył(a): 26 lis 2014, 21:29

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post