Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Rocio » 29 lis 2014, 18:53

Od dłuższego czasu mam problem z sierścią u mojego DON'ka. Sierść jest bardzo gęsta i ciężko jest mi dobrać obrożę, bo pod skórzaną strasznie się gniecie i kołtuni, a w metalową się wplątuje i zwyczajnie ciągnie psa już nie wspominając o tym, że łańcuszek nie możne się swobodnie przesuwać. Owczarek nie jest zaniedbany, codziennie staram się się go wyczesywać. Próbowałam chyba wszystkiego, metalowego grzebienia, pudlówki, szczotki i nie mam już siły. Sierść można czesać bez końca... Zaczęłam się zastanawiać, czy po prostu jej nie skrócić. Boję się jedynie, że wtedy zmieni swoją strukturę i wyjdzie podszerstkowy puch.
Rocio
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Aleksandra
Wiek: 19
Lokalizacja: łódzkie
Dołączył(a): 26 lis 2014, 21:29

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 29 lis 2014, 19:10

Furminator albo trymer hakowy powinien pomóc ;)Nie radzę sięgania po maszynkę bo przeważnie jest tylko gorzej :-P
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Rocio » 29 lis 2014, 19:29

xxxkaluniaxxx napisał(a):Furminator albo trymer hakowy powinien pomóc ;)Nie radzę sięgania po maszynkę bo przeważnie jest tylko gorzej :-P

Dziękuję, ale ceny tych przyrządów są dosyć wysokie, więc z góry chciałam się zapytać jakie są efekty. Sierść będzie rzadsza?
Rocio
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Aleksandra
Wiek: 19
Lokalizacja: łódzkie
Dołączył(a): 26 lis 2014, 21:29

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 29 lis 2014, 19:34

Efekt jest po furminatorze oszołamniający,ja kupiłam w holandi furminator dałam 20 euro .A futra co wyczesałam za pierwszym użyciem masa
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 lis 2014, 19:49

Rocio napisał(a):Od dłuższego czasu mam problem z sierścią u mojego DON'ka. Sierść jest bardzo gęsta i ciężko jest mi dobrać obrożę, bo pod skórzaną strasznie się gniecie i kołtuni, a w metalową się wplątuje i zwyczajnie ciągnie psa już nie wspominając o tym, że łańcuszek nie możne się swobodnie przesuwać. Owczarek nie jest zaniedbany, codziennie staram się się go wyczesywać. Próbowałam chyba wszystkiego, metalowego grzebienia, pudlówki, szczotki i nie mam już siły. Sierść można czesać bez końca... Zaczęłam się zastanawiać, czy po prostu jej nie skrócić. Boję się jedynie, że wtedy zmieni swoją strukturę i wyjdzie podszerstkowy puch.


Może warto pomyśleć o szelkach? :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 29 lis 2014, 19:50

ja osobiście używałem wszystkiego, ale najlepszą wersją było strzyżenie CYMESA tylko to robiłem na wiosnę
tatanka
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO
Dołączył(a): 25 kwi 2011, 12:28

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 29 lis 2014, 20:11

Nie trzeba od razu kupować oryginalnego furminatora czy trymera hakowego marsa choć wiadomo o wiele lepsze, zakup na lata ;)pseudo furminator można kupić za grosze ja swój kupowałam za 15zł chyba :Draz czy dwa Kala miała zgolony kark maszynką kiedyś praktycznie na nim nie miała podszerska (dlatego nikomu nie radzę bawić się z maszynką jak ma psa z podwójną okrywą) od tego czasu miałam problem z karkiem, z okrywówką w miare doszłam do ładu ale z podszerstkiem ni ch****y :Dgrzebień z gumką recepturką, pudlówka nic nie pomagało ;] dopiero teraz odkąd mam tą podróbkę udało mi się w zadowalającym mnie efekcie wyczesać wsio :D

we wrześniu liniała więc małe skubanko trymerem + wyczesanie pseudo furminatorem dało mi szczura :roftl::roftl:tera kark w zimówce ma jak niedźwiedź :-P

ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Rocio » 29 lis 2014, 21:27

xxxkaluniaxxx napisał(a):Nie trzeba od razu kupować oryginalnego furminatora czy trymera hakowego marsa choć wiadomo o wiele lepsze, zakup na lata ;)pseudo furminator można kupić za grosze ja swój kupowałam za 15zł chyba :Draz czy dwa Kala miała zgolony kark maszynką kiedyś praktycznie na nim nie miała podszerska (dlatego nikomu nie radzę bawić się z maszynką jak ma psa z podwójną okrywą) od tego czasu miałam problem z karkiem, z okrywówką w miare doszłam do ładu ale z podszerstkiem ni ch****y :Dgrzebień z gumką recepturką, pudlówka nic nie pomagało ;] dopiero teraz odkąd mam tą podróbkę udało mi się w zadowalającym mnie efekcie wyczesać wsio :D

we wrześniu liniała więc małe skubanko trymerem + wyczesanie pseudo furminatorem dało mi szczura :roftl::roftl:tera kark w zimówce ma jak niedźwiedź :-P



Zawsze jestem trochę uprzedzona do podróbek, niektóre wcale nie spełniają swojej roli i dosłownie rozpadają się w rękach. Chyba rzeczywiście zahaczę w poniedziałek o zoologiczny i zobaczę, co z tego wyjdzie. Ogólnie to chciałam psu poskracać sierść nożyczkami, bo zawsze ma się większą kontrolę, a maszynkę wystarczy za bardzo przycisnąć i pozamiatane...
Rocio
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Aleksandra
Wiek: 19
Lokalizacja: łódzkie
Dołączył(a): 26 lis 2014, 21:29

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 29 lis 2014, 21:39

Takie poskracanie to nic nieda bo okrywkówkę podetniesz a to podszerstek winowajca największy :D
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Owczarek niemiecki długowłosy-skrócenie sierści?

Nieprzeczytany postprzez Rocio » 29 lis 2014, 21:42

tatanka napisał(a):ja osobiście używałem wszystkiego, ale najlepszą wersją było strzyżenie CYMESA tylko to robiłem na wiosnę

Też spróbuję na wiosnę, bo teraz za zimno. Jak właściwie ta sierść później wyglądała? Chciałabym, żeby pies wyglądał w miarę 'naturalnie' i był po prostu lżejszy.
Rocio
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Aleksandra
Wiek: 19
Lokalizacja: łódzkie
Dołączył(a): 26 lis 2014, 21:29

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post