Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: ZULUS

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 19 lis 2011, o 17:10

Nie mamy zdjęć, ponieważ dzisiaj był dzień "luzu" i opitalania się, co na dobre psu nie wyszło. Poszliśmy ze Szczotkiem na pola (z nim tylko tam się da chodzić bo pomiędzy psy to wstyd iść - nie wiem co się zadziało z tym kundelkiem, a taki spokojny był), Zulus ekscytacja na maxa bo Szczotek leci przodem, to trzeba pańcię wyszarpać, oczywiście co krok stawaliśmy i kazałam mu luzować smycz (albo siada, albo się cofa) i wtedy dopiero idziemy. I tak co chwilę. Dobra doszliśmy do zakrętu gdzie zwykle spuszczam małego dinozaura ze smyczy, ładnie siad i poleciały. Na końcu pola jest rów, podeszliśmy popatrzyliśmy - nie głęboko, w rowie trawa, zacmokałam na psy, że idziemy z powrotem i nagle plum. Zulusa nie ma. Wystraszyłam się, mówię "głupia babo trzeba było gada pilnować" ale zamoczył sobie pupę i łapy... w sikach krów :lol: "Aromat" nie z tej ziemi :o Pomogłam sierocie się wygramolić za szelki i poszliśmy dalej w stronę domu. Na podwórku pełno "żarcia" a to kostki stare, a to odchody, a to spalona zrywka - same smakołyki, oczywiście tutaj podniósł mi ciśnienie jak zawsze się nie słucha i leeeci w 2 miejsca, gdzie owe "dziadostwo" się znajduje. Dostał burę, ubrudził mnie sama nie wiem czym - ale cuchnęło i to strasznie, poszedł "za kratki" czyli do kojca. I tak owy dzień zleciał. Wniosek jest taki, że Zuluniowi same zabawy w głowie, kundowanie ze Szczotkiem i nie słuchanie pańci bo lepsze rzeczy leżą na ziemi. (na polu, podczas spaceru się słucha, przychodzimy na podwórko i jest meksyk). Więc od jutra bierzemy się ostro za szkolenie, słuchanie co mówię , a zabawa po parominutowym treningu, acha i spacer po podwórku odbywa się na 10 m lince, bo czekamy na kaganiec, który już dzisiaj zamawiam, a że weekend to trochę poczekamy.
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 19 lis 2011, o 17:38

Na szkoleniu, na które chodzimy było kilka psiaków w szelkach i pani stanowczo odradziła. Nie nadają się do szkolenia, tylko zwykła miękka obroża najlepiej tradycyjna skórzana z filcem pod spodem i zwykła krótka smycz, żadne tam flexi.
Polecam (tak jak mi polecono tutaj) książkę Zofii Mrzewińskiej "Po obu końcach smyczy" , " Jak rozmawiać z psem" !!!, "Sam wychowasz swojego psa". Bez tego nie wyobrażam sobie szkolenia domowego. To samo przerabiamy w szkole, to znaczy te metody. Więc są dobre.

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=812
http://allegro.pl/po-obu-koncach-smyczy ... 15916.html
http://allegro.pl/sam-wychowasz-swojego ... 82245.html
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 19 lis 2011, o 17:52

Ok dzięki to po drodze zamówię również te książki.

M1 Zuluska :-)
Obrazek
Ostatnio edytowano 1 sty 2012, o 19:48 przez Kiria, łącznie edytowano 1 raz
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 22 lis 2011, o 13:56

Byliśmy dzisiaj na spacerze (pola) na taśmie 10m. Oczywiście Zulusowi się nie podobała bo zwisała luźno obok łopatki, zaczął ją gryźć czego mu robić nie wolno. Niestety trudno mu zrozumieć co znaczy "fe" choć był uczony tego od małego. Zakończyliśmy spacer rzucaniem piłki by młodemu pomóc w rozładowaniu energii. Mam nadzieję, że to ADHD mu przejdzie z czasem bo coraz częściej widzę oznaki buntu i ogólnego rozkapryszenia. :twisted:
Nauka na krótkiej smyczy była dzisiaj rano, nie bylo najgorzej... wreszcie bez Szczotka, który jest powodem rozproszenia uwagi Zulusa. :-)
Kiria
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 lis 2011, o 14:16

To normalne ten bunt i "rozkapryszenie" to po prostu młody żywiołowy radosny szczeniak.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 22 lis 2011, o 14:19

jakie kudłate stworzonko ! spox
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 22 lis 2011, o 21:53

Urocze psisko,ale ja mojej Daisy nie umiałabym trzymać na dworku, jednak piesek w domku to fajniejsza frajdziocha;-)
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 23 lis 2011, o 09:08

:) Pies ma wolny wstęp do domu, ale, że go wszędzie pełno to teraz bywa niezbyt często ze względu na remonty by nie przeszkadzał.
Dzisiaj muszę go pochwalić, ponieważ zachowywał się lepiej niż zazwyczaj (pewnie jakiś dobry dzień ma), szedł na smyczy w miarę wolno, bez jakiś odpałów.
Mamy już kaganiec :twisted: przyzwyczajamy się powoli do nowej sytuacji, zachęcając żółtym serkiem by wsadził pyszczek. Po południu pierwszy spacer w namordniku - trzymajcie kciuki :D (zrobię zdjęcia)
Kiria
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 25 lis 2011, o 13:50

Namordnik sprawuje się nieźle, gorzej z Zulusem. Chodzi, biega, nie staje raczej w miejscu, ale tarza się i próbuje wykombinować jakieś ściągnięcie kagańca. ;)
Oczywiście gdy przestanie surowe mięsko wędruje pomiędzy kratkami kagańca jako nagroda. Strasznie gryzie natomiast przy zakładaniu szelek i obroży - to na razie mu chyba nie przejdzie chociaż robię co mogę. Ale jestem z niego dumna bo dzisiaj na swojej drodze napotkaliśmy kotka sąsiadki, mniej więcej 3 miesięcznego, który nie boi się psów i pozwolił by Zulus go powąchał. :-) Na początku Zulus go lizał i wąchał, potem kotek trochę się chyba zirytował,że jest tak przytłoczony i parę razy prychnął - ale nie udrapnął ani nie uciekał. Jestem na prawdę szczęśliwa, że psisko potrafi chociaż polizać kota nie robiąc mu krzywdy (pewnie to ten okres szczenięcy bo potem każdy kotek będzie nie dobry) i jakiś tam socjal z innymi zwierzętami jest zapewniony bo z naszą Pazurą to ten socjal wyglądał niezbyt obiecująco. Planujemy wyjazd do miasta, ale jeszcze nie wiem dokładnie kiedy. Zdjęcia porobię dzisiaj na wieczór.
Kiria
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 1 gru 2011, o 10:52

Co u Zuluska :scratch
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje