Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wspominamy zwierzaki które odeszły.

Re: Owczarek niemiecki Fram :( za TM [*]

Nieprzeczytany postprzez Joan » 20 lip 2012, o 23:59

Rzadko zaglądam na smutne wątki... nawet nie dopisałam tego, co chciałam o Sharon, nie podziękowałam za współczucie... Strasznie się "buntuję" wobec śmierci... Nie pocieszają mnie tęczowe mosty, ani wizje szczęścia po tamtej stronie. W takich chwilach czuję tylko straszny ciężar na żołądku i paniczną chęć "niemyślenia"... Mam tyle psów w domu, a jeszcze nie pogodziłam się z odejściem Sharon. Wiem, jak straszna jest taka pustka, kiedy odchodzi jedyny pies i jest czas, żeby rozpłynąć się w żalu, bo nikt nie przerwie tych rozmyślań mokrym nosem...
W dwa lata po śmierci naszej dożycy, moja dwunastoletnia wtedy córka napisała coś takiego :
"(...) Pozostał po niej pusty fotel, skórzana obroża z ćwiekami, zdziwiony kot i smutek. I tęsknota za nocnym skrzypieniem podłogi.
Wczoraj pod zadrapanym pianinem nasiusiało nowe życie.
Można kochać tak samo mocno i znowu być kochanym, ale fotel pozostanie pusty."
Tym "nowym życiem" była wtedy Sharon...
Śmierć zawsze przychodzi nie w porę, jest okrutna i odbiera radość życia. Nie można się do niej przyzwyczaić, poznać, ani pogodzić. Jest obca naszemu doświadczeniu i wyobrażeniom, ale nic nie można na to poradzić... Nie da się pocieszyć człowieka w żałobie, bo już nie będzie tak, jak wcześniej. Można tylko zrozumieć, co czuje. I tylko to chciałam powiedzieć. Bardzo mi przykro...

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 lip 2012, o 19:44

Od samego rana jak wstałam nie mam pojęcia co by ku pamięci Frama napisać...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 1 sie 2012, o 09:06

Ja dopiero dzisiaj tu dotarłam, ponieważ nie zaglądam prawie w ogóle w ten smutny wątek.
Strasznie mi przykro z powodu Frama. Ciężkie przeżycie, ciężka chwila... Zrobiliście to, co było dla niego najlepsze.
Więcej nie jestem w stanie napisać bo już mam świeczki w oczach.
3majcie się.
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 1 sie 2012, o 18:03

Kochani, dziękuję za dobre słowa. Ciągle boli, ciągle go słyszę, czuję jego zapach na naszym wspólnym łóżku. On zawsze leżał na tym fotelu , to było jego miejsce strategiczne i zapach jest bardzo mocny. Noszę się z zamiarem napisania wesołych wspomnień o Framie , a syn obiecał zrobić filmik. Jeszcze jednak wszystko jest zbyt świeże i za dużo emocji jest w nas. Smycz ciągle wisi , ale zabawki, obroża i cały pozostały sprzęt zapakowany w pudełko. Na tyle nas na razie stać.
Pozdrawiam was wszystkich i miziam wasze futra, bo mojego już nie pomiziam. Nie obejmę już tego ukochanego łba i nie przytulę do jego karku, co bardzo lubiliśmy. O znowu zaczynam . :-(
mamurda
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fram [*]
Imię: Barbara
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 7 sie 2012, o 21:25

mamurda napisał(a):Kochani, dziękuję za dobre słowa. Ciągle boli, ciągle go słyszę, czuję jego zapach na naszym wspólnym łóżku. On zawsze leżał na tym fotelu , to było jego miejsce strategiczne i zapach jest bardzo mocny. Noszę się z zamiarem napisania wesołych wspomnień o Framie , a syn obiecał zrobić filmik. Jeszcze jednak wszystko jest zbyt świeże i za dużo emocji jest w nas. Smycz ciągle wisi , ale zabawki, obroża i cały pozostały sprzęt zapakowany w pudełko. Na tyle nas na razie stać.
Pozdrawiam was wszystkich i miziam wasze futra, bo mojego już nie pomiziam. Nie obejmę już tego ukochanego łba i nie przytulę do jego karku, co bardzo lubiliśmy. O znowu zaczynam . :-(

Przeżyłam to samo co Ty. O psa walczyliśmy rok. On cierpiał, nigdy się nie skarżył, nie skomlił, tylko patrzał tymi swoimi ślepiami.
Ból nigdy nie mija :-((
Szpak
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 8 sie 2012, o 19:56

Basiu sorki ze nie napisalem wczesniej po tej wiadomosci :-( bylem poza forum i smutno mi i czytajac dzisiaj caly watek od poczatku wracaja wspomnienia i zal ze te nasze futra kiedys odchodza :-( zal ze tak szybko :-( bardzo bardzo mi przykro i serdecznie pozdrawiam Wojtek
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 10 sie 2012, o 07:16

Basiu - dzięki za zrozumienie, Wojtku tak to już właśnie bywa. Za szybko, za wcześnie :-( ale takie jest życie. Dzięki.
Dzisiaj w nocy mi się śnił, taki jakiś niewyraźny , jak przez mgłę. napisałam do syna sms-a i okazało się , że jemu tez się śnił. Myślę, że już odbiegł daleko szukać naszych wspólnych przyjaciół Jego smycz przewiesiłam synowi do pokoju żeby był blisko niego, bo pierwszy sen syn miał jakiś tydzień temu. Śnił mu się całą noc i było mu dobrze, ale smutno. :-((
Nam też jest bardzo, bardzo smutno, pusto, okropnie tęsknię za moją mordusią. Jutro minie cztery tygodnie. :-((
mamurda
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fram [*]
Imię: Barbara
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Czarnewilki » 10 sie 2012, o 07:35

Chciałam napisać dla Joan pochwałę ale okazało się że nie mam uprawnień do tego. Napiszę więc tu:
Dotyczy postu Joan - Pięknie napisane. Człowiek w takich chwilach ma tyle do powiedzenia ale słowa nie przechodzą przez gardło a w głowie kompletny mętlik. Takie słowa po stracie najwierniejszego przyjaciela mimo że wyciskają łzy (nawet mnie kiedy to czytałam) to przynoszą trochę ukojenia. Ulgę przynosi świadomość, że jest ktoś, kto wie co czujemy ....

Masz uprawnienia do przyznawania pochwał, wszyscy mają. Ikonka "Dziękuje". Tomek

Autor postu otrzymał pochwałę
Czarnewilki
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Czarne Wilki
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez ELZA » 13 sie 2012, o 16:17

Strasznie mi przykro:(
Obrazek
ELZA
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Elza
Imię: Małgorzata
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 sie 2012, o 21:08

Basiu... Fram nigdzie nie odbiegł daleko, podobnie jak Kaja, naprawdę zawsze będą w Waszych serduchach!!!
Nie wiem czy kojarzysz taki podpis u Majki od obecnego Kenzia - "Zniknąłeś mi z oczu, ale nigdy nie znikniesz z serca"...

a może Framinek ma w planach zesłać do Was jakiegoś pieska który do Was zapuka pod drzwi, kto wie, kto wie...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje