Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Owczarek niemiecki PUMA Dorplant

Nieprzeczytany postprzez Volt » 19 lis 2012, o 22:00

puma napisał(a):[url] Nie wiem na ile to widać na filmiku, a na ile nie ale suka szczeka do rękawa, a nie do pozoranta.

Wszystkich mniej lub bardziej zainteresowanych tematem IPO zapraszam do komentowania, zadawania pytań, wymieniania uwag. Jakikolwiek odzew będzie mile widziany :-)

Mogę ja?
Czy docelowo zmierzacie do oszczekiwania w innym popędzie niż łupie? Jeśli tak, to dlaczego suka oszczekuje łupowo? Ze względu na metodologie pracy czy tego ze ze względu na wiek lub predyspozycje nie radzi sobie z popędem obronnym? :-)
Volt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez puma » 19 lis 2012, o 22:18

Puma jeszcze nie jest w pełni dojrzała emocjonalnie. O tym czy suka będzie oszczekiwać w popędzie takim, a nie innym w tym przypadku decyduje pozorant i to od niego zależy. A czy suka nie radzi sobie z popędem obronnym ? Myślę, że to za duże słowo ale czas pokaże.

P.S. A poza tym nie można mierzyć wszystkich psów tą samą miarą, w końcu to tylko nędzny eksterierek :lool:
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 lis 2012, o 22:23

Ładny rewirek i piękne energiczne oszczekiwanko, jakbym najaranego Nazgula słyszała :-)
A po czemu linka się za nią ciągnie na rewirek? Mnie na szkoleniu uczyli linkę odpinać, ale my rewirki robiliśmy tylko jako zabawę. :-) :-) Ale się nie czepiam, tylko tak sobie głośno myślę :-)
Drapanko dla Pumy :-) i dla Przewodniczki ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez puma » 19 lis 2012, o 22:28

Linka do nauki nam była jeszcze potrzebna, w razie gdyby Puma jednak zdecydowała, że nie obiega namiotu, a pędzi wprost do pozoranta. No i zawsze to sprawdzenie czujności przewodnika: zdąży się odplątać z tej linki czy nie zdąży i pies go przewlecze przez pół placu :lool:

Proszę i od nas pozdrowić Nazgula :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 lis 2012, o 23:05

Jakie pół placu, do pozoranta to przez cały hehe ;-) .
Nazgul uwielbia rewiry, mógłby je robić cały dzień i w koło wszystkiego ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 24 lis 2012, o 20:50

Myślę, że każdy pozorant ma swoją strategię nauki rewirowania. Sławek obrał taką i tak należy się trzymać. Wie co robi. Linka uważam, że jak najbardziej jest potrzebna, żeby można psa korygować. Przecież pies się uczy. Nawet pozorant ma wtedy jakieś możliwości, jeśli przewodnik nie nadąży :roftl:
Fajnie Pumcia pracuje, choć nie ukrywam, że w obronie pies pracuje bardziej ... hmmmmmmmm.... widowiskowo ;-)
gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez puma » 25 lis 2012, o 01:44

Gosiu,
myślę, że w naszym przypadku na widowiskowość jeszcze przyjdzie pora, póki co Puma się przecież dopiero uczy, ja zresztą też. Jak już będzie miała wszystkie elementy dobrze wypracowane pod względem technicznym to będziemy mogły dopiero myśleć o widowiskowości, na razie jesteśmy hen hen daleko w fazie nauki :-) Dla mnie najważniejsze teraz jest to, że ona chce pracować :-)

P.S. Jestem prawie pewna, że Pumex jako poMajkowe dziecię z popędem obrończym problemów mieć nie będzie ale o tym z czystym sumieniem będę mogła mówić dopiero jak dorośnie, na razie to taki duży szczeniaczek jeszcze
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma

Nieprzeczytany postprzez puma » 26 lis 2012, o 07:31

Ponieważ na chwilę obecną nie widzę dalszego sensu w moim wypowiadaniu się tutaj czy w każdym innym wątku, opuszczam forum na jakiś czas.

Tym samym uprzejmie proszę moderatora o zamknięcie wątku mojej suki (mam nadzieję, że tylko tymczasowo).

Gdyby ktoś za nami zatęsknił to znaleźć nas można zawsze na placu szkoleniowym, ewentualnie na fb. Jeśli wrócimy na forum, to nie prędzej niż po Nowym Roku.

Wszystkich pozdrawiamy i życzymy owocnej pracy oraz pociechy z własnych psów. Do zobaczenia !
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 26 lis 2012, o 08:24

Zgodnie z życzeniem założycielki wątek zamykam.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje