Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez bartek1983-23 » 25 wrz 2016, 12:49

Witam serdecznie,po przeprowadzce z miasta na wieś poszukuję pieska który miał by pilnować działki 3 tys m2 a przy okazji być wiernym przyjacielem człowieka:) jeden z głównych obowiązków pieska to obrona posesji...nie wpuszczanie obcych i budzenie respektu..pies ma mieszkać na zewnątrz,będzie miał swój kojec i budę...nastawiam się na suczkę ponieważ w domu mamy już mała suczkę i myślę że lepsza będzie suka niż pies..ale nie jestem jakimś znawcą stąd się tutaj znalazłem i szukam rady..
Mianowicie jedyną hodowlą owczarków użytkowych na jaką się natknąłem jest NAPÓR..
Może możecie coś jeszcze zasugerować? a może popełniam błąd że szukam w użytkach..?
Aha no i jeszcze odnoście cen,czy 2500zł to normalna cena za szczeniaka użytka?
bartek1983-23
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Bartek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bratoszewice
Dołączył(a): 25 wrz 2016, 12:39

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 26 wrz 2016, 09:01

Napisane zostało milion razy i powtórzę po raz kolejny: owczarek jest psem, który potrzebuje stałego kontaktu z przewodnikiem. Owszem, może mieszkać ostatecznie na zewnątrz, jednak codzienne spacery i treningi są niezbędne.
Jak chcesz stróża,to kup kaukaza, czy kangala, jednak, nie wiem,czy poradził byś sobie z wychowaniem takiego psa-specyfika rasy i potrzeb.
Zastanów się,czy to dobry wybór.
Odpowiadając na pytanie odnośnie psa w typie użytkowym i ceny,to raczej normalna cena, pod warunkiem,że były by to psy z dobrej hodowli z papierami ZKwP.
Odnośnie hodowli Napór,to psy nie mają rodowodów Związku Kynologicznego,a jakiejś organizacji. Owszem, pan ma owczary i czeskie i niemieckie.
Hoduje dla policji i służb, jednak w tym wypadku cena jest wygórowana,a hodowla typowo kojcowa.
Gdzieś, w wątkach o hodowlach i owczarkach użytkowych były linki do czeskich i słowackich hodowli, poszperaj na forum.
Owczarek,to cudowny pies, o fajnym i plastycznym charakterze, jednak trzeba włożyć choć trochę wysiłku,by sobie dobrze go wychować.
Zamknięcie psa w kojcu,czy na podwórzu z małym kontaktem z przewodnikiem,to złe bardzo rozwiązanie, dlatego piszę dość ostro, nie mając nic złego na myśli. ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 21
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 26 wrz 2016, 13:01

owczarek niemiecki to nie jest samodzielny stróż i w takich warunkach jak piszesz będzie się jedynie męczyć. ONek pragnie kontaktu z człowiekiem, pragnie tego człowieka jak tlenu. popełniasz błąd, ze szukasz w owczarkach niemieckich. weź sobie kaukaza, w takich warunkach będzie szczęśliwy i nikt Ci na podwórko nie wejdzie widząc takiego wielkiego psa. a najlepiej zatrudnij firmę ochroniarską, wyjdzie taniej niż wyżywienie zwierzęcia, a przynajmniej nikt Ci ochroniarzy nie otruje jak uprze się, żeby Twoją posesję okraść.
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez bartek1983-23 » 26 wrz 2016, 19:48

Przepraszam jeśli napisałem niezrozumiale...nie szukam robota...szukam przyjaciela domu,który będzie tego domu strzegł....natomiast ja sam i moja rodzina nie jesteśmy również robotami...szukamy psa który będzie przyjacielem a zarazem będzie konkretny jeśli chodzi np.o pilnowanie domu i posesji w nocy..czy może owczarek się do tego nie nadaje bo już sam nie wiem co mam myśleć po tych dwóch wpisach...
Jeśli chodzi o hodowle Napór to uważasz koleżanko że cena jest zbyt wysoka,jeśli dobrze cię zrozumiałem-ok super że dałaś radę,natomiast szukanie np w Czechach to niestety nie dal mnie,nie mam aż tak nakręconej korby w tym kierunku żeby szukać psa poza granicami kraju. wolał bym o polecenie jakiejś hodowli z Polski.....apropo tego żeby odpuścić sobie owczarka niemieckiego to powiem szczerze że na tym forum się takiej reakcji nie spodziewałem.......
bartek1983-23
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Bartek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bratoszewice
Dołączył(a): 25 wrz 2016, 12:39

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 26 wrz 2016, 20:57

Owczarek niemiecki się sprawdzi jako stróż gdy:
- dobrze się wybierze hodowlę - stróż nie może być strachliwy, psy nadmiernie szczekające robią to ze strachu, jak coś to zwieją,
- dobrze wybierze się szczenię - pewne siebie itd.
- da się psu dorosnąć psychicznie - czyli nawet do 2-3 lat życia,
- odpowiednio się wychowa - by związało się z rodziną i terenem, a nie dał dyla szukać szczęścia za płotem.

Poza tym zbyt skutecznego stróża to najpierw złodziej otruje, wypuści za bramkę, skrzywdzi itd. jeśli będzie mu wchodził w drogę. Więc dla cywila wchodzi jedynie pies, który odstrasza posturą i nie jest zbyt aktywnie przyjazny przez płot - czyli dowolny dorosły owczarek niemiecki. Szczenię i podrostek to się da uprowadzić.

A owczarka niemieckiego bierz, jeśli chcesz go codziennie szkolić, bawić się z nim, socjalizować ze światem - bo inaczej nabawi się problemów psychicznych albo będzie poza kontrolą, gdy silne instynkty się pojawią i może się to obrócić przeciw rodzinie.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 wrz 2016, 07:14

Bartku, ależ nie miałam nic złego na myśli ;)
Po prostu zabrzmiało to, jakbyś szukał cyborga, prawie ;)
Jeśli szukasz zdrowego i ładnego owczara, o dobrej psychice,to akurat Katarzyna Matuszewska z hodowli "Czarne Wilki" ma szczeniaki, ceny nie znam, natomiast polecam,bo znam właścicielkę i wiem,że dba o psy na najwyższym poziomie. Wiem również,że w Gdyni są jeszcze chyba na sprzedaż podrostki z hodowli "Of Stargazer"-znam właściciela i też polecam. Tu link do Gdyni http://www.of-stargazer.pl/ , a tu do Katarzyny Matuszewskiej http://www.czarnewilki.pl/.
Bartku, tu naprawdę nie ma się o co złościć, po prostu trafiłeś na forum pasjonatów ;)Wielu użytkowników tego forum ma owczarki dla przyjemności,a jeszcze inni pracują z nimi zawodowo, stąd takie opinie.
Odnośnie owczarka i stróżowania,to zostały napisane najistotniejsze rzeczy.
Jeśli szukasz głównie kumpla,to inna inszość ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 21
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 27 wrz 2016, 09:29

bartek1983-23 napisał(a):.....apropo tego żeby odpuścić sobie owczarka niemieckiego to powiem szczerze że na tym forum się takiej reakcji nie spodziewałem.......


Na tym forum są ludzie którzy kochają tą rasę i doskonale wiedzą z czym się wiąże wzięcie ON-ka do domu. Bardzo często spotyka się sytuacje w których nieprzemyślana decyzja właściciela skutkuje tym ze pies ląduje zamknięty w klatce na 24 h/dobę - dlatego niektóre wypowiedzi wynikają z troski o psa a nie w celu ataku na właściciela. Taka decyzja powinna być podjęta wspólnie ze wszystkimi członkami rodziny i wszyscy powinni się zaangażować w wychowanie psa. Ja osobiście mam dwa ON-ki które spędzają cały czas na zewnątrz. Z obserwacji moich psów wiem że doskonale się nadają na stróżów. Do mojego ogrodzenia nikt nie podejdzie w taki sposób abym o tym nie wiedział. Psy momentalnie reagują i biegną w tamtą stronę.
Zgadzam się z Nanami że nad psem należy pracować. Owczarek puszczony samopas i pozostawiony samemu sobie to zły pomysł gdyż nieułożony pies może obrócić agresję nawet przeciwko właścicielowi (osobiście znam takie przypadki). Owczarek to jest pies towarzyszący który potrzebuje towarzystwa człowieka lub innego psa (dlatego mam dwa). Poza tym oprócz wysiłku fizycznego potrzebuje również umysłowego (o tym na tym forum znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat). Moje psy biegają po posesji 1ha i dlatego z wysiłkiem fizycznym nie ma problemu gdyż same sobie go dawkują. Czasami obserwuję je przez okno i widzę jak zapitalają przez całą działkę a potem wracają z jęzorem po kolana tylko dlatego że 100 metrów za płotem był jakiś kot. W związku z tym pozostaje mi generalnie zapewnić im rozwój psychiczny i umysłowy. Dlatego też w razie możliwości spędzam z nimi dużo czasu na spacerach (ok 1,5 -2 h/dziennie), w trakcie których ćwiczymy posłuszeństwo oraz męczę je np. węszeniem.
Praca z psem jest ważna gdyż na pewno będą Cię odwiedzać goście i pies nie powinien być wobec nich agresywny. Ja swoich psów nie zamykam w kojcu. Robię to w wyjątkowych sytuacjach gdy np na podwórku przebywają dzieci które się panicznie boją psów. Przyzwyczajam ludzi do ich obecności gdyż traktujemy je jak członków naszej rodziny a członków rodziny się nie zamyka.
Jeśli podejdziesz do tematu odpowiedzialnie i konsekwentnie to zyskasz nie tylko stróża ale wspaniałego, wiernego i oddanego przyjaciela.

O stworzeniu odpowiednich warunków socjalno-bytowych nie wspominam bo na to zasługuje każdy pies.

Zgodzę się również beatrix że najlepiej odstrasza firma ochroniarska i monitoring. Ja założyłem jedną kamerkę IP z rejestratorem w widocznym miejscu i tabliczkę obiekt monitorowany. Poza tym mam umowę z firmą ochroniarską i kosztuje mnie to 49 zeta/m-c. Uważam że dobrze jest z tego skorzystać choćby po to aby ochronić psiego przyjaciela przed jakimś idiota który chciały bo otruć.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój
Imię: Paweł
Wiek: 40
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 5
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 27 wrz 2016, 14:37

bartek1983-23 napisał(a):Przepraszam jeśli napisałem niezrozumiale...nie szukam robota...szukam przyjaciela domu,który będzie tego domu strzegł....natomiast ja sam i moja rodzina nie jesteśmy również robotami...szukamy psa który będzie przyjacielem a zarazem będzie konkretny jeśli chodzi np.o pilnowanie domu i posesji w nocy..c

owczarek niemiecki męczy się mieszkając sam, z dala od swoich ludzi. pracując, prowadząc dom, wychowując dzieci nie jesteś w stanie zapewnić psu odpowiedniej ilości kontaktu z rodziną, jeśli ten pies mieszka na dworze. on w nocy będzie siedział pod drzwiami i czekał na was. jeśli wyjedziecie z domu to będzie czekał pod bramą. no chyba, ze wyląduje w kojcu. owszem, ONek będzie szczekał, jak ktoś będzie przechodził i pobiega wzdłuż płotu. tylko zastanów się ile realnie jesteście w stanie poświęcić psu czasu. zarówno w lato, jak ciepło i długo jest widno jak i w zimę gdy mróz i zaraz ciemno albo na jesieni, jak deszcz pada i wiatr zawiewa. i zastanów się sam, w sercu, czy tyle czasu na dobę to wystarczająca ilość dla psa, który potrzebuje człowieka jak tlenu, który kocha swoją rodzinę i kocha po prostu z tą rodziną przebywać, nawet jeśli polega to "jedynie" na siedzeniu w tym samym pomieszczeniu.

zastanów się też czy pies nie może mieszkać w domu, razem z wami. dom najlepiej jest chroniony od wewnątrz, wtedy nikt Ci psa nie otruje. a w razie problemów na podwórku wylecicie razem i będziesz miał świetnego stróża, bo ONek jest świetny we wszystkim, w czym stoi za nim człowiek.

no chyba, że prowadzicie gospodarstwo rolne czy coś w ten deseń i niezależnie od pory roku ktoś non stop jest na podwórku i pies mógłby z nim przebywać. wtedy samotne noce nie byłyby czymś strasznym (z tym, ze póki szczeniaczek jest szczeniaczkiem to i tak powinien mieszkać z wami w domu).
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez Maciek1979 » 23 paź 2016, 18:03

Bartek tez mam zamiar kupic ON. Odwiedziałem parę różnych hodowli i właśnie byłem rownież w hodowli Napór. Dla mnie w pełni profesjonalna hodowla. Klatki które inni opisują z drugiej strony mają wyjście dla psów na wybieg. Przypomina to trochę wybiegi dla zwierząt. Boksy mają podgrzewanie podlogowe. Psy rewelacyjne. Właśnie mają teraz do sprzedania jeszcze dwie suczki. Bardzo ładne psiak. Ja poczekam na pieska... Bylem tez w paru innych hodowlach zarejestrowanych w zkwp... brud, smród...prawdziwe rozmnażalnie, a na tym i innych forach chwalone ..w jednej z nich Pani reklamował się ze ma do sprzedania 8 szczeniąt. Na miejscu okazało się ze młodych jest ponad 20. Hodowla Napór w porownaniu
Z innymi zarejestrowanymi w zkwp to inny świat. ..podjedz tam sam i porównaj z innymi hodowla mi. Właściciel prawdziwy pasjonat i znawca psów. Doradzi podpowie, do niczego nie ,,zmusza,,..
Maciek1979
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: ...
Imię: Maciej
Wiek: 37
Dołączył(a): 23 paź 2016, 17:53

Re: Owczarek niemiecki użytkowy ...

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 24 paź 2016, 15:37

Jeśli chodzi o hodowlę Napór,to faktycznie, właściciel bardzo otwarty, tłumaczy, zaprasza do obejrzenia, też przeprowadziłam z nim bardzo długą rozmowę i to nie jedną.
...i święta prawda: pojedź, obejrzyj, zdecyduj ;)Nie ma innej opcji.
Każdy kieruje się czym innym w wyborze psa.
...a takie hodowle, o których piszesz, Maćku, warto wymieniać z nazwy i lokalizacji,żeby przestrzec innych, pod warunkiem,że to święta prawda,a nie zwykłe pomówienie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 21
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post