Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się sprawdzi?

Nieprzeczytany postprzez Gruszka » 10 sie 2016, o 13:00

Witam, jestem nowa na forum i już mam pytanie. Za jakiś czas planuję kupić (z zarejestrowanej hodowli oczywiście) użytka. Wiem, że ON'ki to psy wszechstronne, ale nie jestem pewna czy sprawdzą się w sportach, które mi odpowiadają. Bardzo chiałabym trenować z psem obedience i agility. Widziałam wiele ON'ków, które sprawdzają się w tym pierwszym sporcie, ale jak jest z agility? Mając użytka jest nadzieja na osiąganie dobrych wyników w tym sporcie?
Gruszka
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Gabriela
Wiek: 16
Lokalizacja: Gdynia
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 12:41

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez Cerro » 11 sie 2016, o 08:45

Mój kontakt z agility to tylko obecność jako widz na kilku zawodach w życiu, ale tak na zdrowy rozsądek, patrząc na psy, jakie w tym sporcie biegają: Są raczej kwadratowe, nie wydłużone jak ON i stromo kątowane. Kojarzę, że kiedyś widziałam hovawarta w agility i komentator zwracał uwagę na to, że pies jest zbyt długi (miał np. problem z zaliczaniem stref kontaktu).
Skoro zależy Ci na wyniku, pewnie chcesz ćwiczyć z trenerem - czemu nie skontaktujesz się z jakimś już teraz i nie omówisz z nim wyboru rasy?
Gryfnioki
Gryfnioki na FB
Cerro
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: in progress
Imię: Magda
Wiek: 23
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 14:06

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez artaks » 11 sie 2016, o 09:08

Oczywiście, sprawdzają się, jeżeli są zdrowe to powinny być zwinne i skoczne, ale na osiągnięcia na poziomie międzynarodowym to nie licz, może przy wielkim smozaparciu jakieś małe sukcesy na arenie krajowej, czego oczywiście Wam życzę. Zobacz sobie jakie rasy wygrywaja międzynarodowe zawody w OBI i AGI, to są dyscypliny stworzone pod kątem innych psów. Ja próbuję naszych sił między innymi w OBI, zobaczymy jak daleko zajdziemy ; ) Powodzenia! ; )
artaks
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zefir & Zuko
Imię: Arnold
Wiek: 37
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 11 paź 2015, o 16:35

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez Cerro » 13 sie 2016, o 08:24

Jakie cechy ONa przeszkadzają mu w OBI, tak z ciekawości?
Gryfnioki
Gryfnioki na FB
Cerro
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: in progress
Imię: Magda
Wiek: 23
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 14:06

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 sie 2016, o 16:53

Jeśli poważnie myślisz o tych sportach to kup psa po lekkich rodzicach w typie czeskim. Jednak i tak mało który ma sznasę z borderami, nie oszukujmy się. Ćwiczenia OBI sa dla ONków często zbyt nudne - on nie zrobi Ci miliona powtórzeń jak border. Nie znaczy to, że z ONkiem nic się nie da, po prostu są lepsi w tych dyscyplinach i tyle.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 12:49

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez artaks » 16 sie 2016, o 13:23

A może właśnie te dyscypliny były wymyślane pod kątem innych psów. Utarło się, że dla ON-ków to IPO i tam są wysoko oceniane. (osobiście nie jestem fanem IPO)
artaks
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zefir & Zuko
Imię: Arnold
Wiek: 37
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 11 paź 2015, o 16:35

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 17 sie 2016, o 14:18

:-)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Imię: Anna
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 7 sie 2015, o 22:58

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 11 wrz 2016, o 20:26

Wadera napisał(a):Jeśli poważnie myślisz o tych sportach to kup psa po lekkich rodzicach w typie czeskim. Jednak i tak mało który ma sznasę z borderami, nie oszukujmy się. Ćwiczenia OBI sa dla ONków często zbyt nudne - on nie zrobi Ci miliona powtórzeń jak border. Nie znaczy to, że z ONkiem nic się nie da, po prostu są lepsi w tych dyscyplinach i tyle.


My robimy obi wśród wszechobecnych borderów :lool:Zefir nie jest małym psem,a jest szybki i zwrotny :)Bordery maja swoje wady,często robią przyczajki,nie potrafią rozwinąć prędkości z czym niedoświadczony przewodnik musi się zmagać.O ile u ONka na łup szybkość zrobić raz,dwa to u bordera niekoniecznie ;-)Trzeba jednak pamiętać,że ON użytkowe to nie są gliżdżące się do wszystkich przemiłe pieseczki jak borderki ;-)My idziemy dwutorowo-treningi obi raz,a dwa socjal,socjal i jeszcze raz socjal ze wszystkim i ze wszystkimi,by zminimalizować pilnowanie,stróżowanie i obronę. Czyli podwójna robota :-)Jest diametralna roznica w treningu między Zefirem a moją nieżyjącą już eksterierką Aichą.

Co do agility to my też sobie będziemy hopkać rekreacyjnie:) Ze względy jednak na wielkość i ciężar jeszcze poczekamy,bo skoki i szybkie zwroty nie są obojętne dla stawów.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 34
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 21:57

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 11 wrz 2016, o 20:33

14ruda napisał(a):Bordery maja swoje wady,często robią przyczajki,nie potrafią rozwinąć prędkości z czym niedoświadczony przewodnik musi się zmagać.O ile u ONka na łup szybkość zrobić raz,dwa to u bordera niekoniecznie ;-)


Z przyczajkami się zgodzę, ale border, który nie potrafi rozwinąć prędkości...? :nea:To jest chyba najłatwiejsza rzecz do zrobienia u bordera.
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 20
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 16:06

Re: Owczarek niemiecki użytkowy- w jakich sportach się spraw

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 13 wrz 2016, o 15:00

W czym przeszkadzają owe przyczajki?
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Lokalizacja: Krakow
Pochwały: 6
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 20:36

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post