Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Owczarek skacze po wszystkim co się rusza

Nieprzeczytany postprzez Tyberiusz » 16 kwi 2013, o 06:01

Mój tata kupił sobie jakiś czas temu owczarka niemieckiego. Do taty nie przyjeżdżam zbyt często, a i nie miałem czasu na zabawę/wychowywanie psa. Aż do dzisiaj. Piesek już nie jest wcale takim małym kundelkiem (bodajże 1 rok właśnie mu upłynął). Cały problem polega na tym, że owczarek skacze po wszystkich domownikach (ale nie tylko, bo właściwie to skacze po wszystkich), do tego nieraz zdarza mu się przy tym skoku ugryźć. Nie sądzę, żeby pies chciał zrobić celowo krzywdę, po prostu uważa to za świetną zabawę. Z dnia na dzień kły ma coraz większe, takie ugryzienia bolą.

Próbowałem go ułożyć, ale bezskutecznie. Krzyk, czy straszenie gazetą nie pomaga. Kilka razy udało mi się jednak usadowić psa na zadku (sam nie wiem jak tego dokonałem). Wtedy powoli próbowałem przybliżyć rękę do jego głowy, aby pogłaskać i pogratulować, że wreszcie posłuchał właściciela, ale to nie jest takie proste. Za każdym razem piesek próbuje mnie ugryźć...
Tyberiusz
Losowy avatar

Re: Owczarek skacze po wszystkim co się rusza

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 16 kwi 2013, o 07:09

Ciężka sprawa, Twój tata zaniedbał początkowy okres rozwoju psiaka i teraz ma za swoje... Najlepiej byłoby skonsultować się z jakimś dobrym szkoleniowcem.

Czy pies gryzie tylko kiedy skacze? Bo z tego co napisałeś wynika, że nie można go nawet pogłaskać, tak?
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Re: Owczarek skacze po wszystkim co się rusza

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 16 kwi 2013, o 09:28

Przejrzyj forum - dział wychowanie, np. tu jest o podgryzaniu właściciela skubanie-wlasciciela-t2894.html , ale przejrzyj też inne wątki.

Przede wszystkim pies musi być już nauczony podstawowych komend. Jeśli zbytnio się rozbryka wydajesz komendę WARUJ lub SIAD i nagradzasz jej wykonanie - smakołykami na początek i radosnym DOBRZEEE :) Jeśli nauczysz się prawidłowo nagradzać psa, łatwiej uda Ci się wprowadzić słowną korektę NIE! lub FE!.

Odstaw gazetę, krzyki i inne tego typu metody - tym tylko drażnisz psa.
Nie głaszcz też jego głowy. Wiele psów tego nie lubi. Dla Ciebie to nagroda, dla psa NIE :/

Psu nie wolno skakać na Was, ani Was gryźć. Musisz pokazać co mu wolno, a czego nie.

Owczarek powinien pracować codziennie - musi być szkolony, bo jeśli jest pozostawiony sam sobie - nudzi się i "odbija mu palma" ;)

Może znajdź jakąś dobrą szkołę w okolicy. Instruktor pokaże Ci jak poprawnie reagować w takich sytuacjach. Pomoże Wam nadrobić zaległości i naprawić błędy.

Jeśli myślisz, że pies " sam z tego wyrośnie" nic bardziej mylnego :/

Powodzenia. Dawaj znać jak sobie radzicie.

Autor postu otrzymał pochwałę
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje