Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez francc » 12 sie 2012, 16:16

Dziękuje ślicznie za odpowiedzi może wklejajcie tutaj zdjecia linki do filmów umieszczajcie informacjje na temat OS itd
Pozdrawiam
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Paweł
Wiek: 36
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 17 sie 2012, 22:31

http://www.youtube.com/watch?v=UVvZKK21 ... r_embedded
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez yaris » 18 sie 2012, 21:38

W hodowli Scrato z Nysy nie ma owczarków staroniemieckich.
Ma być miot po Shili Scrato z Nysy ,która jest owczarkiem niemieckim długowłosym i ma być miot po King`u vom Haus Tchorz ,który również jest owczarkiem niemieckim długowłosym. King jak widać kryje i tu i tu ,czyli i suki staroniemieckie i niemieckie długowłose - dziwne no ale cóż ...
Z tego co Jaon od Wolanda wyjaśniała na "forum którego nie podlinkowujemy" ,prawdziwy miot owczarków staroniemieckich będzie (jeżeli oczywiście będzie to tylko hipoteza) po Kimba La Toya vom schwarzen Panther i Casar vom schwarzen Ritter lub Java's Aleeshane vom schwarzen Panther i Casar vom schwarzen Ritter.
Więcej można poczytać tu:
http://www."forum którego nie podlinkowujemy"/forum/forum_posts.asp?TID=20650
hodowla-scrato-z-nysy-i-hodowla-in-the-moonlight-t2343.html

Do tematu nie mam zamiaru wracać ,chyba zostało już wszystko napisane.
Pozdrawiam Justyna
yaris
Losowy avatar

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez robak » 20 sie 2012, 19:10

Czy wszystko ? Nie wiem. Ale jedno wiem napewno - właścicielka Czaka i Abigayl czyli rzekomych rodziców Belli - matki Arona nie potwierdza miotu z którego jest niby Bella.

http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ?id=615786
Dlatego nie ma wpisanego przy niej przydomka.
Para ta- czyli Czak i Abi była zarejestrowana w latach 2004,2005 w ZOND.Dzwoniłam i otrzymałam informację, że takiego miotu nie mieli.
Więc na jakiej podstawie Czak z nad Jelczańskich Stawów i Abigeyl Asarko Lordana zostały wpisane w rodowód Belli jako jej rodzice???
Tak w hodowli z której pochodzi Czak ,jak i Abi nigdy nie było czarnych szczeniąt !
Dziwi też fakt, a raczej jestem pewna,że to niemożliwe aby suka o takim pochodzeniu (czyli Bella) pokryta czarnym podpalanym psem dała czarne szczenięta... .
robak
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: gosia
Wiek: 32
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:57

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 20 sie 2012, 23:27

W hodowli mogło nie być czarnych szczeniąt i jak wiadomo genetykom, o niczym to nie świadczy. W rodowodzie Belli jest cała masa psów bi-color, czyli takich, które mają nie siodło a czarny płaszcz: Assi vom Mendeli; Greif vom Bielkopf; Arras vom der Gruber Holle; Eros von Adeloga; Joll vom Bemholt; i inni, w tym pradziadek Jacka vom Norricum - Veus vom Ecclessia Nova.
Wystarczą dwa bi-colory, żeby otrzymać czarne szczenię.
Ponieważ źle, Panie (wiemy o kogo chodzi), przeszukałyście rodowody ( lub zbyt gorączkowo), nie natknęłyście się na linie całkowicie czarnych psów, które również wystepują w rodowodzie Belli, jak choćby Axel vom Schloss Furst Walrad. No więc, w ten sposób niczego nie da się podważyć... choćbyście nie wiem jak chciały.

Co do właścicielki Czaka i Abigail, chętnie z nią skonsultuję moją wiedzę, a nawet porównam DNA psów pochodzących z pewnością ( ;-)) od jej pary, z DNA chociażby Arona, z ciekawości skąd się naprawdę wziął taki pies (wyjątkowy) jak Woland. ;-). Skoro testy DNA wykazały, że Hanno von der Wienerau nie jest ojcem Leif'a von der Noriswand, to widać wszystko i wszędzie jest możliwe... :nea:

Bella została pokryta bi-colorem, bo takiego umaszczenia był Natan.
A to jeden z przodków Belli:
http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ml?id=1389
Obrazek

Tak więc: "pudło" drogie Panie...

Mordujcie się dalej w "robieniu koło pióra"... :lool:i następnym razem swoją "pewność" podeprzyjcie wiedzą.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez yaris » 21 sie 2012, 19:00

Joan ,przecież ja nic o Belli nie pisałam ,więc dlaczego piszesz w liczbie mnogiej :scratch
A ja bardzo Ci podziekuje za przedstawienie powyższych informacji :-)
yaris
Losowy avatar

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez robak » 21 sie 2012, 19:46

To ja chętnie zobaczę rodowód innego, nie spokrewnionego psa (będącego w kilku,przynajmniej czterech pokoleniach po czaprakach) który sam będzie Bi kolorem i jednocześnie poryty Bi kolorem, który w kilku pokoleniach wstecz ma też czapraki, a tylko ze strony ojca (tak jest w przypadku Natana) lub matki - w 1/2 bi kolora i sam będzie czarny :)

Bo właśnie genetykom co innego wiadomo :)

Jeżeli Bella była bi kolorem (mając tych rodziców -czyli Czaka i Abi), to w każdym miocie tej pary musiały by się takie rodzić :)
A tak nie było... .

Dlaczego zaraz uważasz, że sensowne pytania, to nagonka i do tego skierowana w Ciebie...nie rozumiem.
Przecież ja się nie czepiam Wolanda, mam tylko wątpliwości co do rodowodu Arona.
Do tego jak się dowiedziałam tego miotu z którego jest Bella nigdzie nie ma zarejestrowanego... .

to jest pies po Czaku i Abi:

http://wilczki1.blox.pl/2007/02/NASZ-PIES-URAN.html
robak
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: gosia
Wiek: 32
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:57

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 21 sie 2012, 20:34

ja tylko patrząc i czytając forum stwierdzam że jak w pokoleniach jakiegoś szczeniaka pojawia się Aron to czasem szczeniaki mają problem z uszami ...
ale może dlatego że staroniemieckie ;)takie masywniejsze są ;)


mnie tylko zadziwia fakt

jak po rodzicach

Filia z Scrato z Nysy x Aron z Kojca Wilków ( na stronie hodowli figuruje Aron jako owczarek niemiecki długowłosy)

rodzą się szczeniaki które już nie są DON tylko OS ????

można o odpowiedź dlaczego tak jest że po DON rodzą się OSy ??

z góry dziękuje za info może po prostu ja za słaba jestem w tych zasadach itp. co ma ta organizacja w której jest zrzeszona hodowla
Obrazek
Rivia
Avatar użytkownika
Mistrzyni Arcade
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Perła
Imię: Justyna
Lokalizacja: Zielonka
Dołączył(a): 17 lut 2011, 13:54

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 21 sie 2012, 21:14

yaris napisał(a):Joan ,przecież ja nic o Belli nie pisałam ,więc dlaczego piszesz w liczbie mnogiej :scratch
A ja bardzo Ci podziekuje za przedstawienie powyższych informacji :-)

To nie było ani o Tobie, ani do Ciebie.
robak napisał(a):To ja chętnie zobaczę rodowód innego, nie spokrewnionego psa (będącego w kilku,przynajmniej czterech pokoleniach po czaprakach) który sam będzie Bi kolorem i jednocześnie poryty Bi kolorem, który w kilku pokoleniach wstecz ma też czapraki, a tylko ze strony ojca (tak jest w przypadku Natana) lub matki - w 1/2 bi kolora i sam będzie czarny :)

Bo właśnie genetykom co innego wiadomo :)

Jeżeli Bella była bi kolorem (mając tych rodziców -czyli Czaka i Abi), to w każdym miocie tej pary musiały by się takie rodzić :)
A tak nie było... .

Dlaczego zaraz uważasz, że sensowne pytania, to nagonka i do tego skierowana w Ciebie...nie rozumiem.
Przecież ja się nie czepiam Wolanda, mam tylko wątpliwości co do rodowodu Arona.
Do tego jak się dowiedziałam tego miotu z którego jest Bella nigdzie nie ma zarejestrowanego... .

to jest pies po Czaku i Abi:

http://wilczki1.blox.pl/2007/02/NASZ-PIES-URAN.html

Nie wiem, którym to genetykom, wiadomo co innego, niż to, że recesywny gen czerni może być przekazywany przez pokolenia i nie ujawni się dopóki nie sparuje się z drugim takim genem.
Sięgnij wstecz rodowodu tego psa, którego zdjęcie zamieściłam (link wyżej) Axel'a vom Schloss Furst Walrad, i zobaczysz bi- colory dopiero w dwóch nitkach, w czwartym i piątym pokoleniu. Mogę, oczywiście znaleźć inne takie psy, ale żeby było czytelne, musiałabym zmieścić na jednej stronie kilka rodowodów. Prościej odnieść się do samej genetyki. Pies podpalany może być homozygotą lub heterozygotą. Gen czerni jest recesywny, dlatego może on istnieć, nie dając o sobie znać w fenotypie. Czaprakowa suka po Belli może dać czarne szczenięta pokryta psem również heterozygotycznym, niekoniecznie czarnym. I jest to los na loterii, że szczenię dostanie geny czerni i od ojca, i od matki. Zajrzyj do podręczników biologii - to nie jest żadna, czarna magia, a średnia statystyczna jest tylko możliwością a nie pewnikiem. To, że po czaprakach prawie się nie zdarza, żadne czarne szczenię, to nie dlatego, że tak są ubarwione, tylko dlatego, że przez lata selekcji prawie wszystkie zostały homozygotami i nie niosą genu czerni. W ten sam sposób wyrugowano z puli genowej ON, gen czerni dominujący ( bo taki też był i tylko w Rosji zdarzają się jeszcze czarne owczarki z takim genem). To tak w skrócie o tym, że wcale czarne nie musiały się rodzić w każdym miocie. Mało tego. Z pary Abigeyl i Czaka, nigdy nie mogły się urodzić czarne szczenięta, jeśli tylko jedno z nich było heterozygotą, bo nawet, jeśli szczenię odziedziczyło czarny gen, to tylko jeden i siłą rzeczy nie mogło być czarne, niosąc jeden gen recesywny czerni. Natomiast to szczenię, które ten gen dostało, w połączeniu z drugą heterozygotą, którą z pewnością był Natan, dało czarne szczenię. Aron dostał przypadkiem od ojca jeden gen czerni i od matki również, i stał się homozygotą z dwoma czarnymi, recesywnymi genami, które dały jego czarne umaszczenie.
Czy teraz jest jasne, dlaczego z pary Czak i Abi nie było żadnego czarnego szczeniaka, a po ich córce Belli, tak?

Co do drugiego "zagadnienia", to po pierwsze, czepiając się rodowodu Arona, tym samym czepiasz się Wolanda, choć ja tego tak nie nazwałam. Myślę, że tymczasem, możesz się zwrócić do Sylwii Łozowskiej, właścicielki Natana Wilcze Serce, która kryła nim Bellę i jako wytrawny hodowca, musiała wiedzieć, co kryje: widzieć rodowody, badania, znać przydomek, oraz uzasadnienie jego braku. Nie podejrzewam, żeby kryła coś "na lewo", tym bardziej, że Aronem też niedawno kryła swoje trzy suki bezstresowo. Z rodowodu wnioskuję, że krycie Belli Natanem, odbywało się pod patronatem PKPR i Bella była tam zarejestrowana. Co się działo przedtem, niestety, nie mam pojęcia, bo nie jestem Duchem Świętym. Ale spróbuję tego dociec.

Do "Rivii" - tak, jesteś dosyć słaba w tych zasadach a wystarczy przeczytać. ( W uszach, też ;-))
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 22 sie 2012, 08:27

wow widzę że Pani dała mi pełna odpowiedź ;)ja tylko z ciekawości ale widzę że trudno napisać dlaczego po DONach nagle rodzą się OSy jak to możliwe :)no ale trudno szanuje że ktoś nie chce zadawać sobie trudu na odpowiedź ...

pozdrawiam
Obrazek
Rivia
Avatar użytkownika
Mistrzyni Arcade
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Perła
Imię: Justyna
Lokalizacja: Zielonka
Dołączył(a): 17 lut 2011, 13:54

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post