Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez robak » 23 sie 2012, 12:13

No właśnie że nie jednej próbki.

Na podstawie kilku zarejestrowanych miotów tej pary.
Nigdy nie było bi colora.Ani przed narodzinami Belli,ani po... .

Ja też mam poglądowe zdjęcia...

http://magda71.webd.pl/ALBUMY/besta/sli ... BESTY.html


http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ?id=581703


A to miotowa siostra Abi -zresztą bardzo do niej kolorystycznie i eksterierowo podobna:

http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ?id=445907
robak
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: gosia
Wiek: 32
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:57

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 23 sie 2012, 12:31

Najpierw się przedstaw i uwiarygodnij informacje, bo rewelacji anonimów, nikt poważny nie bierze pod uwagę. Znów będzie gadania na 30 stron... A potem; "Oj, żartowałam", albo "przepraszam za pomyłkę", a w avatarze zostanie - "Guest"... i nigdzie, nikogo... ( "gosia" lat 25, może być Maurycym, lat 60 - tak jak "saganowski' - Sylwią :-))

To może inaczej zapytam, bo widzę, że kompletnie się nie orientujesz: Po czym można poznać, że w miocie pojawiła się recesywna heterozygota?

Bo o tym, jakie są szanse pojawienia się takiej, napisała wyczerpująco Marzena.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 23 sie 2012, 13:25

robak napisał(a):No właśnie że nie jednej próbki.

Na podstawie kilku zarejestrowanych miotów tej pary.
Nigdy nie było bi colora.Ani przed narodzinami Belli,ani po... .



Kilka zarejestrowanych miotów to jednak ciągle trochę mało. Statystyka mówi o PRAWDOPODOBIEŃSTWIE, a nie pewności, i żeby próbka była REPREZENTATYWNA trzeba by przeanalizować o wiele więcej miotów danej pary, a dodatkowo jeszcze ich potomstwo. Moim zdaniem, wyciąganie wniosków na podstawie nawet pięciu miotów jest zbyt pochopne.
To jest tak, jak w przypadku tzw. psów w typie rasy - 10 pokoleń może być fenotypowo toczka w toczkę do owczarka niemieckiego podobne, a w 11 pokoleniu urodzi się coś wyżłopodobnego, bo akurat ten gen się ujawni.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 23 sie 2012, 13:42

Oooo, nie musiałam długo szukać...(ani daleko :roftl:), właściwie to przypadek.
To Aida (ciotka Belli) ze swoją progeniturą: http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... y-pictures

Jej wnuczek (w górnym lewym rogu) jest typowym bi-colorem:
http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ?id=555885

Skąd ten bi-color po Aidzie, skoro nawet ze strony matki ( to po córce Aidy) są same czapraki do 9 pokolenia, (a może i dalej bo już nie sprawdzałam)?

Jeszcze coś, o czym "robak" nie wie. Nie zawsze heterozygota recesywna jest typowym bi-colorem.
Ostatnio edytowano 23 sie 2012, 13:46 przez Joan, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez robak » 23 sie 2012, 13:45

Joan to nie ja mam uwiarygadniać informację.

Każdy zainteresowany może przecież ustalić fakty sam.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że suka Bella została jako dorosła zarejestrowana i zatatuowana w PKPR.
Nie posiadała tatuażu, nikt nie uwiarygadniał jej pochodzenia.

Czak i Abi były psami hodowlanymi w ZOND (przed i po urodzeniu się Belli),miały wspólne potomstwa, w których nie było szczeniąt o umaszczeniu bi color ! A takie by być musiały !


Nie weszłam na forum aby z Tobą wdawać się w bezzasadne dyskusje.
Bo nie o to chodzi...ja przedstawiłam fakty.Każdy może je zweryfikować !

Nie doczekam się jak widzę na rodowód o który prosiłam... . A zawsze tak dużo wiesz... .

Szkoda,że dla Ciebie ważniejsze Joan jest ustalanie danych personalnych piszącej osoby, niż weryfikacja danych z rodowodu własnego psa...


Tym bardziej,że jak pisałam każdy zainteresowany może się zapoznać z zasadą przyjęcia Belli do PKPR,nadania jej nr.tatuażu jak i przypisania do konkretnych rodziców.



Myślę jednak ,że każdy kupujący psa z Bellą w rodowodzie powinien być poinformowany na jakiej zasadzie stała się rodowodowym psem... .

To tyle w tym temacie.

-- 23 sie 2012, o 14:49 --

http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... ?id=555885

Nie jest bi colorem,większość szczeniąt (czapraków) w jego wieku tak właśnie wygląda.

-- 23 sie 2012, o 14:53 --

Marzena ja się z tym zgadzam.Tylko widzisz...jakoś tutaj ujawniło się w niezarejestrowanym miocie,gdzie nie możemy być pewni rodziców Belli. Żadna organizacja nie wystawiła jej dokumentu pochodzenia... .Dopiero PKPR.
Za dużo niejasności,o wiele za dużo... .
robak
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: gosia
Wiek: 32
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:57

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 23 sie 2012, 13:57

A wiesz, że ja mam maile i niektóre rozmowy (nagrane), które można by nazwać szantażem, czy o tym już nie pomyślałaś?

Wolałabym zrobić testy DNA , niż "bawić się" z Tobą ... ale... kto wie... ;-)

Chcesz mnie dalej ciągnąć za język?

P.S. Dla mnie, Aron może mieć w rodowodzie i niedźwiedzia, i kaczkę, i bizona. Jest mi to absolutnie obojętne...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez robak » 23 sie 2012, 16:27

I tu się zgadzamy , kompletnie nie interesuje mnie pochodzenie Twojego psa.

Interesuje mnie pochodzenie BELLI i mam nadzieję, że wyrażam się jasno od samego początku wypowiedzi w tym wątku.
To,że wyszukujesz teorii spiskowych i stale podpierasz się ,,cudownością '' Wolanda,to Twój problem.

Twoje pierwsze zdanie pozostawię bez komentarza, bo co mam odpowiedzieć ... brak jakiegokolwiek sensu.
Jeżeli ktoś Ciebie szantażuje, to są odpowiednie władze które się tym zajmują.To tam szukaj pomocy.

My tu rozmawiamy o pochodzeniu owczarków, a nie Twoich problemach osobistych.

Co do testów DNA...komu zrobisz ?
robak
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: gosia
Wiek: 32
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:57

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 23 sie 2012, 19:17

To, że Ty kompletnie nie masz pojęcia o genetyce, zajmując się hodowlą, to jest jedno. Akurat te argumenty, są zupełnie chybione. Drugą sprawą jest to, co cytuję niżej:
Joan napisał(a):Co do właścicielki Czaka i Abigail, chętnie z nią skonsultuję moją wiedzę, a nawet porównam DNA psów pochodzących z pewnością ( ;-)) od jej pary, z DNA chociażby Arona, z ciekawości skąd się naprawdę wziął taki pies (wyjątkowy) jak Woland. ;-). Skoro testy DNA wykazały, że Hanno von der Wienerau nie jest ojcem Leif'a von der Noriswand, to widać wszystko i wszędzie jest możliwe... :nea:

To napisałam w moim pierwszym poście na ten konkretny temat, nie pamiętasz? Problem polega nie na tym, kogo Aron ma w rodowodzie, tylko na tym, kto się tego dopuścił, jeśli Twoje sugestie okazałyby się prawdziwe. Weryfikacja tych danych może być interesująca...
Teorie spiskowe, to nie tutaj, ten temat jest co najmniej błahy w swoim mikroskopijnym kalibrze, aczkolwiek nieuczciwość i intryganctwo, słusznych rozmiarów.

Co do Wolanda, to ani to moja wina, ani zasługa, ( a już w żadnym wypadku - problem ) że trafił mi się fajny pies.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez robak » 24 sie 2012, 10:33

Za małą masz wiedzę aby coś konstruktywnego wniosła do tematu.
Niestety, znowu nie trafias, hodowli nie posiadam. Natomiast co do genetyki i dziedziczności koloru , z Tobą nie będę dyskutować.

Prosiłam o rodowód psa w kilku pokoleniach mającego same czapraki a będącego bi colorem i co ?

Nie potrafisz na poparcie swoich teorii podać choć jednego faktu, a wymądrzasz się w każdym temacie.

Twój Woland jak pisałam kompletnie mnie nie interesuje.

Owczarek Niemiecki to pies użytkowy, jeżeli na poparcie swoich racji co do jego jakości przedstawisz wykonane u specjalisty wyniki badań bioder i łokci,oceny psychiki i wyszkolenia oraz jakość potomstwa to wtedy będziesz miała się czym chwalić.
Chociaż mnie psy o takim pochodzeniu w ogóle nie interesują.Ale jak pisałam ,o gustach się nie dyskutuje.

I badania DNA, co do pochodzenia też by się przydały !

Może nie jego,ale Czaka,Abi i Belli... .
robak
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: gosia
Wiek: 32
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:57

Re: Owczarek Staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 24 sie 2012, 16:03

http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/ ... 8f2ff34d10
Masz tu mądrzejszych ode mnie, zademonstruj swoją "wielką wiedzę", może oni się od Ciebie czegoś nowego nauczą. ;-)

Proponuję zrobić dochodzenie w hodowlach owczarków krótkowłosych, gdzie sporadycznie rodzą się długowłose. To jest dopiero przekręt!!! :roftl:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post