Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 24 cze 2013, 22:12

Ja nie uczestniczyłam w takim szkoleniu.Widuję,bo się odbywa niedaleko miejsca zamieszkania.
Tam właśnie takie maluchy są drażnione,one piszczą zestresowane,próbują uciekać,szarpią się-masakra.Przy tym nawet SIAD nie potrafią,bo właściciele kupili sobie ONka do obrony,a pojęcia nie mają o psiej psychice,potrzebach,podstawowym szkoleniu i o tym jak uczy się pies.
Potem taka paniusia jedzie na butach za dorosłym już psem ,bo pies ten usiłuje rzucić się (jak został nauczony w szczenięctwie)na przebiegającego człowieka uprawiającego jogging.
Albo atakuje kolegów dziecka biegających po ogrodzie,po czym jest karany,zamykany w kojcu i problem się pogłębia.
Właściciel jest dumny i wszystkim pokazuje jaki to jest pies obronny.
A prawda jest taka,że jak już ktoś decyduje się zaatakować człowieka z owczarkiem to na pewno jest na to przygotowany.

Tresura,która jest pokazana na filmikach sprawdza się w szkoleniu psów służbowych,patrolowych,do rozganiania tłumów.
Dlaczego nie zdecydowałeś się na IPO?
Widziałam na stronce,że mają takie szkolenie?
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 24 cze 2013, 23:07

oby w Polsce zmiany nie poszły w tę stronę...
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 25 cze 2013, 01:59

Panie Szymonie - praca pozorantow pozostawia wiele do zyczenia. W tym klipie z obrony przed sklepem - pies nie potrafi usiasc na komende bez przewodniczki przyciskajacej mu zad, pies uczony jest reagowania na kazdy nagly ruch pozorantow, nawet co jest pokazane na koncu filmu, na ich ucieczke w inna strone bez prowokowania ataku! Prawda jest taka, ze tak szkolone psy sa niebezpieczne bo pozwala im sie atakowac osoby, ktore wykazuja nagle ruchy - a w sytuacji prawdziwego zagrozenia przeciez i tak nikt nie biegnie na nas z krzykiem i wymachujac tak rekami i nogami. W istocie na zeby psa narazamy przypadkowych ludzi a nie bandytow.
Moze nie jest pan tego w stanie uchwycic ale ta 6 mies suczka nie jest pewna siebie. Niepokoi mnie to, ze na tego typu 'szkolenie' ktos zapisal sie z bulterierem - ktory zreszta bardziej niz 'obrona' zainteresowany jest usmierceniem tej mlodej owczarki.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kaisa
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Wiek: 37
Lokalizacja: Canada/ NZ
Pochwały: 8
Dołączył(a): 08 mar 2013, 09:51

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 25 cze 2013, 04:07

Prawdą jest też, że użytki szkolone do służb bardzo wcześnie zapoznają się z watowanym kostiumem i od kiedy staną na czterech łapach już podążają za szmatą i szarpią, komendy dochodzą później, bo prawdopodobnie wychodzi się z założenia, że o popędy należy dbać i je rozbudzać. Różnica między psem twardym - popędliwym a tym mniej twardym i mniej popędliwym, jest taka, że to, co trzeba zazwyczaj sztucznie rozbudzać u większości psów, u psa twardego trzeba wyciszać i ukierunkować. Taki pies nie będzie się zastanawiał co ma robić i nie będzie szukał wsparcia u przewodnika, nawet jak ma trzy miesiące. Pierwszą komendą którą Edgar poznał to była komenda "puść". Dlatego, kiedy ktoś zechce się głupio bawić z Edkiem, nawet jak potrzaskają szelki i on go dopadnie, nie zrobi z niego tatara. Dopóki nie jest bezwzględnie posłuszny, nigdy nie będzie w ten sposób szkolony.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 25 cze 2013, 08:04

Psy szkolone do służb nie znają w ogóle komendy "puść". One mają zaatakować i trzymać do momentu odciągnięcia przez przewodnika.

Ale to jest służba. Życie codzienne winno rządzić się własnymi prawami. I w życiu codziennym o wiele ważniejsze jest spokojne, bezkonfliktowe, zrównoważone zachowanie się mojego psa, niż hipotetyczna mnie obrona.

I nikt, ale to nikt mnie nie przekona, że z psem szczutym na człowieka od szczeniaka można spokojnie wejść w grupę rozbieganych, machających rękami, krzyczących dzieci.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 25 cze 2013, 09:20

Kiedy w ZKwP szkoliło się psy na PO a nie IPO, program był trochę inny i mimo niektórych, wyklętych dzisiaj metod ( a i częściowo efektów), komenda "puść" była używana. Mój szkolony pies nie był agresywnym bandytą i spokojnie chodziłam z nim wszędzie - nigdy, niczego źle nie zinterpretował.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 cze 2013, 09:28

Za moich czasów w ZKwP do PO dopuszczalo sie dojrzale emocjonalnie psy, po zaliczonym egzaminie PT. nie szczeniaki.
W tej chwili zalewa nas obronomania - oferty szkolenia do tzw obrony cywilnej, rozbudzanie agresji ze strachu u bardzo mlodych, niedojrzałych psów. To w nas jest agresja - ludzie ciesza się, gdy ich pies miota się w stronę drugiego czlowieka. Sa takie kraje, gdzie dzieci wciela się do armii - niech umieraja za dorosłych. Niech szesciomiesięczny psi podrostek miota się na ludzi - ku radości wlasciciela psa i szkółki, choc oboje cieszą się z różnych powodów.
Gdyby przywrocic walki gladiatorów, walki na śmierć - też znależliby sie chętni płacenia za widowisko. Zarażanie wlasną agresją zwierzęcia jest dla mnie niegodne człowieka.

Zofia Mrzewińska

Autor postu otrzymał pochwałę
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 25 cze 2013, 10:53

Zofia napisał(a):Za moich czasów w ZKwP do PO dopuszczalo sie dojrzale emocjonalnie psy, po zaliczonym egzaminie PT. nie szczeniaki.
W tej chwili zalewa nas obronomania - oferty szkolenia do tzw obrony cywilnej, rozbudzanie agresji ze strachu u bardzo mlodych, niedojrzałych psów.
Zofia Mrzewińska

I tu jest pies pogrzebany.Taki treser bierze wszystkie psy dla kasy,nie patrzy na to,że szczeniak jest wycofany,strachliwy i raczej przydałaby mu się dobry socjal niż ta "obrona".Swoją drogą pewnie taki nie ma pojęcia o psich charakterach.
Mi się serce krajało jak te małe owczarki z przerażeniem i piskiem próbowały uciec z placu,facet latał,uderzał je szmatą,wymachiwał nogami,krzyczał.
Właściciel szczuł,popychał szczęśliwy jaki to mały odważny,bo szczeka :mur:
I ten treser,który mówi do mnie głaskając Aichę(a ona się cieszy,bo są mizianki i ludzie),że ja ją marnuję,bo ona ma agresję w oczach tylko trzeba ją wyzwolić :mur::roftl:
Posłuszeństwo nawet o.k.Brak motywowania psa,raczej tradycyjne metody,ale niech będzie.
Ale ta "obrona" podpada mi pod art.78 Kodeksu Wykroczeń

Rozdział X Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia
Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne,podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.
Komentarz:
http://books.google.pl/books?id=tNUBhltB_VkC&pg=PA270&lpg=PA270&dq=art.78+kodeksu+wykrocze%C5%84+komentarz&source=bl&ots=lfV_0sssKX&sig=Ywf0_BMClbh26928YQykaZQ67kI&hl=pl&sa=X&ei=HGjJUb2uHoKv4ATH9oHwAQ&ved=0CCoQ6AEwAA#v=onepage&q=art.78%20kodeksu%20wykrocze%C5%84%20komentarz&f=false
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 25 cze 2013, 14:33

Zofia napisał(a):Za moich czasów w ZKwP do PO dopuszczalo sie dojrzale emocjonalnie psy, po zaliczonym egzaminie PT. nie szczeniaki.
W tej chwili zalewa nas obronomania - oferty szkolenia do tzw obrony cywilnej, rozbudzanie agresji ze strachu u bardzo mlodych, niedojrzałych psów. To w nas jest agresja - ludzie ciesza się, gdy ich pies miota się w stronę drugiego czlowieka. Sa takie kraje, gdzie dzieci wciela się do armii - niech umieraja za dorosłych. Niech szesciomiesięczny psi podrostek miota się na ludzi - ku radości wlasciciela psa i szkółki, choc oboje cieszą się z różnych powodów.
Gdyby przywrocic walki gladiatorów, walki na śmierć - też znależliby sie chętni płacenia za widowisko. Zarażanie wlasną agresją zwierzęcia jest dla mnie niegodne człowieka.

Zofia Mrzewińska

Otóż to. Dzisiaj, dla uzyskania lepszych efektów zaczyna się wydobywanie z psa niektórych popędów od szczenięcia właśnie w sporcie. A już uczenie agresji metodą stawiania psa na stole, dla mnie jest pastwieniem się nad zwierzakiem.

Ja też słyszałam, że "zmarnowałam" Edka bo z uporem maniaka przerabiam go "na misia". Gdybym wychowywała go metodami "na sportowca", z pewnością przy egzekwowaniu swojej woli wyskoczyłby do mnie z zębami, przed czym mnie usilnie przestrzegano. To nie jest pies z którego bezkarnie można wydobywać agresję a potem awersją przywoływać do porządku. Ja się z nim bić nie zamierzam. Myślę też, że problemy z tymi nielicznymi egzemplarzami, które później trudno sobie podporządkować, właśnie stąd się biorą, tylko głośno się tego nie mówi.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 26 cze 2013, 08:06

Ja, zwłaszcza pod koniec klipu widzę zmęczone zwierzę. A mimo to trening trwa dalej.

W połowie suczka wcale , ale to wcale nie chce brać ochraniacza do pyska, i wydaje mi się że wciśnięto jej go na siłę.

I owszem, pies, który pewnie zdezorientowany, zwraca się zębami w stronę ręki przewodnika (to kąśnięcie) to pies kiepsko na lekcji poprowadzony....

Brakło mi też momentu, gdy pies się mógł nacieszyć zdobyczą, i umocnić w przekonaniu, że wygrał. Niby zerwał gryzak, ale tu znowu coś go atakuje.


Z perspektywy psa, myślę, że czuł się on niedoświadczony, osaczony, i przegrany. A przez to zde ner wo wa ny.
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post