Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 26 cze 2013, 11:16

CanisFamiliaris napisał(a):Brakło mi też momentu, gdy pies się mógł nacieszyć zdobyczą, i umocnić w przekonaniu, że wygrał. Niby zerwał gryzak, ale tu znowu coś go atakuje.

Bo to tresura ucząca gryzienia człowieka :przerażenie:.Żeby pies czuł się wygrany musiałby położyć i pociągać po placu tego pozoranta jak rękaw czego mu serdecznie życzę :lool:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 26 cze 2013, 11:21

14ruda napisał(a):Bo to tresura ucząca gryzienia człowieka :przerażenie:.Żeby pies czuł się wygrany musiałby położyć i pociągać po placu tego pozoranta jak rękaw czego mu serdecznie życzę :lool:



Jedna głupia myśl mi się nasunęła :lool:po co zaczynać naukę gryzienia od razu na chłopie który waży ze 100 kg :lool:nie można by od jakiegoś mniejszego modelu? :roftl:który da się przewrócić i pociorać :roftl:

Jak dla mnie :mur:
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez francc » 03 sie 2013, 12:21

Witam
zna ktoś tą hodowlę ?
http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-ow ... 37093.html
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Paweł
Wiek: 36
Lokalizacja: POLSKA
Dołączył(a): 31 mar 2012, 10:44

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez hasimek » 07 sie 2015, 22:22

Ta wypowiedź pokazuje jacy ograniczeni światopoglądowo ludzie się tu wypowiadają i niedowidzący do tego:
"Niepokoi mnie to, ze na tego typu 'szkolenie' ktos zapisal sie z bulterierem - ktory zreszta bardziej niz 'obrona' zainteresowany jest usmierceniem tej mlodej owczarki."

To jest moja suka która nie wiem w którym miejscu na filmie jest zainteresowana uśmierceniem małej! Skupiona jest na pozorancie! Od szczeniaka była wychowana tak że wszyscy i wszystko jest przyjacielem, a na szkolenie poszła żeby wiedziała że jednak człowiek może zrobić krzywdę i przy konkretnej komendzie ma się skupić na ewentualnym zagrożeniu (typu żul, dzisiejsza sympatyczna młodzież będąca na wspomagaczach itp.) co nie znaczy że od razu się rzuca tylko obserwuje i czeka na dalsze wskazówki. Nadal może chodzić luzem w tłumie ludzi i innych zwierząt i wcale niczego nie morduje. Ta sunia na szkolenie poszła w wieku ponad 3 lat, później kupiłam drugą i chodziła już jako 3 mieś szczenię pobawić się szmatką, jednocześnie obserwowała co robią inne psy, teraz aktualnie ma dwa lata i również jest zrównoważonym psem. A dlaczego? Bo od dzieciaka miały odpowiedni socjal, nauczone są obserwacji i czytania ludzkiej (również innych gatunków) mowy ciała, gestów itp.

Co do szkolenia tego czy jakiegokolwiek innego oglądajcie filmik z otwartym umysłem a nie od razu z nastawieniem że to jest dobre albo złe, obejrzyjcie go 10 albo nawet 100 razy i może dopiero wtedy zrozumiecie.
Suczka na filmie nie jest wystraszona co pokazuje jej mowa ciała (co najbardziej widać to podniesiony ogon, uszy, reszty nie chce mi się opisywać).
Szkolenie wygląda jak wygląda bo jest to obrona użytkowa a nie sportowa gdzie piesek złapie rękaw i jest zadowolony. Ciekawe czy bylibyście zadowoleni gdyby wasz piesek, kiedy by was ktoś zaatakował, zerwał z napastnika (nawet pies nie szkolony może to zrobić w obronie swojego właściciela) kawałek ciucha i radośnie go memłał a was zaciągnięto by w krzaki i poturbowano jeśli nie gorzej, lub też ta sama sytuacja i nie szkolony pies w obronie atakuje ale w amoku i emocjach zapomina lub jak duża część psów nie wie co to komenda puść, zostaw itp.

Nie komentujcie czegoś na czym się nie znacie lub widzieliście jak ktoś robił to źle i już uważacie że każdy tak robi, są szkoleniowcy i pseudo szkoleniowcy! Szlag mnie trafia jak czytam takie rzeczy i to nie ważne w jakiej dziedzinie!!! I nie oceniajcie na podstawie krótkiego filmiku bo to nie oddaje rzeczywistości.

Mam nadzieję że to da troszkę do myślenia i zmobilizuje wcześniej wypowiadających się laików do poszerzenia wiedzy.
hasimek
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Hania
Wiek: 31
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 07 sie 2015, 21:36

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 07 sie 2015, 23:17

Prezentowanych tu filmów w żaden sposób nie da się obronić.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 08 sie 2015, 08:10

hasimek napisał(a):
Nie komentujcie czegoś na czym się nie znacie lub widzieliście jak ktoś robił to źle i już uważacie że każdy tak robi, są szkoleniowcy i pseudo szkoleniowcy! Szlag mnie trafia jak czytam takie rzeczy i to nie ważne w jakiej dziedzinie!!! I nie oceniajcie na podstawie krótkiego filmiku bo to nie oddaje rzeczywistości.

Mam nadzieję że to da troszkę do myślenia i zmobilizuje wcześniej wypowiadających się laików do poszerzenia wiedzy.


To proszę się nam przedstawić (z wyszczególnieniem oczywiście osiągnięć szkoleniowych, użytkowych itp.), tak, żebyśmy my, laicy, wiedzieli, że mamy do czynienia z fachowcem i nie zaczynali niepotrzebnej dyskusji :-).

PS. Po co kręcić i wstawiać na fora filmiki, które nie oddają rzeczywistości, a potem się oburzać, że ktoś śmiał je skomentować nie po myśli autora?
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 10 sie 2015, 14:19

Szkoda że zainteresowana potrafi się tylko obrazić a nie potrafi przyjąć krytyki bo skoro tyle osób krytykuje w tym bardzo doświadczone osoby z olbrzymią wiedzą to znaczy że coś jest nie tak ;)
Obrazek
Masz fb? Wpadnij do Giffa :)
https://www.facebook.com/piesijegoczterylapy
Asiek1622
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Wiek: 27
Lokalizacja: Bielefeld
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 maja 2015, 16:51

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez hasimek » 10 sie 2015, 14:52

Da się obronić bo jeszcze raz powtórzę:
- nie widać tam żeby moja suka (bulterierka) chciała zamordować małą, jest skupiona na pozorancie
- mała suczka się nie boi (co pokazuje jej mowa ciała), to że wraca do właścicielki to tak jak wcześniej ktoś pisał szukanie wsparcia i potwierdzenie słuszności swojego działania

Jestem technikiem wet., widziałam już niejedno szkolenie (nie na filmiku tylko osobiście), mam na co dzień do czynienia z psami szkolonymi przez różne osoby (do jednych zepsutych partaniną nie da się podejść a inne dobrze zrobione można wygłaskać, przytulać i wcale nie rzucają się na wszystko co się rusza).

Filmiki robiła właścicielka suczki.
hasimek
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Hania
Wiek: 31
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 07 sie 2015, 21:36

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 10 sie 2015, 16:53

Ad 1 - bullterierka wyraźnie okazuje agresję przeniesioną
ad 2 - pies, który się nie boi, zachowuje się inaczej

Pani oczywiście może byc innego zdania.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Owczarki czarne i wilczaste lini DDR oraz staroniemiecki

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 10 sie 2015, 17:32

Dla mnie fakt że jest Pani technikiem weterynarii nie ma żadnego znaczenia (nie umniejszając tu wykształceniu w żaden sposób) bo akurat weterynarze o behawiorze zwierząt mają niewielkie pojęcie i są docelowo lekarzami ciała a nie duszy .
Jestem tego zdania co Pani Zofia .
Obrazek
Masz fb? Wpadnij do Giffa :)
https://www.facebook.com/piesijegoczterylapy
Asiek1622
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Wiek: 27
Lokalizacja: Bielefeld
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 maja 2015, 16:51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post