Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.

Paweł Markusek zaprasza na zjęcia teoretyczne ZLOT 2013

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 14 sie 2013, o 07:36

Pozwoliłem sobie wrzucic temat zajęć które ustalił Robert z Pawłem Markuskiem.

Na wstępie witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jak wiadomo, tegorocznym Gościem Zlotu będzie Pavel Markusek. Na wątku głównym jest już wprawdzie ramowy program zajęć jakie Pavel przeprowadzi w Krynicy Morskiej, jednakże dotąd organizatorzy nie podawali szczegółów w kwestii wykładu teoretycznego, którego wysłuchać mogą i na który zaproszeni są wszyscy uczestnicy Zlotu.
Uzupełniając ten brak, z upoważnienia Wojtka i pozostałych Organizatorów uprzejmie informuję, że zajęcia teoretyczne obejmować będą następujące zagadnienia:

I - Wstęp
a- dlaczego szkolimy psa?
b- podstawowe przyczyny szkolenia
c- wtórne przyczyny szkolenia
II - Filozofia i zasady szkolenia
III - Jak się uczą psy ?
A1- uczenie się nieasocjacyjne
a - habituacja
b - sensytyzacja
A2 - uczenie się asocjacyjne
a - uwarunkowania instrumentalne
- pozytywne wzmocnienie
- pozytywna kara
- negatywne wzmocnienie
- negatywna kara
b - uwarunkowania klasyczne
IV - Motywacja
V - Komunikacja
VI - Odpowiedzi na zgłoszone pytania i wątpliwości uczestników zajęć

Zapraszamy do aktywnego udziału :-) :-) :-)
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Re: Paweł Markusek zaprasza na zjęcia teoretyczne ZLOT 2013

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 sie 2013, o 11:38

Hmmm.... Czy mnie pokręciło, że kojarzy mi się taki program i terminy ze szkoleniem metodą "pozytywną"? :>
Do diabła no, pierwsze słyszę takie słowa jak w pkt A1 :>

-- 14 sie 2013, o 12:45 --

Ok, wysiliłam się i z telefonu pogooglowałam - no nie wygląda mi ta szkoła na proszenie na kolankach pieska żeby usiadł ;-). Trza napisać w głównym poście co nieco o tej osobie! A nie tak robić mi kawał :D.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 sie 2013, o 11:49

Aga, te terminy wywodzą się z psychologii i , tak z grubsza) są niczym innym jak przyzwyczajeniem (np. człowiek mieszkający przy torach kolejowych przestaje słyszeć przejeżdżające pociągi) i odwrażliwieniem (np. na kotecki :roftl: ) i leżą u podstaw nauki i wychowania psa (człowieka też ;-) )
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 sie 2013, o 12:14

Piszesz o tych terminach z pkt A1?
Zdecydowanie mam umysł ścisły...
Ale że co, jak pieseczek goni kotki to to jest pkt b), a jak nie goni bo z nimi spi to sytuacja z pkt a)?
A jak pieseczek widzi kotecka ale rozmyśla czy opłaci mu się wyrwać z komendy to jaki to je punkt? A kwadrat + b kwadrat = c kwadrat? :D ;-).
Eh eh eh :D.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 sie 2013, o 12:44

Aga i N napisał(a):Ok, wysiliłam się i z telefonu pogooglowałam - no nie wygląda mi ta szkoła na proszenie na kolankach pieska żeby usiadł ;-). Trza napisać w głównym poście co nieco o tej osobie! A nie tak robić mi kawał :D.

:roftl:

Aga, a widzisz mnie jak się zapisuję na semi praktyczne do kogoś, kto prosi pieseczka żeby usiadł, a piesek albo siada, albo nie? ;-)
:roftl:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 sie 2013, o 12:57

No nikt nie napisał kim jest ten Pan w pierwszym poście. I nie wytrzymałam i pogooglowałam zanim coś ktoś o tym Panu więcej napisał :). Reklama dzwignia handlu - wypadałoby parę zdań napisać a tak to... kto pyta, nie błądzi ;).
A nie wiedziałam że pracowałaś pod okiem w/w osoby, jestem na etapie zapamiętania imienia i nazwiska Twojego i Gosi pozoranta :D.
Eh... fajnie macie. Ja w tym roku mam jeszcze mniejsze szanse na przybycie niż w zeszłym. Ale cieszę się Waszym szczęściem że będziecie mieli super zlot. I jak zawsze Wasze niedoczekanie się przechodzi i na mnie....

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 sie 2013, o 18:42

Miałam przyjemność poznać pana Pavla Markuska osobiście, będąc z Torą na konsultacji w szkole, którą prowadzi pod Poznaniem. W mojej ocenie to bardzo kompetentny, komunikatywny, konkretny szkoleniowiec. Byłam bardzo zadowolona.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje