Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Pierwsze i kolejne zakupy dla szczeniaka :)

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 lip 2015, o 09:24

Ze swoich doświadczeń: szarpaki plotłam ze starych koszulek, bluz i nogawek od zużytych bawełnianych spodni piżamowych i dresowych, pluszaki-zakupowałam w ikei lub lumpeksach-sporo taniej. Wielkość zabawek dostosowywałam do rozmiaru psa.
Obróżkę mieliśmy jedną, dopóki z niej nie wyrósł, smyczkę też.
Nie korzystałam z linki,bo nie musiałam, mam i miałam psa przyklejonego do siebie i w pełni odwołalnego-nigdy nie zwiał i nie interesowali go inni ludzie, linka 10 metrów przydała mi się do szkolenia,ale bardzo krótko.
Za legowiska służyły i służą stare koce poskładane na cztery, położone jeden na drugim,żeby w doopkę było miękko.
Miski zwykłe, nie za duże, z rodzaju nie wywrotnych kupione w zoologu po 9 zł za sztukę.
Do tego masa piłek różnej wielkości, zabawek robionych z pudełek po jajkach, jogurtach-takich do stymulowania rozwoju i ciekawości świata(po zabawie lądowały w śmietniku w strzępach ;) ).
Klatki nie miałam i nie mam, pies podróżuje w bagażniku kombi oddzielony specjalną siatką,żeby było bezpieczniej dla nas i dla niego, w razie gdyby, nie daj boże, była stłuczka i żeby się nie czepiała policja.
To tyle z moich doświadczeń ze szczeniakami ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 3 lip 2015, o 11:00

Paulina K. napisał(a):a skąd bierzesz maluszka ?

Malucha biorę z hodowli Darkaro. Co prawda okazało się, że mała będzie długowłosa, ale po długiej rozmowie z towarzyszem małżonkiem doszliśmy do porozumienia w tej kwestii ;)
Klatkę miałam kiedyś dla Neri. Jak zachorowała na ZNT to mieliśmy istny Sajgon w domu, więc wet nakazał "klatkowanie" podczas naszej nieobecności, bo pozostawianie psa w mieszkaniu było dla niej niebezpieczne: jadła wszystko, co było w zasięgu pyska, a że ON mały nie jest, to i zasięg duży... Tak się później przyzwyczaiła do klatki, która w ciągu dnia (gdy byliśmy w domu) zawsze była otwarta, że sama chętnie do niej właziła, kiedy miała ochotę na odpoczynek. To był jej azyl, gdzie nikt jej nie przeszkadzał. Miała też drugie legowisko w salonie, ale na drzemki zawsze szła do sypialni ;) Po ok. 2,5 roku się uspokoiło i mogliśmy klatkę oddać (była wypożyczona od znajomego). W aucie podróżowała w "bagażniku" hatchbacka, co uwielbiała, więc raczej klatka nie będzie służyła do transportu :)
Miski chciałam kupić na stojaku regulowanym (sprawdziły się przy poprzednim psie) http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=459 tylko nie wiem czy pojemność 1,8l czy 2,8. Z doświadczenia wiem, że uniknę problemu tańcowania z miskami po całej kuchni, a i jak mała podrośnie, to będzie jej wychodniej :)
Co do Konga, czy chodzi o coś takiego: http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=2291 , http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=6782 ? Nie mam w tym rozeznania :)

Poza tym bardzo Wam wszystkim i każdemu z osobna dziękuję za opinie i porady :yahoo:
Sanszajn
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez anita » 3 lip 2015, o 11:46

ja nie kupowalabym poslania od razu dla duzego psa
zreszta do tej pory nie mam "prawdziwego" poslania, jakos mi nie leżały te kupne,
jak juz kilka razy pisalam mam materac dla dzieci z ikei obszyty pokrowcem na zamek i jeszcze zawiniety w polarek
miski mam ceramiczne, takie dla ludzi :)
w ogole wszystko staram sie kupowac z atestem dla ludzi :)
anita
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 3 lip 2015, o 11:59

Miski metalowe maja tę przewagę, że ich nie zbijesz, w przeciwieństwie do ceramicznych. Materacyk dla dziecka tez może być ok, ale nie mam aż tak dużego mieszkania, żeby robić psu mega legowisko :)

A co myślicie o FURminatorze http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=6181 ? Sprawdzi się przy długiej sierści? Zobaczyłam filmik i jestem pod wrażeniem :)
Sanszajn
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 3 lip 2015, o 13:07

Furminator jest naprawdę super, z tym że w praktyce nie tylko wyciąga podszerstek, ale i skraca sierść. Lunę tak w zeszły roku urządziłam, że do tej pory na pierwszy rzut oka można ją pomylić z krótkowłosym :lool:
Nyks
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 9 lip 2015, o 12:35

Dzięki za cenną uwagę nt. FURminatora. Zakupię dodatkowo zgrzebło do długiej sierści i mam jeszcze gumową rękawicę do czesania/masażu. Mam nadzieję, że jakoś opanujemy kudłatkę ;)

Michy kupię chyba 2,8L. Neri miała mniejsze, ale też dostawała mniejsze porcje jedzenia ze względu na chorobę.

Obecnie lista zakupów wygląda następująco:
- miski
- legowisko
- KONG PUPPY
- kość nylonowa
- smycz przepinana
- linka treningowa
- klatka kennelowa, o której pisała agnieszka86200
- FURminator- może mi ktoś podpowiedzieć od jakiego wieku można go używać, bo nie chcę od razu "ogolić" szczeniaka ;)
dodatkowo jakieś podkłady do nauki czystości itp.

Mam jeszcze pytanie: mieszkam blisko od lasu i chciałabym malucha zabezpieczyć czymś na pchły, kleszcze i inne robale. Jest jeszcze za mała na obrożę foresto, więc co będzie dla niej najlepsze?

:yahoo: :yahoo: :yahoo: Jedziemy po nią 8 sierpnia :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Będzie miała na imię Dharma. Jak Wam się podoba?
Sanszajn
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 9 lip 2015, o 16:37

Wg furmiator to jest Wam na już nie jest potrzebny...zwłaszcza jak mała będzie długowłosa.
Moja suka zaczęła linieć i tym furminatorem to akurat nic nie zrobię, dobre zgrzebło jest o wiele lepsze w tym przypadku. Tak samo na szczeniakowej sierści zbyt wiele nie zdziałasz. Tak mi się wydaje.. No i jak DONa to tnięcie sierści nie jest dobrym wyjściem...

Tak myślę, że brakuje Wam obroży czy szelek, nie wiem co będzie u Was wygodniejsze.
A czym mała będzie karmiona?lepiej też wcześniej jedzonko jej kupić.
Imię mi się bardzo podoba :ok:
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 9 lip 2015, o 16:52

Obrożę dla Dharmy już mam kupioną, a druga większa, podobnie jak smycz i reszta sprzętu jest robiona na zamówienie w zakładzie rymarskim ;) O karmie nie pisałam, bo to oczywista oczywistość :) Będę zamawiała na początku sierpnia, więc na pewno przyjedzie przed małą :lool:
Sanszajn
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 9 lip 2015, o 18:38

do listy adresówkę bym dodała :P
xxxkaluniaxxx
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 9 lip 2015, o 19:38

Dokładnie , adresówka musi być . Mi się podobają też dowody z SafePet :)
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje