Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Pierwsze i kolejne zakupy dla szczeniaka :)

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 2 lip 2015, o 10:18

Witajcie.
Mam nadzieję, że nie zdubluję tematu ;)
Za 6 tygodni w naszym domu pojawi się pewna mała bestyjka, a ponieważ ta, którą z żalem serca pożegnaliśmy miała prawie 9 lat, to minęło sporo czasu od jej pierwszych szczenięcych zakupów.
Szykując się do przyjęcia szczeniaka nie sposób nie zrobić zakupów, ale moje pytanie jest następujące: czy kupować rzeczy typu legowisko, miski typowo dla malucha, czy od razu z założeniem, że ten maluch za kilka miesięcy będzie już całkiem sporą owczarką ;)
A teraz kolejna sprawa: "dorosłe" obroże i smycze mam po Neri (niezniszczone, wyprane, więc chyba mogą zostać do czasu, aż mała będzie już duża?), kupiłam jedną małą obróżkę z regulacją, myślę, że na jakiś czas wystarczy, zamówiłam większą skórzaną, ale co dalej?
Jakie legowisko kupić, czy dla malucha, czy od razu większe? Nerula miała na początku mniejszy materacyk, ale i tak spała na owczej skórze ;) Później kupowałam jej od razu duże, ale trochę się zbijały, więc kupiłam solidny ponton ze zdejmowanym pokrowcem i wystarczył do końca. Mam także dylemat z miskami: myślałam o takich na regulowanym stojaku, ale jaką pojemność wybrać? Jaką smycz kupić na początek, żeby nie była od razu zjedzona, ale też można było spokojnie wyprowadzać malucha na spacer? Mam smycz automatyczną Flexi 3 albo 5m. Czy to wystarczy?
Do tego oczywiście zabawki... Doradzicie coś, co będzie bezpieczne i trwałe. Gryzak drewniany, welurowy, jutowy?
:pomocy: bo się gubię, a w sklepach wciskają co popadnie ;)
Sanszajn
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Re: Pierwsze i kolejne zakupy dla szczeniaka :)

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 2 lip 2015, o 10:49

Na Twoim miejscu kupiłabym tylko to, czego nie mam. I na pewno kupiłabym klatkę metalową.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 2 lip 2015, o 12:09

Ja odnośnie legowiska jeśli nie masz to kupiłabym od razu dla dorosłego psa .
Dobrej jakości legowisko zwykle trochę kosztuje i bez sensu jest wydawać dwa razy kasę na to samo .
Mi się okropnie podoba to :
http://hunny.pl/sklep/mofi-legowisko-dla-psa-opuncja
choć trochę kosztuje ;)
Najlepsze jest legowisko które ma wyciągany środek i zewnętrzne poduchy - nasze ma środek nieruchomy i po pierwszym praniu gąbka w środku się "złożyła" :( . Miski kupiłabym też dla dorosłego psiaka od razu , my mamy metalowe - na wodę ok 3l. na jedzonko mamy 0.7l . Jeśli masz "dorosłe" smycze i obroże to nic nie stoi na przeszkodzie żeby na sunię poczekały . A jeśli chodzi o sprzęt spacerowy dla malucha to obróżkę kupiłabym później ciutkę szerszą tak żeby się w szyję nie wpijała jak mała pociągnie . A może wybierzecie szelki ? ;)
Moim zdaniem flexi nie bardzo się nadaje do nauki chodzenia na smyczy bo uczy psiaka ciągnąć jak ten widzi coś ciekawego .
Odnośnie obroży czy szelek polecam sklepy hand made - ceny są praktycznie takie same jak w sklepach a można znaleźć ciekawe wzory i kupić określoną rzecz na wymiar . My lubimy te :
http://pawsitivedog.pl/
http://www.ohmypet.pl/OhMyDog/
http://furkidz.eu/
https://www.facebook.com/modnakoza?fref=ts
https://www.facebook.com/JagnieCraft?fref=ts

No generalnie jest tego full , wybór przeogromny .
Do gryzienia dla małej : Kong Puppy - zawsze się sprawdza , szarpaczki szmaciane myślę że też będą ok .
Z zabawek to jeszcze ostatnio zamówiliśmy gryzak Kong Squeeze , taki patyk - podobno nawet po przedziurawieniu piszczy niestety nie umiem powiedzieć czy jest w wersji dla maluchów :)
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 2 lip 2015, o 14:05

Moim zdaniem zamiast legowiska dobra jest klatka kennelowa z miękkim posłankiem w środku. Przy szczeniaku, zwłaszcza w okresie zmiany zębów, bardzo przydaje się też kong - z tym że ja bym nie kupowała wersji puppy, a od razu normalną i w "ostatecznym" rozmiarze, szczególnie dla owczarka (mój border z powodzeniem memła sobie czerwoną M - kę). Co do smyczy, to flexi nie nadaje się dla szczeniaka, który jeszcze nie umie chodzić na smyczy i wracać na zawołanie (może się to okazać wręcz niebezpieczne np. nie zdążysz zablokować smyczy, szczeniak wpadnie pod samochód, o nauce nieciągnięcia nie wspominając). Fajne dla malucha są szarpaki plecione z polaru (miękkie, ale wytrzymałe). Miski kupiłabym od razu duże, w pewnym wieku szczeniak dostaje nawet więcej karmy niż dorosły pies.
Nyks
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 2 lip 2015, o 15:57

Bardzo dziękuję za cenne rady :-)
O klatce myślę, ale nie wiem, czy taki mały lujek będzie chętnie w niej przebywał. Miski faktycznie kupię od razu duże, i zastanawiam się nad kongiem. Czytałam o nim gdzieś na forum i jeśli tyle osób je poleca, to pewnie też się zdecyduję :-) Jeśli chodzi o klatkę to jaki rozmiar będzie najlepszy dla ON i gdzie najlepiej kupić, bo trochę tego jest, a zależy mi na jakości i cenie? Gryzaki mam zamówione: welurowy i z juty z uszami.
Sanszajn
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania

Nieprzeczytany postprzez agnieszka86200 » 2 lip 2015, o 18:55

Moja sunia chętnie przebywa w klatce. Często sama do niej wchodzi i czeka na jedzenie :) zwłaszcza na suszone żwacze hehe
Ja mam taką klatkę http://sklep.canifel.pl/icrate-klatka-d ... -84cm.html - jest bardzo duża, więc nawet dorosły pies się spokojnie zmieści i ma dodatkową kratkę aby szczeniakowi zmniejszyć na początek powierzchnię. Ale jeżeli w przyszłości ma służyć w aucie lub na wyjazdy, to polecam mniejszą. Możesz poszukać w ogłoszeniach, czy ktoś nie sprzedaje używanej. Ja swoje obie klatki kupiłam od osób, które kupiły ale nie używały ( były jeszcze zapakowane z metkami i tańsze oczywiście ).
agnieszka86200
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 2 lip 2015, o 19:30

ja kupiłam klatkę na zooplus o największym rozmiarze wtedy była w promocji za 179 złotych a legowisko to od razu duże,ja mam z wyjmowaną poduchą.a skąd bierzesz maluszka ?
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 2 lip 2015, o 19:37

Nie polecam misek na stojaku, lepiej kupić dwie wolnostojące. Bez żadnych podwyższeń, metalowe.
Ja przerabiałam kilka szczeniaków i u żadnego żadna smycz nie była zniszczona przez szczeniaka, dlatego nie demonizowałabym.
To co konieczne to na pewno linka 10-20metrowa.
Jakieś gryzaki zajmujące psa. Zabawki nadające się do memłania. Piłkę na sznurku. Może jakieś szarpaki np. polarowe.
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 2 lip 2015, o 19:54

Klatka to dla psa tak jak buda - jego bezpieczna oaza w której może się wyciszyć i odpocząć . U nas nie było na początku miejsca na postawienie klatki i psisko przyzwyczaiło się do legowiska . Nasz jednak należy do spokojnych (w domu) psów więc odpoczywa na łóżeczku a my nie przeszkadzamy mu jak leży na swoim legowisku - ot , taka niepisana zasada . Podejrzewam że Twój psiak też spokojnie się do klatki przyzwyczai i będzie mu w niej dobrze ^^
Do Konga skłaniałabym się jednak do Puppy , z tego co widzę nie jest drogi a guma jest bardziej miękka do "ciumkania" ;) i lepiej się nadaje dla malucha bo dla dorosłego ONka kupiłabym raczej Konga z serii Extreme .
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 2 lip 2015, o 19:59

ooooooo mój ulubiony temat :D

ja mam klatkę z zooplusa tą http://www.zooplus.pl/shop/psy/transpor ... towe/32926 osobiście zadowolona z niej nie jestem :( jeżeli kiedykolwiek mi odwali i bd kupować następny kennel to raczej dołożę trochu i kupie lepszy, czarny :)

Ja tam wielbię michy na stojaku o takie http://www.petservice.pl/offers_img/big_214175481.jpg :P miałam krótki romans z taka michą http://o1.fbl.pl/fp1/201408/9E/8485841.jpg i nigdy więcej :roftl: w wyprawce mam podobna musze kupić inne :D

są szczeniaki i SZCZENIAKI :D mimo że często piszą że pierwszy sprzęt spacerowy trzeba spisać na straty, Kalusiowy w połowie nadal posiadam bo reszta poszła do innych szczeniaków :D tak samo legowisko, Kala nadal swoje pierwsze posiada :lool:

Flexi kontra szczeniak zdania są podzielone :D ja sobie życia bez automatu nie wyobrażam :roftl:
xxxkaluniaxxx
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje