Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Pies i kot

Nieprzeczytany postprzez marta1701 » 5 paź 2018, o 22:05

Witam wszystkich forumowiczów ;)
Jestem tutaj nowa wiec się przedstawię .
Mam na imię Marta i od 2 miesięcy jestem właścicielka DON który aktualnie ma 4 miesiące. Wabi się Legion i jest bardzo mądrym szybko uczącym się szczeniaczkiem.
Jest jednak jeden dość poważny problem , mianowicie mamy kota którego Legion uwielbia gnębić . Gania go nie pozwala mu wyjsc z pokoju dosłownie go prześladuje . Nie wiem już co mam robić . Próbowałam wszystkiego najpierw zaczęłam od nagradzania . Nagradzałam za każde podejście psa do kota bez afery , spokojne powąchanie itd skończyło się tym ze Legion zjadł kilka paczek przysmaków dostał rewolucji żołądkowej a kota jak ganiał tak ganiał :przerażenie: . Pomyślałam nie da się po dobroci to będzie kara , za każdy przejaw agresji . Jak tylko rozpoczynała się afera zabierałam psa i zamykałam na chwile w łazience . Guzik tez nic nie pomogło.
Jestem już załamana ta sytuacja , przygasza mi wszystkie piękne chwile które powinnismy na początku ze sobą przezywać .
Drodzy forumowicze czy ktoś z Was ma kota i psa pod jednym dachem i da mi nadzieje ze ta sytuacja w przyszłości się rozwiąże ? Proszę o wszystkie dobre rady .
marta1701
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Legion
Imię: Marta

Re: Pies i kot

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 7 paź 2018, o 16:15

Ja skupiłam się na tym by pies na widok kota wskakiwał na swoje miejsce i za to dostawał nagrody :) Na początku używałam rąk by przytrzymać łobuza na jego miejscu ale z czasem piesek sam udawał się na swoje posłanko i czekał na nagrode. Problem znika lub przynajmniej znacznie łagodnieje gdy kot kojarzy sie psu z przyjemnością :)

Autor postu otrzymał pochwałę
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 7

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje