Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Pies i suka - różnica

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 09 mar 2011, 19:16

Rio pochodzi z hodowli, w której są dwie dorosłe suki, bardzo dobrze się dogadują, ale jedna z nich jest szefem. Widziałam jak sobie warczała, a druga suka wtedy czołgała się przed nią, trwało to chwile i potem się bawiły jak gdyby nigdy nic.
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Re: Pies i suka - różnica

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 09 mar 2011, 20:17

Kochani. Żeby dyskusja była jeszcze ciekawsza, proponuję przeczytać ten fragment blogu Zofii Mrzewińskiej, o którym wspomniałem w pierwszym poście.

http://zofia-mrzewinska.blog.onet.pl/

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 65
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Pies i suka - różnica

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 10 mar 2011, 16:32

jakies dwa lata temu odwołałam Bruna od cieczkujacej suki,ale ostatnio przeszedł samego siebie,w bloku obok były o ile dobrze naliczyłam dwie cieczkujące suki,psy biegały jak ogłupiałe ale Bruno zainteresowany nie był,on miał jeden kierunek ,las,gdzie codziennie czekają tam na nas jeszcze dwie panie i jeden pan[barany Bruna :lol:]za to gdy jedna z tych sun cieczke zakonczyła ,''zakochał'' się w niej ,chocby nie wiem jak był zmęczony spac nie szedł,leżał non stop przy balkonie i wypatrywał czy aby nie wychodzi z klatki,gdy ją zobaczył momentalnie na równe nogi,gdy znikała z pola widzenia kładł się dalej i tak przez jakis czas,obecnie już jest odkochany,ale zachowanie to jest troszeczke dziwne.....czy do niego wszystko dociera z opóznieniem czy jak? :lol:
Nie wiem jak to jest miec sunie bo Bruno jest moim drugim psem....i co strwierdzic mogę....chłopaki to uparciuchy straszne :(
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Pies i suka - różnica

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 08 kwi 2011, 18:27

Mialam i psy, i suki. Na wlasnym przykladzie mam nastepujace wnioski (na przykladzie ON, bo Saba jest, ekhm, inna :D).

Suka - bardziej zainteresowana stadem, bardziej czujna jesli chodzi o zagrozenia z zewnatrz, bardziej przytulna, chetniej spedza czas w poblizu czlonkow stada, no i czystsza niz pies.

Pies - brudas, chetnie spedza czas w poblizu stada, ale tylko jesli jest mu z tym wygodnie (to znaczy, ze jesli jest za cieplo to pojdzie pod drzwi), czujny ale w domu i na podworku, na spacerach juz mniej, mniej przytulny, bardziej ustepliwy i cierpliwy, mniej glosny.
nebrot
Losowy avatar

Re: Pies i suka - różnica

Nieprzeczytany postprzez Majkowa » 08 kwi 2011, 18:46

z tym czystsza niż pies to się nie zgodzę :-P:-P
Majkowa
Losowy avatar

Re: Pies i suka - różnica

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 08 kwi 2011, 19:54

nebrot napisał(a):Pies - brudas, chetnie spedza czas w poblizu stada, ale tylko jesli jest mu z tym wygodnie (to znaczy, ze jesli jest za cieplo to pojdzie pod drzwi), czujny ale w domu i na podworku, na spacerach juz mniej, mniej przytulny, bardziej ustepliwy i cierpliwy, mniej glosny.


dokładnie opis pasuje do mojego dorastającego samca :)z małymi wyjątkami :)

nie powiedziałabym że jest brudas, lubi jak go wycieram po spacerku, a jak tego nie zrobię to zaraz sobie łapki liże. :D

I na spacerach też stróżuje, jak biegnie luzem, a ktoś idzie, wcześniej obszczekiwał, teraz patrzy na mnie i jak powiem "zostaw" to obojętność.
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Re: Pies i suka - różnica

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 08 kwi 2011, 20:34

Zgadzam się z tym,że różnica między suką,a psem jest spora.
Moja sunia jest jeszcze malutka,ale różnicę już widać, próbuje mnie brać podstępem- nie wiem może dlatego,że jest szczeniakiem,natomiast pies jest posłuszny i wiele rozumie. Chwilowo to pies nią rządzi,ale słyszałam,że jak podrośnie to podobna suka rządzi psem, czy to prawda?
Muszę ich tylko pilnować jak moja mała Daisy dostanie cieczki żeby nic z tego nie wynikło. :)
Karolina88
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post