Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Pies i suka - różnica

Postprzez donald1209 » 09 mar 2011, 08:35

Zofia Mrzewińska, bezdyskusyjny autorytet w sprawach kynologicznych, występująca na różnych psich forach pod nickiem Zofia, na swoim blogu na Onecie podniosła taki temat.
Czy psy i suki różnią się nazwijmy to charakterologicznie. Czy można zawsze w podobnej sytuacji oczekiwać takiego samego zachowania od suki jak od psa.
Cytuję:
"...Moim zdaniem nie - bo nasze kochane suczeńki są bez porównania mniej przewidywalne. Pies całym sobą mówi albo „tak, tak”, albo „nie, nie”. Suczka próbuje przechytrzyć - „ a może tak, a może nie?”..."

Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o wychowywanie psa.Ale z Luką trochę spraw przerobiliśmy i wiem, że suka jest taka jak pisze pani Zofia. Np jak odsyłam ją na miejsce a coś ją baaardzo interesuje, to idzie, ale pomału, ze spuszczoną głową, ogląda się, czy patrzę, na miejscu docelowym kręci się , patrzy na mnie, czy się przypadkiem nie rozmyśliłem, w końcu z głębokim westchnieniem kładzie się, ale całą sobą mówi: no dobra , już leżę, ale się uparł, tam takie ciekawe rzeczy a ja tu muszę leżeć...
Albo przywołanie od bardzo interesującego zapachu i nie idzie natychmiast to nagle zachce się jej siku albo coś ją zaswędzi i MUSI się podrapać.
Objawia się to szczególnie w okresie przedcieczkowym, tak jak teraz.
A Wy jakie macie spostrzeżenia w tym temacie?

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 65
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez Aga i N » 09 mar 2011, 08:55

odnośnie przywołania - z Nazgulem czasami jest to samo ale zazwyczaj pod koniec spaceru jak już wie że idziemy do domu :lol:czasami przyjdzie pooooowoooooliii i sobie stanie do zapięcia obok mnie a czasami: "znowu mnie wołają no to zobaczę co tam po drodze jest do mojej panci... o jaki piękny krzaczek do podlania... ooo ile zapachów (...a po chwili...) no już jestem no, chciałaś coś ode mnie?" :lol:sztuczka z podrapaniem też wchodzi w rachubę :lol:
z wysyłaniem na miejsce zależy od bodźca, wysyłam go do łazienki jak chowam mu przedmioty do szukania co uwielbia robić. pierwsze 3 razy leci do łazienki sprintem, a kolejne z 4 to ogląda się i zatrzymuje i muszę mu co chwilę mówić "źle" :Pza to z łazienki wypruwa na hasło "szukaj" z prędkością światła ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez Tomek » 09 mar 2011, 09:02

donald1209 napisał(a): Np jak odsyłam ją na miejsce a coś ją baaardzo interesuje, to idzie, ale pomału, ze spuszczoną głową, ogląda się, czy patrzę, na miejscu docelowym kręci się , patrzy na mnie, czy się przypadkiem nie rozmyśliłem, w końcu z głębokim westchnieniem kładzie się, ale całą sobą mówi: no dobra , już leżę, ale się uparł, tam takie ciekawe rzeczy a ja tu muszę leżeć...
Albo przywołanie od bardzo interesującego zapachu i nie idzie natychmiast to nagle zachce się jej siku albo coś ją zaswędzi i MUSI się podrapać.

Viggulcowi też zdarzają się takie dni, że np. odesłany z kanapy na posłanie, ogląda się kilkukrotnie w moim kierunku sprawdzając czy aby na pewno musi tam się udać. Albo podczas spaceru przywołany, nagle przypomina sobie że musi zrobić siusiu zanim do mnie podejdzie. Jak napisała Aga i N w innym wątku, co pies to charakter.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez Agnieszka » 09 mar 2011, 15:16

Bardzo ciekawy temat, podpisuje się pod powyższym ;)A Viggo pomimo, że próbuje czasem przeforsować swój aktualny "pomysł" ;)jest on typowym samcem, albo na tak albo na nie...z naciskiem na tak ;)
Agnieszka
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka
Wiek: 38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dołączył(a): 02 mar 2011, 14:28

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez KasiaMagdalena » 09 mar 2011, 18:52

Przy okazji powyższego tematu, to mi chodzą po głowie różne pytanka.

czy to prawda, że jak jest jedna suka i dwóch samców, to zaraz musi być wojna :?:

Jak radzić sobie z tym, że pies chce do suki, jeśli ta ma cieczkę. Już mnie ktoś nastraszył, że wtedy pies nie je, nie śpi, gryzie ściany, ucieka itd. itp. Czy to prawda, czy zależy od psa. Czy omijać takie suki z daleka :?::D
Raz Rio bawił się z tak suczką, świeżo po cieczce i wpadł w taką euforię, że nie mógł się uspokoić nawet w domu.
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez Aisance » 09 mar 2011, 18:57

Jak radzić sobie z tym, że pies chce do suki, jeśli ta ma cieczkę. Już mnie ktoś nastraszył, że wtedy pies nie je, nie śpi, gryzie ściany, ucieka itd.


Ja miałam psa i sukę. Pies, tak jak piszesz, nie jadł, wył nocami, gryzł wszystko co wpadło mu pod zęby i zachowywał się jak w amoku.
Pomogła sterylizacja suki.
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika
Wiek: 21
Lokalizacja: Września
Dołączył(a): 06 mar 2011, 00:13

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez KasiaMagdalena » 09 mar 2011, 19:01

Acha dzięki, to mnie pocieszyłaś ;)
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez Aisance » 09 mar 2011, 19:04

Nie wiem czy tak jest w każdym przypadku, ale wydaje mi się, że gdy pies czuje cieczkę to kieruje nim raczej instynkt i bardzo trudno nad nim zapanować szczególnie kiedy psy przebywają ze sobą 24h...
Gdy nie było cieczki, nie było problemu.
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika
Wiek: 21
Lokalizacja: Września
Dołączył(a): 06 mar 2011, 00:13

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez KasiaMagdalena » 09 mar 2011, 19:08

tak, to zrozumiałe jak psy są razem. Ja mam samego psa, ale mnóstwo suczek na osiedlu.
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Re: Pies i suka - różnica

Postprzez Aisance » 09 mar 2011, 19:10

A jak wygląda relacja między dwoma sukami?
Domyślam się, że jest łatwiejsza niż pomiędzy dwoma psami.
Sama mam teraz sukę i prawdopodobnie dołączy do niej druga.
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika
Wiek: 21
Lokalizacja: Września
Dołączył(a): 06 mar 2011, 00:13

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post