Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Pies przestraszył kobietę - właściciel zapłaci odszkodow

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 27 lip 2014, o 11:36

Zofia napisał(a): (...)

Przed dwoma tygodniami rozmawiałam z panią, ktorej pies, o gabarycie prawie basseta, dobiega do ludzi - puszczany luzem - i lapie zębami za ubranie. Pani jest przekonana, że zwierzątko samo z siebie zmądrzeje jak skończy dwa lata. Nie będzie tracić czasu ani pieniędzy na szkolenie.

To my - psiarze - w pierwszej kolejności jestesmy odpowiedzialni za niechęć ludzi do naszych zwierząt.

Zofia

Jak się tej pani poszczęści to pies ,,zmądrzeje" o wiele wcześniej. Nie chciałabym jednak widzieć jak ktoś takiego psa bezceremonialnie traktuje z buta albo gazem pieprzowym, nie wspominając już o wariatach z nożami.
Zgadzam się ze stwierdzeniem , że psiarz psiarzowi wrogiem.
Wadera, też się paliłam ze wstydu na początku niemal codziennie. Teraz już o wiele mniej.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 lip 2014, o 12:37

A my - Raszka i ja - właśnie wróciłyśmy z kolejnych zajęć z dziećmi. Widownia była nieliczna - nic dziwnego, wakacje, upał. Ale za to jedna z mam zainteresowała się możliwością przeprowadzenia podobnych zajęć w krakowskiej szkole po wakacjach. Zapewniłam, że przyjdziemy, nieodpłatnie oczywiscie, tylko pod warunkiem zabezpieczenia dojazdu i powrotu. Ano, ile jeszcze Raszka da radę, staramy się nakładać oświaty kaganiec...

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 lip 2014, o 19:10

Bardzo dzielne z Was Kobietki, przy tym upale to musiało być wyzwanie!

Aniu - my się palimy, ale walczymy, a co! Mój sąsiad z naprzeciwka - starszy człowiek - gdy pierwszy raz zobaczył Kafkę nieco się przestraszył, bo "taka czarna i duża". Gdybym wywaliła modnym - jak się okazuje - wśród sporej rzeszy owczarkarzy tekstem, że mój pies "starego mięsa nie je" pewnie teraz byśmy darli koty, a tak pan pyta jak mnie widzi dlaczego nie mam ze sobą psa :) Wstyd mi za niektórych psiarzy i bardzo przykro, że potem w razie wpadki oberwie mi się i za nich. Dlatego czasem za bardzo się spinam, bojąc się, że Kafka "coś odwali". Na szczęście jesteśmy chyba na dobrej drodze... :on:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 28 lip 2014, o 16:25

Problem polega na tym, że większość psów ma pełnić rolę maskotki. A maskotek się nie szkoli. Jak sprawiają problemy "on tak ma" i tyle. Z drugiej jednak strony ludzie coraz bardziej odcinają się od przyrody, to i tych najbliższych nam stworzeń nie rozumieją. A choćby dzieci - instynktownie lgną do psów. Jednak jak dla mnie dochodzi już do patologicznych sytuacji, zwłaszcza na nowiuteńkich osiedlach...
Kilka lat temu, była własnie taka patologiczna sytuacja, gdy "apartamenty" wybudowały się na podkrakowskiej wsi. Wspólnota podała do sądu starszego człowieka, który całe życie na tej wsi miał kury. I kazała kury zlikwidowac, bo kogut pieje równo ze wschodem. No litości! Lidzie kupili "apartamenty" na wsi i kogut piejący im przeszkadzał? Równie patologiczna sytuacja ma miejsce na wsi u mojej koleżanki - sąsiadom przeszkadza, że pies szczeka. No szczeka - jak ktoś do furtki podchodzi, i takie tam sytuacje, w których pies szczeka! Nie wyje cały dzień, po prostu pilnuje. I ludziom na wsi tak to przeszkadza, że już kilka razy ktoś na ogród mięso wrzucił! z nie wiadomo czym.

U mnie w bloku tylko ja mam psa cięższego niż 10 kilo - a tak to na każdym pietrze są psy. Jest tylko jedna różnica - każde z tych pimpków przy wyjścu zza drzwi drze ryja i w dodatku łazi bez smyczy. Już raz chciałam zrobić manifest - bo co to za rasizm? Przepisy są dla wszystkich.

Wszędzie ludziom wszystko przeszkadza, na wsi, w mieście, na przedmieściach.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 28 lip 2014, o 17:02

Wadera napisał(a):(...)
Aniu - my się palimy, ale walczymy, a co!

My też walczymy. O nasze dobre imię i sympatię bliźnich. Codziennie. :lool:

Wadera napisał(a):Mój sąsiad z naprzeciwka - starszy człowiek - gdy pierwszy raz zobaczył Kafkę nieco się przestraszył, bo "taka czarna i duża". Gdybym wywaliła modnym - jak się okazuje - wśród sporej rzeszy owczarkarzy tekstem, że mój pies "starego mięsa nie je" pewnie teraz byśmy darli koty, a tak pan pyta jak mnie widzi dlaczego nie mam ze sobą psa :)

Też mnie pytają o psa jak idę gdzieś sama. Bardzo to miłe. Warto dobrze żyć z sąsiadami i warto zadbać o to, żeby pies był traktowany przyjaźnie. Nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć...

Wadera napisał(a):Wstyd mi za niektórych psiarzy i bardzo przykro, że potem w razie wpadki oberwie mi się i za nich. (...)

Ja niezmordowanie tłumaczę sąsiadkom/psiarom, że jak jedna zostawi g... na naszym osiedlowym trawniku, to na wszystkie nasze psy będą się sąsiedzi krzywo patrzeć, że jak jeden pinczerek będzie spuszczany z smyczy i gryzł ludzi, to też będziemy miały problem, że jak się daje psu szczekać w niedzielę o 7 rano przed oknami, to nam zabronią już w ogóle chodzić po osiedlu. A one uparcie wychodzą na ,,spacer", siadają na krawężniku przed blokiem i pozwalają się piesiom obszczekiwać właśnie rano w dzień wolny. Aż mi się chce coś im na łby pozrzucać. Sama im bym wlepiła mandat. Bo to już nie chodzi o to, że pies szczeka, tylko o to, że się kreuje sytuacje (z głupoty albo złośliwości, uparcie), w której szczeka jeszcze bardziej, i do tego zupełnie niepotrzebnie. No ale maskotkom, jak to Marzena trafnie ujęła, wolno.
Ech... szkoda gadać.
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 lip 2014, o 09:30

CanisFamiliaris to druga strona medalu. Na osiedlach coraz częściej spotyka się tabliczki "Zakaz karmienia ptaków" :/
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 30 lip 2014, o 18:50

"Perełki" z dziś z Fecebooka - właściciele ONków, a jakże! :mur:

Dziś fado dostał nowy prezent , jaki ? A kaganiec , gdyż niestety ale niektórzy ludzie się po prostu boją gdy szczeka na nich i jest bez kagańca...

"Nasze pupilki nigdy nie szczekają bez powodu ,one znają się na ludziach moja SAra ma kaganiec od dwóch tygodni,ale w te upały staram się jej nie zakładać,!Dzisiaj rano była w kagańcu ,ale i tak szczekała i biegła za osobą której nie lubi!Więc stwierdzili że powinna mieć jeszcze kolczatkę! Idioci!!!"
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 30 lip 2014, o 19:40

Faktycznie perełki... A my się dziwimy, że ludzie coraz bardziej boją się psów. :mur:
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 31 lip 2014, o 09:16

A czy ktos skomentował takie wypowiedzi?
Zdaje sie, że tylko but i obawa o własnego psa trafia niektórym do rozumu. Wtorek - jestem ze znajomą z Raszką i Wiśką terwirenką na spacerze. Dobiega z jazgotem luzem puszczony kundelek, miotają się w naszą stronę raptownie zapinane hovawart i drugi, większy kundel. Uprzedzam, że jeśli któryś pies doskoczy do Raszki, to ona go strzeli zębami. Pani na to, że kundelek z azylu i nigdy się nie rzucal. Środa - to samo miejsce, tyle że bez Raszki. Wszystkie trzy psy oczywiście puszczone luzem rzucają się na Wiśkę. Właściciel obronił ją używając butów. Pani trzech pieseczków powtarza, że one nigdy nie atakują. Dziś spotykamy się w polach - Raszka,Wiśka i ja ze znajomą, pani trzech pieseczków na nasz widok z daleka zapina swoje psy.

Czyli co - mamy używać argumentów z buta, bo tylko to trafia?
Dziś nie miałam cięższych butów na nogach, to odczekałam w aucie z Raszką aż przejdzie właścicielka ON-ki ze swoja suką, oczywiście puszczaną luzem na osiedlu, chociaż atakuje inne psy.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 31 lip 2014, o 12:56

AnnaJagna
Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje