Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Pies przestraszył kobietę - właściciel zapłaci odszkodow

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 31 lip 2014, o 14:05

Tak Pani Zofio - skomentowałam ja i kilka jeszcze osób. Czy dotarło nie wiem....

Również zauważyłam, że niektórym tylko przemoc przemawia do wyobraźni. Właściciel pieseczka, który atakował zawsze Kafkę dopiero gdy usłyszał, że następny raz pies dostanie kopa odkrył, że jednak zwierzę da się zapiąć na smycz :/ Wcześniej nawet nie próbował go odwołać - bo po co? :mur:

Aniu - artykuł znam, to przegięcie w drugą stronę, ale właśnie na to ciężko pracują tacy ludzie jak ci z przytoczonych wyżej wypowiedzi :/
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 31 lip 2014, o 16:56

A taka perełka jest na LoveKraków.

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/jedzie ... _6497.html

Osobiście uważam, że każdy pies przewożony w MPK powinien mieć kaganiec. Nie rozumiem argumentów właścicieli mikropsów - naprawde, można kupić kaganiec nawet dla mopsa i buldożka! A jeśli się nie da - wozic w transporterku.

Moja suka w MPK zawsze ma kaganiec, nie ze względu na to "że to tylko zwierzę i może ugryźć" (bo psy są dużo lepiej przewidywalne niż człowieki), tylko z tego względu, że jest psem, i w przypadku gwałtownego zahamowania może zostać przydeptana i uderzyć zębami - zachowując się jak normalny zdrowy pies... Oczywiście nasza skóra jest jaka jest, i byłoby z tym dużo problemów - więc kaganiec ma zakładany nie dlatego, "że to tylko zwierzę" tylko dlatego " że prezentuje właściwy psom wachlarz zachowań"....

Ale wczoraj jechałam pierwszy raz od jakiegoś pół roku tramwajem (dłuższa, pół h trasa, z psem) i bardziej obawiałam się dziwnych ludzi w tramwaju....

I do szału mnie kiedyś doprowadziło, jak pani w hidżabie zwróciła mi uwagę, że jadę Z PSEM.....
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 31 lip 2014, o 17:11

My spotykamy się na ogół z miłymi komentarzami w komunikacji miejskiej. Raz tylko jakaś woniejaca kobieta marudziła niby pod nosem coś na temat psa - pomyślałam, że mój pies przynajmniej nie śmierdzi, ale nie wchodziłam w dyskusję, bo obawiałam się, że Kafka uzna, że "ruszamy na wroga". Tak to pies łagodzi (moje) obyczaje... :on:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 31 lip 2014, o 17:42

Marzena, poważnie? Pani w hidżabie? uuuuuu, szkoda, że mnie przy tym nie było :lool:
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 31 lip 2014, o 20:07

Tak Aniu, właśnie Pani w hidżabie.... Myślałam, że mnie krew zaleje.
CanisFamiliaris
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 31 lip 2014, o 20:13

No i znowu przez głupotę ludzi będzie nagonka na wszystkie psy.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p ... Id,1478067

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 31 lip 2014, o 20:34

Znałam kiedyś pewnego człowieka, który nienawidził koni. Strasznie mnie zastanawiało, jak można nienawidzić tak piękne zwierzęta i zapytałam skąd ta nienawiść. Ów Pan odpowiedział, że wprowadził kiedyś swoje właśnie 3 letnie dziecko do boksu w którym na uwiązie stał koń, by sobie konia pogłaskało. 3 latek wszedł pod konia, ten się spłoszył, i dziecko dosłownie rozdeptał. Oczywiście skończyło się to śmiercią dziecka. Od tego czasu pan naprawdę nienawidził koni, był święcie przekonany, że ten jeden, z premedytacją zabił dziecko.

Zaraz się zacznie właśnie taka nagonka na psa "zabicie bezmyślne , z premedytacją" - przez głupotę ludzką zacznie się łańcuszek nienawiści.

Co to w ogóle za pomysł, by na cudzym podwórku wypuszczać cudzego psa.... Ehhhh :(
CanisFamiliaris
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 1 sie 2014, o 07:07

A matki nie wzięli na obserwację? :mur:

Najgorsze jest to, że kobieta myślała zapewne, że robi dobrze pieskowi :/
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 1 sie 2014, o 07:15

U mnie w gminie ostatnio też był taki przypadek kobieta pojechała na sąsiednią wieś odwiedzić przyjaciółkę wzięła ze sobą swoją 6-letnią córkę, bo znajoma też ma dzieci w tym wieku. Kobiety siedziały w jednym pokoju a dzieciaki bawiły się osobno, gospodarze mieli mieszańce labradorów (chowane w kojcach!) i wypuścili psy do zabawy z dziećmi, na zasadzie labrador to się może z dziećmi bawić. Skończyło się na tym, że sześciolatka ma poszarpaną całą twarz. To tak w kwestii rozsądku u dorosłych...
poziomka
Losowy avatar
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 1 sie 2014, o 08:56

Psy postrzegane są przez pryzmat filmów disneyowskich jako anioły opiekuńcze i jednoczesnie reklamowane jako niezastąpieni obrońcy, co to samodzielnie przepędzą setki bandziorów i zagwarantuja właścicielowi nieśmiertelność. Wymagamy od psów poszanowania ludzkiego dekalogu - a przecież kierowana hodowla, przynajmniej u nas, nastawiona jest na kształt glowy, linię grzbietu czy kolor futerka. Nie wiem, czy w jakimkolwiek kraju testem kwalifikującym do hodowli są zachowania socjalne i wrodzona umiejetność hamowania agresji - nie słyszałam o tym. Najbliższe temu szwedzkie testy są informacją, nie kwalifikacją. Jeszcze prawie sto lat temu Lorenz, jakby nie było wybitny etolog, laureat Nagrody Nobla, pisał; "obawa, że pies mógłby dzieciom (dzieciom właściciela) zrobic krzywdę, jest wręcz śmieszna". W tej chwili najwięcej pogryzień ma miejsce w domach.

Za brak rozsądku doroslych ludzi, hodowców także, tragiczne konsekwencje ponoszą najcześciej dzieci i psy. W latach 80-90 rottweilery obowiązywał "test" polegający na wiązaniu do płota i drażnieniu przez człowieka. Im pies bardziej się rzucał, tym lepiej wypadał na testach. Taki test nadal jest kwafilikacją do hodowli dla niektórych ras.
A i egzamin IPO nie bada stopnia zrównoważenia, progów pobudzenia i hamowania, tylko perfekcyjne powtarzanie wyuczonych zachowań.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje