Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Pies stracił apetyt.

Nieprzeczytany postprzez Tufus » 28 sie 2012, o 06:39

Witam,

Mam mały problem z moją suczką (owczarek niemiecki), do Soboty jadała jak głupia, miska z jedzeniem znikała w ciągu paru sekund.
W sobotę i niedzielę jeszcze coś zjadła ale jest coraz gorzej. Karmię ją suchą karmą firmy Arion. Nie ma problemów z wypróżnianiem oraz
oddawaniem moczu, jest żywa. Suka ma siedem miesięcy i zastanawiam się czy zbliża się cieczka i straciła apetyt.
Czy należy się obawiać i jechać do weterynarza?

Pozdrawiam.
Tufus
Losowy avatar

Re: Pies stracił apetyt.

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 28 sie 2012, o 12:14

Kiedy sunia byla ostatni raz odrobaczana? Może coś na spacerze wciola i się przytrula? Czy czasem ktoś z domowników nie dokarmia pomiędzy posilkami? Myślisz, że może to być powodem pierwszej cieczki, może ktoś rozwinie temat w tym kierunku. Jeżeli sytuacja się nie poprawi udal bym się do weta, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tufus » 28 sie 2012, o 12:43

Ostatnio była odrobaczana 29.06.2012, czyli dwa miesiące temu, też nie mogę psa odrobaczać zbyt często, bo to chyba nie jest dobre dla jej zdrowia?
Co do jedzenia to tylko sucha karma, czasami pies musi zjeść coś śmierdzącego aby nie jadł kup, ale żwacze kupuję w zoologicznym.
Bardzo lubi wędzone kości, ale ich również jeść nie chce.
Tufus
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 28 sie 2012, o 14:17

Tufus napisał(a):Ostatnio była odrobaczana 29.06.2012, czyli dwa miesiące temu, też nie mogę psa odrobaczać zbyt często, bo to chyba nie jest dobre dla jej zdrowia?

Moim zdaniem pies do ukończenia pierwszego roku powinien być odrobaczany co miesiąc
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 28 sie 2012, o 14:53

Na temat odrobaczania to od pierwszego miesiąca do szóstego powinno odrobaczać się co miesiąc a od sześciu do roku co trzy miesiące ja swoje psiaki, a są dorosłe odrobaczam co 4-mies. i jest ok. A do tematu, może zbliża się cieczka - piesek jest pod stresowany, spróbuj zmienić karmę, zważ pieska, zbadaj temperaturę jak będzie spadała waga i będzie osłabiony to udaj się do wet. Miałem przypadek z starym owczarkiem nie jadł przez kilka dni był osłabiony, ale mu przeszło i jest teraz :ok: myślę że to z powietrza jakiś wirus ,ale byłem w kontakcie z wet.
tatanka
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 28 sie 2012, o 16:12

Moja Lena miałą 2 cieczki (jest wysterylizowana) i po każdej robiła mi strajk głodowy przez ok 2 tygodnie. Profilaktycznie wykonaliśy badania krwi i wszystko było w normie, zmienialiśmy karmę pomagało "na chwilę". Od czasu sterylizacji już się takie coś nie powtórzyło, więc wiążę te strajki właśnie z cieczką..
Dla spokoju ducha skontaktowałabym się jednak z wetem.. :-)
ewachw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Tufus » 24 wrz 2012, o 06:45

Powodem straty apetytu, była infekcja gardła. Została wyleczona i jest wszystko w porządku.
Tufus
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 31 maja 2013, o 08:37

Nasz Daskuś też coś ostatnio grymasi. Może karma mu nie smakuje, albo wolałby coś lepszego- banana lub żółty serek:P Za tydzień odrobaczanie i wizyta u weta to może czegoś się dowiemy.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 31 maja 2013, o 08:55

Pamiętaj o podstawowej zasadzie.
Jedzenie nie może stać w misce. Dajesz ustaloną porcję i jak w ciągu 10 min nie zje to zabierasz miskę i następny posiłek połowę mniejszy. Wtedy szybko oduczysz psa grymaszenia i jak nie będzie chciał jeść to będzie trzeba do weta bo coś psu dolega a nie grymasi.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 31 maja 2013, o 09:01

Dzięki, pamiętam. Ale wet i tak w planach to poczekamy do przyszłego tygodnia. Innych objawów nie ma. Może grymasi, a może nie. Dam mu mniejszą porcję tak jak radzisz i zobaczymy :-)
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje