Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Pies w typie rasy reproduktorem - dyskusja

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 09 maja 2012, 12:11

Remik jeśli zamierzasz bez względu na cel pokryć tym psem sukę, to Twój czas na tym forum minął.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Pies w typie rasy reproduktorem - dyskusja

Nieprzeczytany postprzez dagsam » 09 maja 2012, 12:22

psy wedlug polskiego prawa nie moga byc rozmnazane poza hodowla zarejestrowana, w innym wypadku jest to kare...
kurde poraz kolejny mozna tlumaczyc.. ale sie powtorze..
pies jest piekny ale on nie potrzebuje miec dzieci, wyobraz sobie ze twoj cudowny pies bedzie mial 3 dzieci, ty oddasz 2 w dobre rece, kolejne 2 zostana rozmnozone i urodzi sie w sumie powiedzmy 8 szczeniakow, zalozmy 3 z nich beda miec ciezka dysplazje i bedzie potrzebna kosztowna operacja lub nie beda mogly chodzic, kolejne dwa zgina pod kolami samochodu, 1 znajdzie super dom a jeden z nich zostanie powiedzmy zabity w sposob okrutny a ostatni trafi do pseudhodowli.. taka chcesz przyszlosc dla psich "dzieci" ktore powolasz na swiat?

ps dorosly owczarek powinien jako dorosly pies miec minimum przeswietlone biodra w kierunku dysplazji..
Obrazek
dagsam
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nika
Imię: Daga
Wiek: 25
Dołączył(a): 04 lip 2011, 14:34

Re: Pies w typie rasy reproduktorem - dyskusja

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 09 maja 2012, 13:38

Nie uważam, żeby w tym temacie było miejsce na jakąkolwiek dyskusję. Pies w typie rasy NIE MOŻE BYĆ REPRODUKTOREM!

"REPRODUKTOR - pies rasowy, który jest zdolny do rozpłodu i uzyskał stosowne uprawnienia. W Związku Kynologicznym stosowne uprawnienia wydaje kierownik sekcji lub przewodniczący oddziałowej komisji hodowlanej ZKwP. Aby pies otrzymał uprawnienia reproduktora musi spełnić kilka wymogów:

być zarejestrowanym w ZKwP, wpisanym do PKR lub KW,
ukończyć 18 miesięcy,
po ukończeniu 15 miesięcy otrzymać co najmniej trzy oceny doskonałe od co najmniej dwóch różnych sędziów na minimum trzech wystawach, w tym jednej międzynarodowej albo klubowej."
(cyt. Wikipedia)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon
Imię: Aneta
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Pies w typie rasy reproduktorem - dyskusja

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 09 maja 2012, 14:30

Idź do schroniska i przygarnij jakiegoś psa rozpaczliwie potrzebującego domu i swojego miejsca na świecie i Nie powołuj na świat kolejnych niechcianych istnień.Zapewniam Cię ,że są tam tak piękne psy jak Twój, które miały być na początku "jedyne w swoim rodzaju" a mimo to znalazły się w schronisku. Wiem co mówię bo mój pies jest stamtąd ( i wykastrowany już w schronisku bo nie jest psem rodowodowym=rasowym choć to nie ma dla mnie żadnego znaczenia kocham go tak samo dla mnie każdy pies jest taki sam).Ale są wymogi prawne i bardzo dobrze.Trzeba szanować zwierzęta i nie stwarzać niechcianej nadpopulacji.
I nie uczłowieczaj psa - pies nie ma zdolności do abstrakcyjnego myślenia on nie cierpi z powodu braku potomstwa to Ty tak chcesz jako człowiek.
płocczanka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 36
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 1
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Pies w typie rasy reproduktorem - dyskusja

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 09 maja 2012, 14:39

Może cierpieć z powodu braku możliwości skoku. A przynajmniej tak kiedyś twierdził Pan Potęga Stada Millan ; )

Nie rozmnażaj! Ja potrafię zrozumieć dlaczego chcesz go rozmnożyć, ale proszę, postaraj się zrozumieć nas.
Ja również mam sunię w typie DONa, wspaniałą, kochaną, śliczną. Wyciągnęłam ją w stanie skrajnego wyniszczenia, zapchloną, łysawą ze schroniska. Gdy byłam w tym malutkim, gminnym ośrodku, oprócz niej były jeszcze dwa owczarki, oba piękne, dostojne... smutne.
Oczywiście wierzę, że znajdziesz szczeniakom domy... ALE pamiętaj, że każdy z tych psów z portalu owczarek w potrzebie (wrzuć to proszę w google i spójrz na ten wycinek psiego nieszczęścia, ile pięknych, kochanych i wdzięcznych owczarków ląduje każdego dnia w schronach) miał kiedyś dom. Miały domy gdy były malutkimi, puchatymi kulkami, gdy dorosły okazały się być zbędne. Jak myślisz, ilu ludzi, takich jak Ty, przyczyniło się do tego? Oddając psiaka "w dobre ręce"?
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: Pies w typie rasy reproduktorem - dyskusja

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 10 maja 2012, 06:35

A czy ten pan nie zadawał już tego pytania na innym owczarkowym forum ? A może to ja mam tylko deja vu.
Carmella
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Lokalizacja: Podbeskidzie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 16 cze 2011, 13:12

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post