Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: PILNE !!! Paniczny lęk przed strzałami

Nieprzeczytany postprzez Anna » 3 cze 2012, o 19:33

Dzisiaj próbowałam "odciągnąć" Axla ćwiczeniami od tych huków i powiem że nie było łatwo ale z czasem coraz lepiej mu szło, obawiam się tylko co będzie jak zostanie sam ostatnio znalazłam go w ogrodzie pod schodami na taras. Niestety nie jestem w stanie przewidzieć kiedy będą te strzały.
Anna
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mariola » 7 lip 2012, o 11:30

ja swojego szczeniaka 4 miesiace przyzwyczailam do strzalow tak; kupilam kilka petard i tak co 2 co 3 dni strzelamy gdzies dalej od niego i to podzialaalo on wogole nie reaguje nawet chce sie bawic tymi petardami potem takie spalone zjadac chce gdy s a burze to biega po podworku i nic sie nie boi my z nim siedzimy aby wiedzial ze to tak :-) trzeba te petardy sa takie ciche najlepiej strzelac jak ma 3 -4 miesiace wtedy pies reaguje na wszystko zabawa
mariola
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 14 lip 2012, o 23:55

Moj szczeniak (hmmm, 9 miesiecy) boi sie huku strzalow, fajerwerkow i lopotu zagla przy zmianie wiatru. Ostatnio do naszych cwiczen dolaczylo przywiazanie psa w ogrodzie wlasnie przy nawale lopoczacych w poblizu zaglowek i wykonywanie komend z nagrodkami. Najpierw sa to komendy typu siad, waruj, potem odpinam smycz od slupka i cwiczymy chodzenie przy nodze (w zalozeniu na kontakcie). Potem w nagrode zabawa z patykiem. Widze spora poprawe, choc nie sadze, zeby kiedys przstala sie calkowicie bac.
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 15 lip 2012, o 09:03

Jesli sie przyzwyczai to przestanie,musisz tylko na prawdę czesto powtarzać cwiczenia i to nie tylko takie podstawowe komendy ale zwykłe czynności życiowe - pies widzi,ze Ty jestes wyluzowana,znakiem,że on tez powinien.
Dobrze tez robi praca w grupie psów,którym łopoty i strzały nie straszne.
Jak juz nie raz wspominałam - szkółka do której uczęszczamy ( teraz to juz rzadziej i tylko po to,zeby utrwalić i aby się pancia z psem nie rozleniwili ),znajduje się tuż przy sportowej strzelnicy - łątwo zatem się domyslec,ze huki i strzały sa na porządku dziennym.
Często obserwuje pieska który przyszedł na pierwsze zajęcia i trząsł się ze strachu,aby po kilku wizytach i ćwiczeniach w grupie,już nie robić sobie z tego nic,więc sądze,ze można ten strach wyeliminować ,czego i Wam życzę :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 15 lip 2012, o 09:51

dariex - ma rację częste spacery z innymi pieskami, chodzenie między ludźmi, nie izolować pieska od miejskich zwyczajów jeszcze raz ćwiczyć i ćwiczyć to zobaczysz poprawę :ok: :yahoo:
tatanka
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Trendiction i 1 gość

Opcje