Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Adopcje.

Pilne! Szukam domu dla suczki ON 3 latka, Ruda Śląska

Nieprzeczytany postprzez z3phyr » 4 maja 2017, o 10:15

Witam,

Pilnie szukam domu dla suczki Owczarka Niemieckiego długowłosego. Suczka jest rodowodowa. Wysterylizowana. W grudniu miała 3 lata.
Jestem zmuszona oddać Letty z powodu agresywnego zachowania do Naszego drugiego psa - małego kundelka. Do niebezpiecznych sytuacji doszło już kilkakrotnie, co raz bardzo ciężko skończyło się dla starszej, ale mniejszej suczki - Fergie.
Suczka pomimo swojego problemu nigdy nie przejawiała agresywnych zachowań w stosunku do ludzi. Bardzo chętnie pracuje i wykonuje polecenia. Jest niezmordowana w zabawach i aportowaniu. Uwielbia spacery. W domu nie odstępuje mnie na krok. Gdyby miała możliwość przebywania na kanapie - chętnie by i tam siedziała ( jak widać na załączonym niżej zdjęciu )

By poradzić sobie z problemem Letty została wysłana na szkolenie, ukończyła PT1, obronnego już nie. W trakcie szkolenia obronnego doszło do pierwszego poważnego ataku. Skorzystaliśmy z pomocy Pani Behawiorystki, niestety nie pomogło. Pies obecnie jest na tabletkach typu Bioxetin.
Przez długi okres staraliśmy się, by w miarę możliwości odseparować psy od siebie. Letty była na dolnym piętrze domu, Fergie na górze. Mała przebywała na dole gdy Letty na podwórzu.
Przez cały okres gdy biegały na zewnątrz razem nigdy nie zrobiła małej krzywdy. Fergie mogła nawet na nią warczeć czy szczekać, Letty chyba traktowała to jako zabawę... Wszystkie wypadki miały miejsce w domu. Tłumaczone było to przez Panią Behawiorystkę tym, że Letty ma silne poczucie, że dom jest jej miejscem i należy go strzec. Każdy przejaw negatywnych emocji lub zachowanie Fergie, które nie spodobało się Owczarkowi wywoływało napięcie, a co za tym idzie - atak w celu rozładowania emocji, które się w niej kłębią. Suczka jest zakwalifikowana jako pies neurotyczny.
Niestety 2.05 doszło i do ataku na dworze.

Mam nadzieję, że na forum znajdzie się ktoś kto ma większe doświadczenie z takim psem. Że pokocha ją tak jak ja mimo jej wad.
Pies na pewno nie nadaje się na dwór do kojca. Również do domu gdzie są inne psy. Z dziećmi dłużej niż chwilę nie miała szansy przebywać, nie mogę się więc wypowiadać w tej kwestii - zachowanie jednak w tych, krótkich razach było pozytywne.

To forum i ludzie tutaj to jej ostatnia deska ratunku na znalezienie nowego domu.

W razie innych pytań proszę o kontakt: 697673820

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
z3phyr
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Sara

Re: Pilne! Szukam domu dla suczki ON 3 latka, Ruda Śląska

Nieprzeczytany postprzez z3phyr » 8 maja 2017, o 19:38

Nieaktualne.
z3phyr
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Sara

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje