Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Plecak dla psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 24 cze 2012, 14:59

Pozwalalam sobie zacytować z innego działu wypowiedź Tomka.
Tomek napisał(a):Dzisiaj Viggulec miał trening kondycyjno-siłowy. Plecak z ekwipunkiem na grzbiet, w paszczę kawał drąga i 10 km po górkach jak z bicza strzelił. :)

Kiedyś byłam przeciwna plecakowi dla psa, uznając, że takie obciążenie dla psa jest niezdrowe. Teraz to wszystko odszczekuję how...how :ooops:
Jak się ostatnio dowiedziałam, plecak jest techniką bardzo wskazaną w przypadku psów o wysokim poziomie energii, z dużymi potrzebami ćwiczeń fizycznych. Wymaga dużego zaangażowania zarówno psychicznego jak i fizycznego. Pies nosząc plecak jest w trybie pracy, a więc musi się skupić. Idąc z plecakiem chce pracować dobrze, więc jest duża szansa, że nie ulega rozproszeniom, np. pogoni za zwierzyną.
Obciążenie plecaka powinno mieścić się w granicach 10-20 % masy ciała psa.

powód edycji: literaki
Ostatnio edytowano 24 cze 2012, 21:41 przez mój pies, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 4
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Plecak dla psa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 cze 2012, 17:07

Mogę potwierdzić Twoje spostrzeżenia.

Psi plecak to świetna sprawa, odciąża przewodnika :D, pies także jest zadowolony (V. lubi go nosić) i grzeczniejszy (zachowuje się spokojniej, jest mniej podniecony na spacerze) gdy ma go na grzbiecie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 28
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Plecak dla psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 24 cze 2012, 21:39

No właśnie.
Kolega ma rocznego dobermana, który jest bardzo żywiołowy i nie do zajechania na spacerach nawet kilkugodzinnych. Poza tym jest trochę zanadto pobudliwy i zaczepny (choć absolutnie nie agresywny). Takie noszenie plecaka na pewno by go bardziej zmęczyło i spacer będzie efektywniejszy i inne psiaki nie wymęczone jego ustawicznymi napaściami.
Czy roczny pies może już nosić plecak?
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 4
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Plecak dla psa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 25 cze 2012, 05:27

Ja bym się wstrzymał do drugich urodzin, tak na wszelki wypadek. Nie wiem czy dobermany też są podatne na dysplazję stawów, ale lepiej poczekać aż układ kostny będzie całkowicie rozwinięty zanim zaczniemy go mocno obciążać.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 28
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Plecak dla psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 25 cze 2012, 06:52

Dysplazja nie jest choroba dobermanów, ale na pewno masz rację, lepiej poczekać aż pies się cały do końca rozwinie.
Tak też słyszałam w przypadku biegania z psem przy rowerze...poczekac aż skończy 2 lata.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 4
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Plecak dla psa

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 27 cze 2012, 18:29

Nasz Nemo też jest pobudliwy, ale nie agresywny. Za to Nala skundlony malamut ma taką kondychę, że nie da się jej zmęczyć. Po 4 h spaceru Nemo ledwo się za mną wlecze, a Nala podskakuje radośnie i zasuwa truchcikiem. :głupol:

W przyszłości planuję plecak i bieganie przy rowerze, normalnie już się nie mogę doczekać ich drugich urodzin. :ok:
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 27
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post